Defender 110 Hardtop 300tdı (2005)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan schweps Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,914

schweps

Zirve
Herkese merhaba,
Ben de yakın zamanda aldığım 110 hardtop ile aranıza katıldım. Aracı, pek çoğunuzun tanıyacağı, önce turafrika'yı sonra da istanbul2istanbul ile dünya seyahatini bu araçla tamamlayan Sn.Ali Eriç'ten satın aldım. Aracın özellikleri için bkz. http://www.istanbul2istanbul.com/?pg=2
Ali bey, uzun seyahat için her türlü ilaveyi yaptığından bana sadece ufak tefek tadilatlar yapıp kullanmak düşüyor.

IMG 2994

IMG 2997

IMG 3017

IMG 3018

Ekli dosyalar

• IMG_2993.JPG
    IMG_2993.JPG
    141 KB · Görüntüleme: 769

Ynt: Defender 110 Hardtop 300tdı (2005)

Şimdilerde, arka kabin girişine bir dolap üzerine çalışıyorum. Kapakları sürgülü panjur şeklinde planlıyorum.

Dolap2

IMG 3033

IMG 3087

Ekli dosyalar

• Dolap1.jpg
    Dolap1.jpg
    33.6 KB · Görüntüleme: 641

Hayırlı olsun Şenol bey,

gezgin bir araç olduğundan kapıda tutmakta zorlanacaksınız. Hazır içi boşalmışken izolasyonda düşünmenizi öneririm.

selamlar

burakuysal' Alıntı:
Kolay gelsin. Anladığım kadarıyla aracı offroad karavan yapıyorsunuz değil mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler,
Karavan denemez ama uzun soluklu kamp aracı diyebilirim.

Teşekkürler Levent bey,
Arka kabin yan ve tavan sacları siyah armaflex izolasyon malzemesi ile kaplı.
Son fotoğrafta gözüküyor.
Siz başka çeşit bir izolasyonu mu kastettiniz acaba?

güngör' Alıntı:
Hayırlı olsun Şenol bey,

gezgin bir araç olduğundan kapıda tutmakta zorlanacaksınız. Hazır içi boşalmışken izolasyonda düşünmenizi öneririm.

selamlar

Farklı birşey değil sadece açık sac kısımları görünce gece kabin ısıtıcı çalışınca izolasyonsuz alanda terleme başlayacak
içerinin nem ve ısı dengesini bozacak anlamında ikazdı.

İyi dilekleriniz için teşekkürler Fatih bey, Sedat bey.

Şenol bey aracınız hayırlı olsun. Aracın yapımından beri takip etmiş, merakla beklemiştim.
Eski sahibi Ali bey internet ortamında sohbet ettiğim birisi idi.
Aracı hep görmek istemişimidir. Bana daha da yaklaşması iyi oldu ;)

Teşekkürler İlhami hocam.
Bolu yaylalarında görüşmek dileğiyle.

camouflage' Alıntı:
Şenol bey aracınız hayırlı olsun. Aracın yapımından beri takip etmiş, merakla beklemiştim.
Eski sahibi Ali bey internet ortamında sohbet ettiğim birisi idi.
Aracı hep görmek istemişimidir. Bana daha da yaklaşması iyi oldu ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR