Defender Debriyaj Baski-balata Ve Triger Değişimi Fiyatlari

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yunus08 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,434

yunus08

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Mesleğim öğretmenlik ve memlekete ( Artvin-Şavşat) götürüp kullanmak için ben de 5-6 ay önce 1993 model Defender 110 düz dizel araç aldım. Gidene kadar şimdilik İstanbul'da kullanıyorum.Alışma dönemi zor olmasına rağmen bırakması da bir o kadar zor olan bir araç. Malum alınca birtakım düzenlemeler ve parça değişimleri oluyor. Anladığım kadarıyla da neticede eski bir araç kontrol ve bakımı konusunda hassas davranmak gerekiyor. Yağ genelde kaç numara kullanılıyor? Eski bir motor neticede 10-40 yarı veya tam senteteik kullanmak mı iyi, 20-50 madeni(sentetik olmayan) kullanmak mı iyi? Tavsiyeniz nedir yağ numarası ve sentetik olma konusunda? Defenderın debriyaj baskı -balata değişimi işçiliği zor mudur? Dikkat edilecek hususlar nelerdir? Ortalama işçilik ve parça fiyatı nedir? Ayrıca triger seti değişim fiyatı ve parça fiyatı nedir? Bunlardan hariç olarak kullanıcı olarak özellikle dikkat etmemiz gereken noktalar var mı, nelerdir? Gerek bakımı yapılırken gerekse asfaltta ya da arazide,çamurda kullanırken tavsiyeleriniz var mıdır?
Bu konularda birbirimizi bilgilendirirsek mutlu olurum. Zira bu araçları her ustaya ya da kendi ustamıza yaptıramıyoruz. Yeni birini bulmak durumunda kalıyoruz. Piyasa ve koşullar, güven-güvensizlik konularında tereddüt yaşıyoruz. En azından ön bilgi sahibi olmak birilerine yem olmamızı engeller ve aracımızı daha iyi tanımamızı sağlar. Vereceğiniz Cevaplarınız için şimdiden Teşekkür eder, saygılar sunarım.

Her ustanın kolaylıkla herşeyini yapabilecegi bir araç aslında defender, bazen askerligini kademede land bakımında yapmış olan ustalar denk geliyor bana, çok daha kolay oluyor tabi herşey, debriyajınızla ilgili dorun alt ve üst merkezden olabilir öncelikle bunları kontrol ettirin, takımı 84 lira kayalar otoda, baskı balata degişimi biraz tuzlu olabilir çünkü şanzumanın inmesi gerekiyor öncelikle, tabi indirmişlen şanzumanında bakımdan geçmesi iyi olur, tahminim baskı balata işi 1000 tl civarında masraf çıkartır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR