Defender 110 için Lastik Basıncı Kaç Olmalı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hlt_tkn1907 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,543

hlt_tkn1907

1987 LR defender :)
Yer
kayseri
1987 model land rover defender 110 sahibiyim. aracımın üzerinde orjinal boyut lastikler bulunmakta. lastiklere kaç psı hava basacağımı bilmiyorum. bilen biri varsa yazabilir mi.

Etiketler

Ynt: Defender 110 için Lastik Basıncı Kaç Olmalı?

hlt_tkn1907 Defender elkitabı isimli kısma ulaşırsanız lastik ölçünüze göre basıncı bulursunuz aracınız sürekli 4 çeker oldugundan mümkün oldugunca ön arka lastik basıçlarını eşit tutmaya çalışın güvenlik açısından.

merhaba benım aracıma bu hafta 750 R 16 LASSA OK 144 takdırdım ve 38 hava bastılar aslinda bu lastıklere 60 70 cıvarında hava basılması gerektıgını fakat bu araçların hafıf oldugu için 38 hava nın yeterlı oldugunu söyledıler.ama hepsinın mutlaka eşit olması gerekıyormuş.

ben 30 hava ile geziyorum en fazla 34 yapicam bu 48 -60 havalari filan aklim almiyor bir yanlislik olmasin?

ahmet42' Alıntı:
merhaba benım aracıma bu hafta 750 R 16 LASSA OK 144 takdırdım ve 38 hava bastılar aslinda bu lastıklere 60 70 cıvarında hava basılması gerektıgını fakat bu araçların hafıf oldugu için 38 hava nın yeterlı oldugunu söyledıler.ama hepsinın mutlaka eşit olması gerekıyormuş.

lastıklerimiz aynı boyutta teşekkürler :smiley:

kürşat bey cevap yazdığınız için teşekkürler. ama acıkcası 30 bana az gibi geliyor. Şu an 42 ile geziyorum. sanırım 40 45 arası daha uygun gibi.

Herkese teşekkür ederim Çok yardımcı oldunuz :smiley:
cevap 40-45 arası :smiley:

lastik tabanına bak düz bir hale gelene kadar bas
taban yere paralel olsun yanak ta en az eğimi almasınına dikkat et

ayrica havalar isindiginda o lastik basinci kendiliginden articak onuda hesaplayin.

hlt_tkn1907' Alıntı:
askeri araçlara baktım önler 45 arkalar 55 psı yazıyor bi yanlışlık olmasın bana biraz fazla gibi geldide

Aslında esprisine yazmıştım ama arkaları taşınacak maksimum asker sayısının oluşturacağı basınca göre önü de motora göre hesaplatıp almışlardır. Askeri mantıkta herşey olması gerektiği gibi olur. Hatta bu referans bile olabilir. kişi başı 80 kilodan 8 asker olsa 640 kilo yüke 55 psi hava basıncı.

Sentinel' Alıntı:
Aslında esprisine yazmıştım ama arkaları taşınacak maksimum asker sayısının oluşturacağı basınca göre önü de motora göre hesaplatıp almışlardır. Askeri mantıkta herşey olması gerektiği gibi olur. Hatta bu referans bile olabilir. kişi başı 80 kilodan 8 asker olsa 640 kilo yüke 55 psi hava basıncı.

mantıklı geldi şimdi :smiley: teşekkürler

Rica ederim.
Sohbet havasında gelişti fikir olarak:smiley:

Selam Beyler,

Cevap için niçin arabanın el kitabını kullanmıyoruz?
Malesef Türkçesini bulamadığım için İngilizcesi eklidir. 1987 ve sonrası modeller için geçerlidir.
172. sahifeden sonrasına bkz.[attachment=1]

Ekli dosyalar

• 0 Users Manual - Defender (1997).pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 385

site içi land rover kısmında defender el kitabı ve parça katalogu olarak türkçesi var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri