Cherokee 2.8 Crd Limited

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uyarserdar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,891
ne tip kazalar olduğu ve değişen şeylerin ne olduğu bence önemli. görmeden karar vermemek lazım. fiyat piyasasına göre normal bence. düzgün ise fiyatalar yüksek olur. KJ nin orijinal farının teki 1000 tl civarı!

Ankara da Akgün Aydın servisi uygundur. Adem Bey i sorun. Yada yetkili servis Doğan fena değildir ancak kadrosu değişiyor ve çoğu kişiyi ben tanımıyorum artık. İkisi de Şaşmazda.

özellikle mi dizel arıyosunuz?

Etiketler
Ben bu kasayi begeniyorum son uretim 2008 galiba ama piyasada 2005 ustu cok bulunmuyor , bir kac tane 2006 var ama km cok yuksek .
Dizel ozellikle aramiyorum , benzinli olanlar daha dusuk model oldugu icin cok bakmadim .
Eger istedigim gibi temz ve yuksek modl bilamazsam subaru xv yada forester yonelecegim .

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benzinliyi şu nedenle sordum. eğer bagaj vs sorun olmayacaksa, tüp yer kaplıyor çünkü, bütçenizin çok daha altına benzinli alıp binebilirsiniz. motor performansı dizele göre çok daha üstündür. ayrıca çok daha sessizdir. vergisi yüksek gibi olsa da 2005 ve öncesi görece makul oluyor. zaten araç ucuz olduğundan önümüzdeki 8 senenin vergisi cebinizda hazır duruyor olacak zaten. 3 sene sonra sıkılıp sattığınızda edeceğiniz toplam zarar (para kaybı), hesap ettiğinizde belki 55 bin e alınacak dizele göre daha az! aceleniz yok ise bizim araç yakın zamanda satılık olabilir. büyük bagajı olan bir başka araç arayışındayım. tercihen grand voyager. ancak düzgün araç bulamadım. ağırdan alıyorum çünkü bütün arabalar hoşaf gibi. bizim KJ siyah renk, 2004 model 134 bin km de. 3.7 lpg li diri bir araçtır.

lpg lovato marka.sorunsuz ve performansı gayet iyi. size mesaj atacağım.

Benim 2004 cherokee renegade aracıma bakın istereniz,boyasız,tam dolu. 201291243 ilan.
IMG 1703

2005 model cherokee 2.8 crd limited 160.000km alma asamasindayim , yas itibariyle 10 yasi devirmis olmasina ragmen ici ve disi diri duruyor . Satici abs ve motor ariza isiginin yandigini bunun sik rastlanilan bir durum oldugunu ve yaptirip teslim edecegini soyledi . Buradaki forumda da benzer ariza sikayetlerinin oldugu ve tam anlamiyla cozulemedigi kronik bir hal aldigi yonunde bir izlenim aldim . Benzer durum yassyanlarin tecrubeleri ve arac ile ilgili tavsiye ve yorumlarinizi paylasirmisiniz . Bu arada 164 hp motormus .

2004 lerle bir farkı yok aracın.

1-) Bahsettiğin arızalar kronik değil. Aracı zzmanına götürmek pahalı geldiğinden kasaba emanet etmenin bedeli bunlar.

2-) Amerika'da bir kaç site var. Aracın arızasını detaylı bir şekilde yazıyorsun, sana bir kaç soru sorup sorunun ne olduğunu bulduklarını söyleyip 5-USD ödemeni istiyorlar. Ödüyorsun, ve en yüksek ihtimalden en düşük ihtimale kadar çözüm yollarını yazılı olarak gönderiyorlar.

3-) 163 HP turbu motora kuvvetlki gaz verdiğinde tutamıyorsun aracı çok atık, çok kıvrak. Mükemmel motor yapmışlar İtalya'da. VMI motor diyorlar. Bizdeki TÜMOSAN gibi sadece motor üreten bir fabrika. Avrupa pazarında pay kapmak için dizelini çıkarmışlar. Japonlardaki az yakıt akmasını bekleme bu araçlarda.
Ş.içi 11,5-12,5 litre, ş. dışı 9-9,5 litre yakar.

Ben de Taho'da sönmeyen Airbag lambası için Bostancı Sanayi'de bir kaç " uzmana " gösterdim. 500- ila 1.250- TL. arasında para talep ettiler. Ama araştırdım ve 5 USD ye sorunu kendim çözdüm.

İşte bu kadar.
Yavuz UYAN

abs ışığı ile ilgili durum için kronik bir problem duymadım ancak kendi aracımda motor arıza ışığı yanıyor. bunu daha oncee formda belırtmıstım, olay şu şekilde. sıfır rakımlı sehır merkezınden 1900 metre yukseklıge yoluculuk yapınca, rakım yukseldıgınde ışık yanıyor,şehire indiğimde tekrar sonuyor motor arıza lambası

veya

yaylaya (1900m.) çıktıgımda 1 gün konaklar isem bir süre sonra arac ışığı söndürüyor. yani benım yorumum rakım yukseldıkce oksıjen düştüğü için ayar yapana kadar ışık yanıyor.sonrasında düzeliyor. bunuda bildiğim için problem olarak gormuyorum . bunun dışında hiç bir problemle karşı karşıya kalmadım,8 yaşında aldım aracı 1 yıldır keyifle sürüyorum.

Air flow temizliğini yap, sensörünü kontrol et. Oksijen azlığından da olur ama, temizlersen ve resetlersen bir ihtimal sorunu çözersin.

Kolay gelsin
Yavuz UYAN
Ataşehir

Thmb 502542609o0v

Thmb 502542609prm

Thmb 502542609359

X16 502542609z7f

Merhaba bende kj almayı düşünüyorum 2.8 veya 3.7 farketmez aslında benzinli daha az sorun çıkarır diye düşünüyorum ama onlarda yıllarca LPG de kullanıldığı için motor ne durumda bilemiyorum araç satmayı düşünen bildiği bir araç olan haber verirse sevinirim piyasada doğru düzgün araç bulamadım çünkü
Birde size danışmak istediğim mesela 290000 herşeyi değişmiş motor şanzıman revizyonu alt takım ne varsa bakım görmüş bir araç mi almak mantıklı yoksa 200000 civarı normal bakım yapılmış motor şanzıman ellenmemis olan mi
Bu araçlar kac km yapar bakimlisi bir bilgim yok ve ben yılda 30-35000 km yaptığım için bana uzun ömürlü bir araç lazım 300000 deki araç ne kadar götürür bilemedim
Fikirlerinizi alabilirsem sevinirim iyi gunler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri