Defender Ön Şaft Sökülse Ne Olur ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan itfaiyeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,468
Ynt: Defender Ön Şaft Sökülse Ne Olur ?..

vosdost' Alıntı:
Ambulans kasalarda standart arka dingil denge cubugu var.
Askeriyedede ambulans kasalarin cok devrildigi kanisi yaygindir. Fakat
Asfalta devirecek kadar sert kullanmak icin yeteri kadar hiza sahip degil.
Aceminin eline verirseniz 110 20 km hizla bile devirir buda baska bir durum.
Askeriyedeki cogu askerler soforlugu askeriyede ogreniyor. Gerisi 110 lara kalinca devrilmeside kacinilmaz oluyor.:smiley:

Seninkide düz yolda zor devrilir ama arazide daha tehlikeli, o çubuklar lastikleri yeterince aşağıya salmıyor, tekerin havaya kalkması buyüzden.

Etiketler

Havaya kalkan hep on tekerlerden biri oluyor.on dingilde denge cubugu yok.2007 110 da on dingilede denge cubugu koymuslar.
On teker havaya kalkacak kadar yatinca aracin araksi ters koseden yere degiyor. Buda devrilmeyi engelliyor.:smiley:
Arka dingilde denge cubugunun cok faydasi var. Normal 110 da bile olmasi bence sart. Arazidede kolay kolay dez avantaj saglamiyor. Arka dingilden tekerin bosa ciktigina hic denk gelmedim.
Arka agir olunca mutlaka yere basiyor.

vosdost' Alıntı:
Havaya kalkan hep on tekerlerden biri oluyor.on dingilde denge cubugu yok.2007 110 da on dingilede denge cubugu koymuslar.
On teker havaya kalkacak kadar yatinca aracin araksi ters koseden yere degiyor. Buda devrilmeyi engelliyor.:smiley:
Arka dingilde denge cubugunun cok faydasi var. Normal 110 da bile olmasi bence sart. Arazidede kolay kolay dez avantaj saglamiyor. Arka dingilden tekerin bosa ciktigina hic denk gelmedim.
Arka agir olunca mutlaka yere basiyor.
Viraj denge milinin herzaman avantajı vardır ama araçda diferansiyel kilidi varsa yada asfatta takılan araziden sökülen bişey yapmak gerekiror eğer seneye karadeniz turuna gidersek oyle düşünüyoruz
Bence ambulansın arka tekerleri yerden kesilmemesinin sebebi ağır olması değilde viraj denge milin olması bence
yoksa yüksek bir yerden çapran inişlerde mutlaka arka tekerlerden biri kalkar denge mili bunu minimuma indirıyor

Iste o capraz durumda on tekerlerden biri havaya kalkiyor ve arka dingil yere tam basiyor.
Arka dingilde patinaja dusmem cok dusuk bir ihtimal. Arka dif kilidine ihtiyac yok. :smiley:
Nasil olsa burnu havaya dikiyor. Arkasi yere oturuyor.
Denge kolunu devre disi birakip cikarmakta o kadar zor degil.
Arac duz konumdayken uzerinde hic kuvvet yok. Bu durumda ortadan ikiye kesilmis ve freze dis acilmis denge cugunu birlestirecek daha genis captaki ic frezeli bir boruyla dereye alinip devre disi birakabilir.
Lisansli bir dusuncedir. Lisans ucretini isterim. :smiley:

vosdost' Alıntı:
Lisansli bir dusuncedir. Lisans ucretini isterim. :smiley:
Geç kaldım ben böyele bişey dşünmüştum zate ;D ;D

Bu arada merek ettim senin amblans boş hali ile kaç kg ama bana ruhsata yazanı söyleme onlar yanlış

Ruhsatakini bilmiyorum.
Kantarada daha cikmadim. Tahminime gore 3 tondan fazla. yarin sabah aracla isim var. Gireyim bir kantara.

vosdost' Alıntı:
Ruhsatakini bilmiyorum.
Kantarada daha cikmadim. Tahminime gore 3 tondan fazla. yarin sabah aracla isim var. Gireyim bir kantara.
3 ton çok yavv
bizdeki kapalı ve açık 2 defenderde 2050kg

Tahmin :smiley:
Yarin aksama kesin rakami soylerim. Dunlop 245 80 16 lastik aracin arka dingilde yanaklardan ezildi.Havasi tam oldugu halde
lastik yanaklari yiprandi.

Kapali ve acik def neden ayni kiloda ?
Kasanin tabaninda kalin sac mi var?

Merhaba, dün alt taraftan ses geldiği için ön şaftı söktüm durumu bayağı kötü olduğu için yenisini sipariş verdim. Bu arada 4x2 nasıl olur diye düşünürken deneme yapayım dedim ama yerinden kımıldamadı.! Ön şaft dönerken arka şaft da hareket yok. Ama diff lock da her iki tarafta hareket var ve araç yürüyor. Başına böyle bişey gelen var mı? Her türlü bilgi çok makbule geçer.
Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR