Defender 110 Hidrolik Direksiyon Seti Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tolgathered Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,589

tolgathered

chivitofficial
Yer
istanbul
merhabalar
91 model 110 defender tenteli pick up yükseltme uygulanmış şekilde aldım fakat bu haliyle kontrolü çok zor .
çıkma uygun fiyata land hidrolik direksiyon seti arıyorum .
başka marka uyarlamalarının okuduğum forumlar ve deneyimli abilerimin yönlendirmesi neticesinde üzerini çizdim.

merhabalar
91 model 110 defender tenteli pick up yükseltme uygulanmış şekilde aldım fakat bu haliyle kontrolü çok zor .
çıkma uygun fiyata land hidrolik direksiyon seti arıyorum .
başka marka uyarlamalarının okuduğum forumlar ve deneyimli abilerimin yönlendirmesi neticesinde üzerini çizdim.
Eğer Bulamazsanız As 250 nin Hidrolik Direksiyonu uyuyor diye duymuştum

Merhaba ,
orjinal seti kayalar oto dan geçen hafta sorduğumda toplam 7.000 TL ye geldiğini ilettiler.
Acaba bu kadar pahalı mı?

Merhaba ,
orjinal seti kayalar oto dan geçen hafta sorduğumda toplam 7.000 TL ye geldiğini ilettiler.
Acaba bu kadar pahalı mı?
evet gerçekten sıfır fiyatları aratmayacak uçuklukta fiyatlar :( neredeyse aracı tekrar aldığınızı düşündürecek kadar ...
kayalar yedek parça konusunda çok iyi olmasına rağmen bu en önemli parçada ne yazık ki fiyat noktasında herkes kazanmanın yoluna bakmakta şu ana kadar anladığım kadarıyla...
tek aracımız olan bu aracı eşimin de kullanabilmesi için hidroliğe ihtiyacımız var . aracı kullandığımız bölge için de başka bir alternatif ihtiyaçlarımızı gerçekten karşılayamaz . bakalım bi umut bakmaya devam ediyorum .

merhaba
hidrolik direksiyon konusunun 2. eli sorunlu olabiliyor . çıkabilecek bir sorunda değişim garantisi veriyor musunuz ?
ben hurdaya çıkmış bir discoveryden çıkma bir hidrolik direksiyon aldım. taktırdığımın haftası sanayii de elektrikçi önünde garajdan çıkarırken direksiyon kitlendi ! Allahtan orada kitlendi yoksa oraya kadar olan yolda kitlendiğini düşünemiyorum...
aldığım kişiyi aradım normal olarak bana satarken böyle bir sorun olmadığını artık benim sorunum olduğunu söyledi ki haklı çünkü araca direksiyon takıldıktan 1-2 hafta sonra oldu bu olay...
neyse ki aracı olan aynı zamanda defenderımızı aldığımız eski sahibi de iş makineleri ustası olduğundan gönder ben açıp bakayım onarım imkanı varsa onarayım dedi. açtığında gramayer dişlisinden parça kırılıp kırılan parçanın sıkıştığını anladık.
bu parçayı Ankarada büyük parçaları tamir ettirdiği yerde tamir ettirebileceğimizi söylesede böyle bir hayati parça için risk almak istemedim ve parçayı yine ankaradan sıfır halini temin ettik. ustanın sıkıntılı uzayan süreçlerinden sonra nihayet yaklaşık 5 ayın sonunda direksiyon toplanıp tekrar araca takılmak üzere Fethiye ye gitti.
şimdi merakla sonucun ne olacağını bekliyorum . açıkçası bu süreç ve harcadığım para planladığım gibi sonuçlanmadı ama bakalım umarım sonucu hayırlı ve olumlu sonuçlanır.
çünkü direksiyon kilitlenene kadar kullandığım sürede bile hidrolik direksiyonun kullanım kolaylığını normal direksiyonla kıyaslayamam. ( aracım yükseltilmiş olduğundan ve kalın lastik kullanıldığından normal direksiyonla kavga ederek kullanıyorum neredeyse )
dolayısıyla hidrolik direksiyon arayacak arkadaşları da doğru bilgilendirmiş oluruz .
teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR