Demirköy Bahar Kampı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahir81110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 729

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Herkese Merhaba,

Bu hafta yine Perşembe günü sabahı Demirköy tarafına gittim. Pazar gününe kadar hava çok güzeldi ancak öğlen saatlerinde bulutlar gelmeye başladı. Bize de toparlanıp Kırklareli'ne dönmek düştü.

Bu fotoğraf 10 gün kadar önceki gezimizden, aynı noktada konakladık.

IMG_20200313_110413301_HDR.jpg

Kamp yerimiz toprak orman yolu. Buraya ulaşmak için Demirköy çıkışından sonra yaklaşık 15,5 Km ilerlemeniz lazım. Kilometre saatinin nerede başlatılacağına emin değilim o yüzden ters yönden tabela yardımı ile bulmak daha kolay gelecek olanlar bunu denesinler. Ter yönden yani İğneada yönünden Demirköy'e ilerlerken Demirköy 16 km tabelasından sonra soldan 2. sapak, mesafe tabelaya 500 metre civarı.

Enerji nakil hattına asfalt yoldan ulaşmak için açılmış, düzgün midibüs, minibüs, 750 kg altı çekme karavanların girebileceğin kapasitede. Resimde tam görünmüyor ama karavan 4 yol ağzında duruyor. Burada römorksuz her türlü manevra yapmak mümkün, römorkluların römorku çözüp el ile döndürmeleri lazım. Asfalttan mesafe yaklaşık 200 metre civarı. Burada durmayıp daha ileri 200 metre daha gidebiliyorsunuz, yolun sonunda da aynı manevra imkanları var. Yolun ilk 50 metresi günü birlikçiler tarafından kirletilmiş ama ilerledikçe ortam daha temiz görünüyor, sadece boş fişek bir kaç avcının kirlettiği yerler var. Yolun en sonunda briket bir binandan arta kalan zemin çizgisi var. Büyük ihtimal ile enerji nakil hattını yapanlar tarafından kullanılmış ve yıkılmış.

Bu kadar orman içine sapmak istemeyenler veya yer toprak olmasın diyenler için bu sapağın 100 metre kadar altında sola ilk sapakta zemini mıcır döşeli yoldan birkaç sıra ile ayrılan futbol sahası büyüklüğünde bir alan daha var.

IMG_20200313_175120960_HDR.jpg

Bu resim de geçen haftadan, büyük olan Biber, 10 yaşında, erkek. Küçük olan Boncuk 10 aylık, dişi. Biberin, çadır, çekme karavan, motokaravan tecrübesi benim ile eşit. Ufaklık daha yeni yeni öğreniyor.

Kamp yaptığımız yer bir tepenin en üst noktası. Gece veya gündüz kuştan başka hayvan göremedik. Domuz, çakal, tilki, tavşan vb ne izleri nede sesleri var. bulunduğumuz toprak yolda bulunan direk üzerinden anahtarlama yapıldığından yol bakımlı ve sürekli açık tutuluyor. Dolayısı ile kesilmiş ağaç dalları her tarafta var. ateş yakmak isteyeni yıl boyunca idare edecek kadar çok. Ancak ateş yakmaya ilgi duyanların dikkatli olmasında fayda var. Esinti sürekli ve her iki yandaki ağaçların altı 30 cm civarı kuru yaprak dolu. İşin açık yanı ben ateş yakmaya cesaret edemedim, karavandaki tüplü ocağı kullandım.

IMG_20200321_174515823_HDR.jpg

Kamp yerinde ön koltukları arkadaşlara tahsis ettik. :smiley:

Kaldığım bu noktada uzun mesafeli yürüyüş yapma imkanı yok, eğim çok fazla olduğundan 100 metreden fazla aşağı inmeye cesaret edemedim. Dolayısı ile zaman kitap, karavan bakımı, güneşlenmek, yemek, bulaşık, köpeklerle oyun vb ile geçiyor. Turkcell sorunsuz çekiyor, telefonda problem yaşanmıyor.

Güneş panellerinin sürekli çalışması için iki nokta var biri benim park ettiğim 4 yol ağzı yani enerji nakil hattının altı. Diğeri yolun sonundaki alan. Yolun son kısmında biraz eğim var düzgün park etmek zor olur.

Bu kadar tenha yerleri sevmeyenler için İğneada sahili bu günlerde uygun, resimler aşağıda.

IMG_20200321_090903038_HDR.jpg
IMG_20200312_135925805.jpg

Arkadaşlar gerek Demirköy gerekse İğneada fazlası ile turistlik yerler olmuş. Dolayısıile gelmeden önce özellikle et, balık vb alışverişlerinizi Saray, Vize, Pınarhisar veya Kırklareli'den yapmanızı öneririm. İğneada'da Migros, A101 ve Şok marketleri var. Demirköy'ün İğneada yönüne çıkışında ufak bir oto sanayi sitesi var.

Selam ve saygılarımla.

Etiketler

bayzero

Kamp I
Demirköy`ün kasap köfteleri güzeldir(di).Biz insandan kaçıp ailece Beğendik köyüne atardık kendimizi.Sahilde salaş bir tesisi vardı sadece.Teneke tavuk yapamayan teneke tavukçu :smiley:

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Demirköy`ün kasap köfteleri güzeldir(di).Biz insandan kaçıp ailece Beğendik köyüne atardık kendimizi.Sahilde salaş bir tesisi vardı sadece.Teneke tavuk yapamayan teneke tavukçu :smiley:

Beğendik köyündeki tenekede tavukçunun ilanı İğneada yol ayrımında hala duruyor. ''Tecrübeli Tenekede Tavukçu'' diye yazmış :smiley:

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,363
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,716
Kayıtlı Üye Sayımız
168,348
Kaydolan Son Üyemiz
Mr.Dogu
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir