Dsg Vitesle Karavan Çekme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ekrem toyan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,412

ekrem toyan

Yaşam , bir tiyatro . Bizde oyuncular.......
Yer
Eskişehir
Merhabalar.DSG -otomatik -vites araçls karavan çekme işini araştırıyorum.
Ben de VW DSG var. Servis bir türlü bu konuda cevap veremedi.
çok hassas bir sistem, acaba ağırlık çekmek sisteme bir zarar verirmi?
bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Etiketler

Çekeceğiniz karavan 750 kg altımı üstümü?
Yerli mi yabancı mı? Yerliler özellikle uydu, güneş paneli işin içerisine girince 1650-1700 kg ları buluyor.
Yabancılarla arasında 500-600 kg gibi bir ağırlık farkı var.
Aracınızın çekebileceği yük için aşağıdaki linkden avrupa karavanlar için çekebileceği yük ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Outfit Matching Car and Caravan

Merhaba,
Benim aracim vw tuguan 2.0 tdi 4 motion yaklasik 1700 kg kik bir arac
İlk karavanim Adria aviva 522pt idi 1100 kg bos agirligi olan yaklasik 100 kg aksesuar (mover,uydu,vs) toplamda 1200 kg aracin arkasinda hic yokmus gibi bir duygu ile suruyordum. Tabi bu karavan ithal bir karavan ve aracin 4 ceker olmadisinin etkisi var. Sanziman hic bir sikinti yaratmiyor. Benim aracimdaki sanzuman tam yagli bir dsg o etken var birde.

Simdiki karavanim 1400 kg bir sikinti yok oda adria

Fabrika musade verisi 2200 kg uzerinde .

Ama su var towcar.info adresinden hangi arac hangi karavni ceker bakabilirsin tabiki ithal karavan olarak.

Servis tekilerin cevap vermemesi enterasan aracin kitapciginda butun bilgiler var.

towcar sitesine göre çekebilirim gibi görünüyor

Select a model Volkswagen Transporter

9 models found (make new selection)
Year: 2016 - Fuel type: - Transmission type: Automatic
T6 2.0 BiTDI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 2.0 TDI aut. (110 kW/147 hp)
August 2015 - up to now
T6 2.0 TSI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California BiTDI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California BiTDI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TDI aut. (110 kW/147 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TSI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TSI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 TSI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now

towcar sitesine göre çekebilirim gibi görünüyor

Select a model Volkswagen Transporter

9 models found (make new selection)
Year: 2016 - Fuel type: - Transmission type: Automatic
T6 2.0 BiTDI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 2.0 TDI aut. (110 kW/147 hp)
August 2015 - up to now
T6 2.0 TSI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California BiTDI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California BiTDI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TDI aut. (110 kW/147 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TSI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 California TSI aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
T6 TSI 4M aut. (150 kW/201 hp)
August 2015 - up to now
Towcar in sitesinde tiguan olarak aracınız yokmu?
Neden gidip wv minibüslere baktınız?

VKY-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selam.nasış insanın fazla kiloları eklemleri yorarsa, ek ağırlıklar da motor ve sanzımanları yorar. çekerken manuel modda kullanıp, vites degişim sayısını azaltmak değişim masraf vadesini uzatacaktır. saygılar

Merhaba,

towcar.info sayfası gerçekten güzel hazırlanmış. Bizler burada gördüğüm kadarıyla bazen fazla ayrıntılı düşünüyoruz. Sorunuzun bence basit yanıtı şudur: DSG'yi yapanlar Alman. Karavanı yapanlar da Alman. Bu araba, Almanya'da zaten bu karavanları çekiyor. Başka araç var mı? Sakıncalı olsa Alman bunu Almanya'da satar mı? Selamlar, kolay gelsin.

Transporter DSG kullanıyorum. Kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar var. Örneğin meyilli yerlerde el freni çekili iken vitesi P den D veya R ye alınması gibi.
Yine arkadaş yazmiz yokus çıkarken ve inerken arkada yuk varken mümkün olduğunca uygun viteste manuel gitmek.
Trafikte yine çok dur kalk varsa Manuel de gitmek.
N yi sadece trafik varken kullanmak.
Tabii bir de uygun ağırlıkta yük çekmek.

Belki başka kurallar da vardır. Kuralına uymayan zaten boş giderken de bozar.

Transporter DSG kullanıyorum. Kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar var. Örneğin meyilli yerlerde el freni çekili iken vitesi P den D veya R ye alınması gibi.
Yine arkadaş yazmiz yokus çıkarken ve inerken arkada yuk varken mümkün olduğunca uygun viteste manuel gitmek.

Merhaba,

Otomatik vites için dik yokuşlarda manuel seçeneğini başka bir konuda da okumuştum. Uygulanmadığı takdirde otomatik vitesin nasıl davranacağını tahmin edebiliyorum. Kararlı bir şekilde sabit devirde ve manuel pozisyonda gitmek çok mantıklı. Katkı için teşekkürler.

Çok iyi bilgilendim burada bilgi ve tecrübelerini paylaşanlara çok teşekkürler. Tiguan görünüm olarak çok beğendiğimiz bir araçtı. Almak istiyorduk fakat yaklaşık 1500 kg. lık karavanımız sorun yaratır mı derken artık kafam rahatladı. En kötü senaryoda manuel kullanacağız. Çok teşekkürler..

Çok iyi bilgilendim burada bilgi ve tecrübelerini paylaşanlara çok teşekkürler. Tiguan görünüm olarak çok beğendiğimiz bir araçtı. Almak istiyorduk fakat yaklaşık 1500 kg. lık karavanımız sorun yaratır mı derken artık kafam rahatladı. En kötü senaryoda manuel kullanacağız. Çok teşekkürler..
Merhaba, benimde 1120 kg ağırlığında bir karavanım var , şuan 1.3 dizel manuel Astra ile çekiyorum, DSG 1.4 TSI Tiguan bakıyorum. Deneyimlerinizi yazar mısınız Tiguan için

Benim aracım da VARİANT, dsg şanzumanlı, Araca karavanı bağlarken dikkat etiğiniz bir konu var mı? ya da ne şekil de kullanmalıyız, hani manuel kullanımın şanzumanı ısıtmıyor bunu biliyoruz ama eğimde dururken nasıl duracağız ya da park ettiğimizde karavanın yük bindirmesini engellemek için ne gibi davranışlar sergielemeliyiz...

Egimde park etmiyorum hiç bir zaman.
Araç el freni hep çekili oluyor, bağlarken veya ayırırken.
Ben vitesler sürekli değişmiyorsa, stabil ise yine otomatikte kullanıyorum eğimli yollarda.
Dik ve uzun yollarda yokuş aşağı inerken artık hem karavan freni, hem araç şanzumanı biraz dikkat istiyor. Çok yavaş ta değil, çok hızlı da değil. Böyle durumlarda manuel kullanıyorum.
Rampa çıkarken o kadar çok zorlanmıyorum. Manuel ya da otomatik, motor hızına ve vites değişimine göre ayarlıyorum.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri