Dağcılık Lisansı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali25 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,893

Etiketler
Ynt: Dağcılık Lisansı

merhaba ,

dağcılık lisansı almak için bulunduğun ilin gençlik spor il müdürlüğüne müracaat edeceksiniz.
orada sporcu lisans bölümü var.ordan alacağınız sağlık raporu formunu sağık ocağına götürüp doktora muayene ( nabız,tansiyon,boy,kilo) olup doldurtuyorsunuz.
daha sonra formu yeniden sporcu lisans bölümüne götürüp lisansınızı alıyorsunuz.
gayet basit işlemler.

ayrıca 2 adt vesikalık gerekiyor.biri sağlık raporu için diğeri lisans kartı için .

kolay gelsin...

İLKE BEKÇİ' Alıntı:
merhaba ,

dağcılık lisansı almak için bulunduğun ilin gençlik spor il müdürlüğüne müracaat edeceksiniz.
orada sporcu lisans bölümü var.ordan alacağınız sağlık raporu formunu sağık ocağına götürüp doktora muayene ( nabız,tansiyon,boy,kilo) olup doldurtuyorsunuz.
daha sonra formu yeniden sporcu lisans bölümüne götürüp lisansınızı alıyorsunuz.
gayet basit işlemler.

ayrıca 2 adt vesikalık gerekiyor.biri sağlık raporu için diğeri lisans kartı için .

kolay gelsin...
Merhaba, bu işlemler için ne kadar ücret gerekiyor ?

sağlık ocağında herhangibir ücret yok.
bursa gsm de ise 1 tl aldılar benden.başka şehirde nasıl olur bilemiyorum , biraz da keyfi alıyorlar gibi geliyor çünkü bana.

İLKE BEKÇİ' Alıntı:
bursa gsm de ise 1 tl aldılar benden.başka şehirde nasıl olur bilemiyorum , biraz da keyfi alıyorlar gibi geliyor çünkü bana.
Bilgiler için teşekkür ederim.

peki arkadaşlar herhangi bir derneğe falan üye olmak gerekmiyor demi....

Hayır gerekmiyor, ferdi dağcılık lisansı çıkartabiliyorsunuz.

İLKE BEKÇİ' Alıntı:

Sevgili İlke doğrudur bende 6-7 ay kadar önce çıkardım Bursa dan 1 TL. alıyorlar ama sanırım lisansı PVC kapladıkları için kaplama parası alınıyor....Keyfi olarak orada ki memurların aldıklarına ihtimal vermiyorum...

Tekrar merhaba,
Haftasonu GSM açık olmaz, değil mi ? Teşekkürler.

ali25' Alıntı:
peki arkadaşlar herhangi bir derneğe falan üye olmak gerekmiyor demi....

İsteyen herkes istediği spor alanında lisans çikartabiliyor. Bir kulüp yada derneğe üye olamnıza gerek yok. ama federasyonların etkinliklerine katılmak icin bir kulüp yada derneğe üye olamnız grekmektedir. Mesela Türkiye Dağçılık Federasyonunun eğitim faaliyetlerine katılmak için bir kulüb bünyesinde sporcu olamnız gerekmekte.Bir çok eğitim faaliyetinde Ferdi sporcu olarak gelen arkadaşlar maalesef eğitim programına katılamadan geri gönderilmişti.

Yani burada aldığınız lisansı hangi alanda kullanacağınız önemli.

erthem' Alıntı:
İsteyen herkes istediği spor alanında lisans çikartabiliyor. Bir kulüp yada derneğe üye olamnıza gerek yok. ama federasyonların etkinliklerine katılmak icin bir kulüp yada derneğe üye olamnız grekmektedir. Mesela Türkiye Dağçılık Federasyonunun eğitim faaliyetlerine katılmak için bir kulüb bünyesinde sporcu olamnız gerekmekte.Bir çok eğitim faaliyetinde Ferdi sporcu olarak gelen arkadaşlar maalesef eğitim programına katılamadan geri gönderilmişti.
Yani burada aldığınız lisansı hangi alanda kullanacağınız önemli.

Bilgilendirme için Teşekkürler...
Sizin Nezninizde Federasyona sorayım...Ben devlet memuruyum benim disiplin tüzüğümde hiç bir klüp ve ya derneğe üye olmam kesinlikle yasaklanmış durumda...Benimm verilen haklardan yararlanamamm bir şekilde hak ihlali değil mi? Yanlış anlamayın ben wakeboard yapıyorum ama devlet memuru olduğum için bir klüp adına lisans çıkartamadığımdan dolayı hiç bir şekilde yarışmalara katılamıyorum...Dağcılık Fedarasyonuda biz fer4di sporculara kapalı olduğuna göre bizler ne yapmalıyız? Federasyonunu ferdi sporculara da açık olması ve destsklemesi gerekmiyor mu?

skydiver26' Alıntı:
Bilgilendirme için Teşekkürler...
Sizin Nezninizde Federasyona sorayım...Ben devlet memuruyum benim disiplin tüzüğümde hiç bir klüp ve ya derneğe üye olmam kesinlikle yasaklanmış durumda...Benimm verilen haklardan yararlanamamm bir şekilde hak ihlali değil mi? Yanlış anlamayın ben wakeboard yapıyorum ama devlet memuru olduğum için bir klüp adına lisans çıkartamadığımdan dolayı hiç bir şekilde yarışmalara katılamıyorum...Dağcılık Fedarasyonuda biz fer4di sporculara kapalı olduğuna göre bizler ne yapmalıyız? Federasyonunu ferdi sporculara da açık olması ve destsklemesi gerekmiyor mu?

Federasyonların ferdi sporcuları desteklemesi ayrı bir tartışma konusu. Ama katıldığım eğitimlerde bir çok devlet memuru arkadaş geliyordu. Öğretmeninden, normal memuruna kadar bir çok arkadaşımız bir kulüp bünyesinde lisanslı olarak federasyonun etkinliklerine katılıyor. Bu Şekilde bir engelleme olacağını zannetmem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR