Defender 90 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aytuncyilmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,307

aytuncyilmaz

Yeni Üye
Tüm foruma saygılar sevgiler. 90 kasa bir defender evlat edinmek istiyorum :smiley: ama malumunuz fiyatlar çok yükseldi zaten bulmakta oldukça güçleşti. Bir kaç sorum olcak, teşekkür ederim şimdiden.

1)Merak ettiğim piyasadaki 110 dan kesme 90 defenderlar ne kadar güvenilir bu işlem yasal mı muayenede falan sıkıntı çıkmıyor mu ?

2)Eğer böyle bir şey yapabiliyorsak onun yerine direk yurtdışından 90 lık şasi getirip takabilir miyiz ?

3)Series 3 alıp şasisinden başlayıp komple defendere çevirmek ne kadar mantıklı ? Seriesi olan abilerim kızmasın lütfen :smiley:

Yardımlarınızı rica ediyorum tekrar saygılar sevgiler.

Tüm foruma saygılar sevgiler. 90 kasa bir defender evlat edinmek istiyorum :smiley: ama malumunuz fiyatlar çok yükseldi zaten bulmakta oldukça güçleşti. Bir kaç sorum olcak, teşekkür ederim şimdiden.

1)Merak ettiğim piyasadaki 110 dan kesme 90 defenderlar ne kadar güvenilir bu işlem yasal mı muayenede falan sıkıntı çıkmıyor mu ?

2)Eğer böyle bir şey yapabiliyorsak onun yerine direk yurtdışından 90 lık şasi getirip takabilir miyiz ?

3)Series 3 alıp şasisinden başlayıp komple defendere çevirmek ne kadar mantıklı ? Seriesi olan abilerim kızmasın lütfen :smiley:

Yardımlarınızı rica ediyorum tekrar saygılar sevgiler.
Kesme konusunda fikrim orjinal herzaman orjinaldir ancak bu kesme işinide gerçekten ehli şekilde yapanlar var usulüne uyuldukça problem olacağını düşünmüyorum series şasesi üzerine defender inşa etmek çok mantıksız bir eylem olur sebebi ise series makaslıdır ve defender şasesine göre daha dardır defender şasesine klasik görünüm amaçlı series kupa yapılabilir ama series şasesine işlem yapıp defender yapmaya gerek yok 110luk şaseyi kesip 90 yapmak hem daha ucuza gelir hem daha sağlıklı olur series şasesine sıfırdan bir sürü işlem yapılıcak amortisör kuleleri yaylar için takozların yerleri motor şanzuman kulak bağlantıları defransiyeli vs uydurcam derken birsürü ekle çıkart iş olur birde istediğinz gibi olmazsa araba başlar yolda gezmeye satsan satılmaz binsen binilmez olur maddiyat el veriyorsa bir 90lık alıp binmek mantıklı yoksa 110 alıp kestirip 90yapmak daha karlı mantıklı bu işlemi yaptırmış kişilerle bir görüşün yapılan işlemi inceleyin birkaç farklı şekilde yapıyorlar bilgi sahibi olursunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR