Defender Için Lastik Tavsiyesi Ve Satılacak Aksesuarlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Melihekinci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,860

Melihekinci

Live, Travel, Adventure, Bless. And don't be sorry
Web
www.melihekinci.com
Herkese merhaba, mutlu, sağlıklı bol maceralı bir yıl dilerim :smiley:

Bazı konularda sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyorum, araştırmama rağmen kararsız kaldığım konular var. Araç şu an Maslak'ta Hakan ustanın ellerine bırakıldı:smiley: gerekli düzenlemeler (daha büyük radyatör, direksiyon pompa ayağının düzeltilmesi, karbüratör değişimi, elektrik tesisatının sıfırdan toparlanması, debriyajın yenilenmesi gibi şeyler) yapılıyor. Aracı mekanikten çıkartınca önümdeki en önemli konu lastik...

Daha önceden hiç arazi aracı kullanmadığım ve ilk Defender' ım olduğu için yardımlarınız çok değerli :smiley:

Şu anki lastik ve jantlar benim kullanım amacıma uymuyor, aracı sadeleştirmek ve en önemlisi yakıt tüketimini düşürmek istiyorum. Bu noktada lastik konusunda kararsız kalmış durumdayım. Seçeneklerin artılarını ve eksilerini bana kısaca özetleyebilecek ya da tecrübeleriyle tavsiye verebilecek birisi olursa çok mutlu olurum. Öncelikle orman, çamur ve ağır araziye gitmek gibi bir planım yok. Ancak kumsala inerim, kamp yapılacak güzel yerler keşfetmeyi isterim. Bu nedenle BF - AT lastiğe geçmeyi düşünüyorum.

Şu an üzerinde 35 / 12,5 / R15 LT Maxxis M+S 2014 ün son haftası üretimli lastikler var.

Seçeneklerim ise;

16 Janta geçip 265/75/16
18 Janta geçip 265/65/18
ya da jantları değiştirmeyip 30'luk bir lastik takmak.

Küçük bir detay, çamurluk ve lastik arasındaki boşluğu çok sevmiyorum. Get i söküp, dodikleri orijinaline çevirip yere yaklaştırmak ve o mesafeyi de azaltmak istiyorum. Bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Ayrıca 1 - 2 hafta içinde netleşecek duruma göre, aracın üstündeki tüm aksesuarları satmayı düşünüyorum. İlgilenen olursa konuşabiliriz

Çok teşekkürler şimdiden

MLH 9381

MLH 9380

MLH 9388

MLH 9383

MLH 9382

MLH 9379

Son düzenleme:

Etiketler

Bazı konularda sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyorum, araştırmama rağmen kararsız kaldığım konular var. Araç şu an Maslak'ta Hakan ustanın ellerine bırakıldı:smiley: gerekli düzenlemeler (daha büyük radyatör, direksiyon pompa ayağının düzeltilmesi, karbüratör değişimi, elektrik tesisatının sıfırdan toparlanması, debriyajın yenilenmesi gibi şeyler) yapılıyor. Aracı mekanikten çıkartınca önümdeki en önemli konu lastik...

Daha önceden hiç arazi aracı kullanmadığım ve ilk Defender' ım olduğu için yardımlarınız çok değerli :smiley:

Şu anki lastik ve jantlar benim kullanım amacıma uymuyor, aracı sadeleştirmek ve en önemlisi yakıt tüketimini düşürmek istiyorum. Bu noktada lastik konusunda kararsız kalmış durumdayım. Seçeneklerin artılarını ve eksilerini bana kısaca özetleyebilecek ya da tecrübeleriyle tavsiye verebilecek birisi olursa çok mutlu olurum. Öncelikle orman, çamur ve ağır araziye gitmek gibi bir planım yok. Ancak kumsala inerim, kamp yapılacak güzel yerler keşfetmeyi isterim. Bu nedenle BF - AT lastiğe geçmeyi düşünüyorum.

Şu an üzerinde 35 / 12,5 / R15 LT Maxxis M+S 2014 ün son haftası üretimli lastikler var.

Seçeneklerim ise;

16 Janta geçip 265/75/16
18 Janta geçip 265/65/18

Küçük bir detay, çamurluk ve lastik arasındaki boşluğu çok sevmiyorum. Get i söküp, dodikleri orijinaline çevirip yere yaklaştırmak ve o mesafeyi de azaltmak istiyorum. Bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Ayrıca 1 - 2 hafta içinde netleşecek duruma göre, aracın üstündeki tüm aksesuarları satmayı düşünüyorum. İlgilenen olursa konuşabiliriz

Çok teşekkürler şimdiden
1 kişiden dahi yanıt gelmedi, deneyip göreceğim. İleride bu konuda kararsız kalan olursa bana yazabilir sonuçları için.

Seçeneklerim ise;

16 Janta geçip 265/75/16
18 Janta geçip 265/65/18

Çok teşekkürler şimdiden
Selamlar,
265-75-16 lastigi 2 inch Kit yukseltme ile kullaniyorum.
235-85-16 dan gectim.
Taban daki genislemeden memnunum ama yukseklikte cok bir fark yok.
Yukseltmesiz ve spacersiz, 265 camurluk iclerine surtebilir gibi geliyor bana.

Selamlar,
265-75-16 lastigi 2 inch Kit yukseltme ile kullaniyorum.
235-85-16 dan gectim.
Taban daki genislemeden memnunum ama yukseklikte cok bir fark yok.
Yukseltmesiz ve spacersiz, 265 camurluk iclerine surtebilir gibi geliyor bana.
Merhaba,

jantları değiştirmeyip 30 9,5 15 takmak gibi bir fikir geldi aklıma ama emin değilim ondan da. Sanırım bir lastikçiye gidip detaylıca bakmak en iyisi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR