Cherokee 2.8 Crd Limited

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uyarserdar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,892
dizel yine iyi benzinli de aynı para ki saçmalığın daniskası. arasında yüzde 25 fark olması lazım. eskiden böyleydi.

Etiketler
Merhaba, bende bu arada 2006 model KJ 3.7 veya 2006 Model Forester 2.5XT almayı düşünüyorum. İkisi de aynı model yılında araçlar. Aynı koşullarda kullanılmış olsa sizce hangisi daha az sorun çıkartır? Subaru sağlam araç ancak 2.5XT Motorunun daha hassas olduğunu duymuştum. Bu araçların sağlamlığı hakkında fikirlerinizi tecrübelerinizi paylaşır mısınız? İkisini de 100 bin km civarında arıyorum. Biraz bekleyeceğim gibi ama artık başka çarem yok. İlgiliz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben de 2.8 CRD ya da 3.7 almak istiyorum. Var mıdır kronik sorunları? İnsanı üzer mi? Bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,

Yeni konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum. Bu ara dizel veya benzinli KJ ya da WJ araştırıyorum. LPG'li araç kapalı otoparktan dolayı maalesef alamıyorum. Birkaç tane sorum olacak bilgili arkadaşlara.

1-Bulabildiğim araçlar içinde en temiz görünenin linkini aşağıda paylaşıyorum. Tanıdık bildik bir araç mıdır?
2-Siteden veya tanıdıklarınızdan güvendiğiniz satılık araç var mıdır?
3-Çok kötü senaryoda 2.8crd kj ne kadar masraf çıkarır? 30-40-50 vs? Ona göre bütçe ayarlamayı düşünüyorum. Böyle bir araçta her ihtimale karşı 20-25bin masraf çıkabileceğini varsayarak hareket ediyorum şimdilik ama çok çok daha fazlası çıkar mı acaba?

Merhaba,

Yeni konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum. Bu ara dizel veya benzinli KJ ya da WJ araştırıyorum. LPG'li araç kapalı otoparktan dolayı maalesef alamıyorum. Birkaç tane sorum olacak bilgili arkadaşlara.

1-Bulabildiğim araçlar içinde en temiz görünenin linkini aşağıda paylaşıyorum. Tanıdık bildik bir araç mıdır?
2-Siteden veya tanıdıklarınızdan güvendiğiniz satılık araç var mıdır?
3-Çok kötü senaryoda 2.8crd kj ne kadar masraf çıkarır? 30-40-50 vs? Ona göre bütçe ayarlamayı düşünüyorum. Böyle bir araçta her ihtimale karşı 20-25bin masraf çıkabileceğini varsayarak hareket ediyorum şimdilik ama çok çok daha fazlası çıkar mı acaba?

Merhaba, ben 3.7 sini almıştım 210 bin TL ye. Kazasız heryeri orjinal ve 100 bin km deydi. Piyasanın üstünde bir rakamdı alırken. 10 bin TL masraf yaptım. Görenler hem boyası hem iç trimi döşemesi hem de yürüyen motorunu çok temiz bunun gibisi yok diyorlar. Genel olarak benzinli için Motorunun orta kalite olduğunu söyleyebilirim. Hassas olduğu konular vardı. Sonuçta bir Toyota motoru değil. Ancak 2.8 dizelin bundan çok daha hassas ve masraflı bir motor olduğunu çeşitli bilinen birkaç ustadan ve kullanıcıdan duydum. Kendim de kısa süre dizelini kullandım. Sesli bir motordu. Onun dışında daha önce dizel olarak 98 discovery 300tdi kullanmıştım. Açıkçası dizel almak isteseydim. Grand Cherokee veya 98 model discovery 300tdi kullanmaya devam ederdim. Evet bu KJ lerin kasası retro güzel ama bi o kadar da dar bir araç. Buna ek olarak benzinli dizel farketmeksızın şanzımanı ve arazi şanzımanı da narin. Çok başarılı değil bence. yürüyenleri de çok iyi denemez. Kısacası bu araç yüksekliği ve bağımsız süspansiyon yapısı ile hafif arazi aracı ve yola daha yatkın bir araç olarak yapılmış. Bir önceki kasası gibi değil. Ama araç sahibine bile sorsan iyider. Ustasına sorsan kronik bişey var mı? Zayıf yönleri var mı? Yok derler ama sürekli sanayide yeni bişeyini yaptırmak durumunda kalırsın. Kaldı ki parçası kolay bulunmuyor. Çıkmasında Türkiye de tek bir yere bağımlı kalırsın. Orda da yok ise, yandın.
Buna ek olarak baktığın aracın km si Amerikan için bence çok yüksek hele ki dizel ise.
Buarada bundan sonraki modeller daha da yol tipi yapılmış. Bunla ilgili bir dolu araştırma var. Yıllar içinde yapılan değişiklikler ve niye yapıldığı ile ilgili.

https://www.allpar.com/threads/2002...jeep-cherokee-remake-of-a-classic-suv.236927/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR