Defender Ön Şaft Sökülse Ne Olur ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan itfaiyeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,574

itfaiyeci

dostluk kazansın
Yer
karagümrük
arkadaşlaR ön şaftı sökersem yakıt f-sarfiyatı sürative araç kontolü nasıl olur şaft sökmede artılar ve eksiler nelerdir teşekkürler

Etiketler

Ynt: Defender Ön Şaft Sökülse Ne Olur ?..

size ekonomi konusunda kısa dönemde fayda getiriyormuş gibi görünse de, uzun dönemde daha çok parça maliyeti yaratacaktır.

edaghan' Alıntı:
size ekonomi konusunda kısa dönemde fayda getiriyormuş gibi görünse de, uzun dönemde daha çok parça maliyeti yaratacaktır.

Kesin midir?
Hız ve ekonomik durumda usta olur dedi ama arıza parça sıkıntısından söz etmedi.

Kesinlikle tasarruflu olmaz yol tutuşu çok zayıflar
sürekli orta kilit devrede kalması gerekir bunun ön şaft sökülmüş olduğundan araca zararı yoktur
zararı ise yol tutuşu çak zayıflayacağından araç takla atarsa düştüğü tarafa göre değişir :smiley:

yasarergun' Alıntı:
defenderi satıp iki çeker olabilen bir 4x4 almak daha karlıdır

Bu araba insanı sıra dışı yapıyor ayrıcalıklı gibi.

Ramazan ayında çocuklar da arabada önümüzde sıfır corvet.
Baba dediler şöyle bir arabamız olsa ne güzel olurdu, birazda sıfır olmanın etkisi.
Tam kırmızı yandı önümüzde o peş peşe lambada bekliyoruz.
Sol tarafta ekmek fırını iftar vakti yaklaşıyor en az 50 60 kişi sırada.
Bakın bakalım dedim en çok ilgi kimin arabasında.
Baktıkları zaman çoğunluk bizim araba ile ilgileniyordu.

Bu arada 74 camaromuz vardı land'dan önce o da fazla gösterişliydi şansımdan mıdır nedir ilgi çekiyoruz arabalarla falan 7'den 70'e

benimki de pek bi ilgi çekiyor... :smiley: millet dönüp dolmuş yaklaşıyormuşçasına bakınıyor :smiley: :smiley: :smiley:

Bu zihniyetteki ustaları ve ortaya bu tür saçma sapan fikirler atan kişileri ülke topraklarından atacaksın bak birdaha yapan çıkıyormu.Bu tarz usta diye etrafda dolaşan tipleri kınıyorum.Bunlara bırak 4x4 aracı yağmurlu havada su bile vermeyeceksin.

itfaiyeci' Alıntı:
arkadaşlaR ön şaftı sökersem yakıt f-sarfiyatı sürative araç kontolü nasıl olur şaft sökmede artılar ve eksiler nelerdir teşekkürler

"2.5 lt 80'li yılların teknolojisi ild üretilmiş bir motor, 2 ton araç ve düşük yakıt sarfiyatı" Aynı cümlede yan yana gelince biraz tuhaf oldu.
"1998-2000 arası Suzuki Vitara 1.6 JLX ister 4X4 ister 4X2, LPG de takılablir" Evet şimdi bir tuhaflık yok :smiley:

yasarergun' Alıntı:
dikkat çekmek için benim arabayı size verebilirim
muhtemelen insanlar hayatında ilk kez görüyor olacaklar
hele yazın t top tavanı da açınca değmeyin keyfine
tek kusuru var iki kişilk :D

Yaşar abi fotoğraf varmı? Araba dediğin gibiyse 2. kişi kolay ;D ;D ;D

Ben bir defasında ön şaftı koparmıştım az bir süre 2 çeker kullandım , berbat birşey , her köşeye yanlayarak giriyor, kalkarken gazın ayarını azıcık kaçırsanız patinaj ın önüne geçemiyorsunuz, hareket halindeyken gaza basınca sola, bırakınca sağa yada tam tersi şekilde yolda geziyor.

Birde bunlar arkada %100 kilit varken oluyor açık diferansiyeli düşünemiyorum.

discovery-V8' Alıntı:
Ben bir defasında ön şaftı koparmıştım az bir süre 2 çeker kullandım , berbat birşey , her köşeye yanlayarak giriyor, kalkarken gazın ayarını azıcık kaçırsanız patinaj ın önüne geçemiyorsunuz, hareket halindeyken gaza basınca sola, bırakınca sağa yada tam tersi şekilde yolda geziyor.

Tabii bunlar V8 disco'da oluyor 2.5 benzinli Defender'da da olur mu ?

nkurtkaya' Alıntı:
Tabii bunlar V8 disco'da oluyor 2.5 benzinli Defender'da da olur mu ?

bence köşelerde savrulma hepsinde olur , v8 de ise çok ürkütücü oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR