Defender Toplama- Alma Yardim Lütfen!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasankardeş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,036

hasankardeş

Yeni Üye
Öncelikle forumdaki yorumların % 20-30 unu okudum ve bu konuyla ilgili olasan kafam karıştı ki , bu konuda çok acemiyim ve bir kaç sorum olacak sizin gibi uzmanların bilgisine ihtiyacım var yazan yazmayan herkese şimdiden teşekkürler :smiley:
* 110 2.5 araçların ortalama yakıt tüketimi ne kadar olur ( lpg yada dizel )
*arabayı topladık diyelim ruhsata yazdırma işlerinin prosedürler çok uğraştırır mı
*aracın vergi , sigorta fiyatları tam bir muamma bu konuda bilgisi olan var mı
Dökük ama yürür bir araç alıp her şeyini toplatmak mı yoksa motoru vs. Toplanmış bir araç mı almak daha uygun
* beni sürekli tamirhaneye götürmeyecek , evladiyelik bir motor, hidrolik direksiyon ve konforlu bir koltuk , çok lüks ( dokunmatik konsollar, artistlik ön konsollar , aksesuarlar) peşinde değilim mümkün olduğunca arabanın retro görünmesini istiyorum ama tabi ki temiz görünecek hatta aracın iç donanımına ait istediğim tek lüks şey , klima :smiley:, aracı günlük hayatta kullanıcam arazi , dağ , bayır tırmanmıyacağım ,sizce 50-60 bin bütçeyle bu hayal gerçekleşir mi

*sizce ; şöyle bir araç mı almalı

1993 MODEL LAND ROVER DEFENDER 110 2.5İlan No: 582331761 1993 Land Rover Defender 110 2.5 36.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 582331761

* yada şunu alıp direkt binmek mi

KOÇAK OTOMOTİV Land RoVeR DeFendeR 2.5 LR 110 SaFaRi StyLeİlan No: 552540550 1990 Land Rover Defender 110 2.5 48.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 552540550

* ya da şöyle bir araç alıp toplamak mı

bu fiyata hurdasini bulamazsinizİlan No: 514176665 1974 Land Rover Defender 90 2.5 15.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 514176665

Yorumlarınız çok önemli, bekliyorum çok teşekkür ederim

merhabalar;
benzinli araç bakmayın bence performansı düşük olur. bütçeniz yeter ise 96 model ve yukarısı 300 tdi olana bakın. yoksa düz dizel alın biraz kullanın tam ne yapacağınıza tam karar verdikten sonra motor seçeneklerini düşünürsünüz nissan BD 30 yada ford v184 gibi.

bende düz dizel vardı kışın 15lt buluyordu.

bence yorumların kalanlarını da okuyun, çok tecrübeli arkadaşlar var bu konuda.

ben de bir ara düşündüm ama yorumlara baktığımda bana göre bir araç olmadığını anladım.

hele ki şehir içi günlük kullanımda tavsiye eden yok gibi. kaldı ki 2.5 benzinli 90 model araca 45 bin çok iddialı bir rakam...

Peki bu ruhsata işletme işleri çok mu zahmetli özellikle hurdaya yakın araba alıp baştan sona yenilediğinizde , ve bu işi yaptıktan sonra vergi mükellefi artıyor mı

bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım 2.5 dizel düz yolda fena değildir ama azıcık rampalarda vites küçültmen gerekir kamyonlardan sellektör yemişliğim vardır, bence toplanmış araç diye birşey yoktur ben aracımı kendim toplattım o gün bu gündür hala uğraşırım. arıza verdiğinden değil zevk meselesi sürekli bir yerleriyle oynarım. gündelik kullanılmaz diyen arkadaşlar ben gündelik kullanıyorum ortalama günlük 50 km yol yapıyorum. ortalama yakıtı 11-13 litre civarı 2 ton bir araç için çok değil. defender benim bu güne kadar kullandığım araçlar ile kıyaslanacak bir araç değil herkesin söylediği gibi ya çok seversin yada nefret edersin ortası yoktur. klima taktırmak isterseniz 3500 tl ye takılıyor koltuk meselesi ben bmw taktım gayet güzel ama 3 -4 cm kadar yüksek oldu çok problem etmiyorum. ruhsata işletme konusunda neyden bahsettiğinizi anlamadım aldığınız araç çeki belgeliyse muayeneye sokup ardından trafiğe çıkaracaksınız diğer araçlardan bir farkı yok sigorta kişiyle alakalı 600 e yaptıran da var 1200 e de vergi 800 civarıydı yıllık 91 model benim aracım Tavsiyem araç alacaksanız iyi araştırın dizel otomobil ruhsatlı ve 87 model üzeri 5 kapı bulup almaya çalışın en önemlisi de kesin karar vermeden bir defender bulup kullanın sonra karar verin bence

bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım 2.5 dizel düz yolda fena değildir ama azıcık rampalarda vites küçültmen gerekir kamyonlardan sellektör yemişliğim vardır, bence toplanmış araç diye birşey yoktur ben aracımı kendim toplattım o gün bu gündür hala uğraşırım. arıza verdiğinden değil zevk meselesi sürekli bir yerleriyle oynarım. gündelik kullanılmaz diyen arkadaşlar ben gündelik kullanıyorum ortalama günlük 50 km yol yapıyorum. ortalama yakıtı 11-13 litre civarı 2 ton bir araç için çok değil. defender benim bu güne kadar kullandığım araçlar ile kıyaslanacak bir araç değil herkesin söylediği gibi ya çok seversin yada nefret edersin ortası yoktur. klima taktırmak isterseniz 3500 tl ye takılıyor koltuk meselesi ben bmw taktım gayet güzel ama 3 -4 cm kadar yüksek oldu çok problem etmiyorum. ruhsata işletme konusunda neyden bahsettiğinizi anlamadım aldığınız araç çeki belgeliyse muayeneye sokup ardından trafiğe çıkaracaksınız diğer araçlardan bir farkı yok sigorta kişiyle alakalı 600 e yaptıran da var 1200 e de vergi 800 civarıydı yıllık 91 model benim aracım Tavsiyem araç alacaksanız iyi araştırın dizel otomobil ruhsatlı ve 87 model üzeri 5 kapı bulup almaya çalışın en önemlisi de kesin karar vermeden bir defender bulup kullanın sonra karar verin bence
Çok teşekkür ederim aslında bahsettiğim daha doğrusu bahsedemediğim şey de bu , bu araçlara modifiye yaptığınız da trafikte polis sıkıntı çıkarıyor mu ve tüvtürk ten geçiyor mu sorun çıkarmadan , bir diğeri de bana direkt araç ilanı gösterebilir misiniz fiyat önemli değil şu aşamada sadece görmek istiyorum fotoğraflarını, beygir , motor hacmi vs. Fikir edinmek için

Ayrıca lpg li araçları önermez misiniz , ben biraz düz bakıyorum olaya galiba acemi olduğum için yakıt tasarrufu daha iyi olur diye düşünmüştüm

Nekadar standart olarak olaya yaklaşsanızda birazcık basınca gitsin istiyosanız tdi yada bd30 motor takılı araç alın bir süre sonra x kişinin defenderi 12litre yakıyor-muş lpg de diye ayar üstüne ayar gazcı gezer sinir olursunuz temizi dizel almak ne yaktığı ne gittiği belli hava ısındı çekmiyo kış geldi çalışmıyo derdi olmaz ben benzin ve lpg li seri3 kullanıyorum def alma planım var önceliğim kesinlikle dizel benzinli seri ile defender arasında şehir çok büyük performans farkı yoktur ve malesef hep aynı yakıtı yakamazsınız iş makinesi gibiler konfor göreceli olmakla birlimte bence sıfır defender bir nebze daha iyi helezonlu olmasından dolayı ancak iyi bir ısı izolasyonu şart sağ ayak 100km sonra paça çorbası gibi oluyo sanayide hatırlı tanıdıklarınız yoksa toplama işine girmeyin 45-50aralığına çıkıyosanız bd30lu hidrolikli hatta tdi bile denk düşürmeniz zor değil ekstra 3-4bine klima takarsınız mis gibi olur basıncada gider birazcık

Polisle sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem ben yaşamadım yaşayanı da duymadım meraktan durdurup muhabbet edeni gördüm hangi şehirdesiniz söylerseniz yardımcı olacak biri olabilir benzin-lpg olabilir hatta v8 in sesine hastayım ama değiştirmek istediğinizde seçenek sınırlı dizelde bd30-300tdi-transit motoru td5 hatta geçen bir arkadaş BMW motoru uyguluyordu sonuç ne oldu bilmiyorum

Polisle sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem ben yaşamadım yaşayanı da duymadım meraktan durdurup muhabbet edeni gördüm hangi şehirdesiniz söylerseniz yardımcı olacak biri olabilir benzin-lpg olabilir hatta v8 in sesine hastayım ama değiştirmek istediğinizde seçenek sınırlı dizelde bd30-300tdi-transit motoru td5 hatta geçen bir arkadaş BMW motoru uyguluyordu sonuç ne oldu bilmiyorum
İzmir’de yaşıyorum

Üzgünüm benim İzmir’de önerebileceğim bir arkadaş yok ama defender gruplarına üye ol eminim İzmir’de yardımcı olabilecek birini bulabilirsin

hasankardeş aradığın nitelikler bu araçlarda mevcut değil bulaşma 2000 model üstü klimalı araçlara bak kendini üzme sanayi adamı olma defender olmadan da daha güzel günler görebilirsin :smiley:

hasankardeş aradığın nitelikler bu araçlarda mevcut değil bulaşma 2000 model üstü klimalı araçlara bak kendini üzme sanayi adamı olma defender olmadan da daha güzel günler görebilirsin :smiley:
Aşk nedir bilir misin herkese 1988-1998 arası bi defender alıp paşa gönlüme göre düzenleyip kullanıcam dediğimde insanlar beni çok romantik ya da ergen buluyor , bu iş artık İzzet-i nefs meselesi oldu yapıcam bu işi ama çok bilgisizim, acemiyim elimden geldiğince Bilgi ediniyorum , performans ve lüks standartım çok düşük altımda en kral araba olsa bile benim şehir dışında yapacağım hız en fazla 120 ve off road da kullanmıyacam , bu da beni sık sık sanayiye götürmez diye umuyorum ama dediğim gibi Kısıtlı bilgilerle konuşuyorum İzmir’de defender sahibi iyilik sever bi abiyle takılmam lazım

Aşk nedir bilir misin herkese 1988-1998 arası bi defender alıp paşa gönlüme göre düzenleyip kullanıcam dediğimde insanlar beni çok romantik ya da ergen buluyor , bu iş artık İzzet-i nefs meselesi oldu yapıcam bu işi ama çok bilgisizim, acemiyim elimden geldiğince Bilgi ediniyorum , performans ve lüks standartım çok düşük altımda en kral araba olsa bile benim şehir dışında yapacağım hız en fazla 120 ve off road da kullanmıyacam , bu da beni sık sık sanayiye götürmez diye umuyorum ama dediğim gibi Kısıtlı bilgilerle konuşuyorum İzmir’de defender sahibi iyilik sever bi abiyle takılmam lazım
hasankardeş aşkı da biliyorum belayı da tanıyorum o yüzden yazdım aşk güzel ama hayat gerçek malesef yaşayabileceklerinizi hesaba katın iyisi ile kötüsü ile saygılar sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR