Çekme Karavanla 2 Hafta Halkidiki Ve Thassos

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bkara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,869

bkara

Yeni Üye
Adria 3.70 Aviva cekme karavanimizla, iki hafta süren Yunanistan Halkidiki ve Thassos gezimizden bugün döndük. Unutulmaz bir tatil oldu. Böylece, cekme karavanimizla ilk gezimizi yurt disina yapmış olduk. Bu gezi sayesinde karavanimi da daha iyi tanima fırsatı buldum. Korktuğum kadar zor degil ancak cekme karavanla yolculugun tecrube ve bilgi gerektiren bir hobi oldugunu cok iyi anladım.
Yasadikca, aslında burada hic bahsedilmeyen birçok detayin onemi daha da ortaya cikiyor. Mesela otoban konusu hep goz korkutur. Halbuki gördüm ki otobani hiç kullanmaarak hem daha cok yer goruyorsunuz hem de yola para vermemis oluyorsunuz. Ve en onemlisi, ozellikle cekme karavancilar için, devlet karayolu otobandan cok daha engebesiz,.çünkü sahil boyunca gidiyor. Otoban ise (Egnetia Odos) dağ lar boyunca ilerliyor. Bu nedenle cok engebeli ve dolayisiyla yakıtı arttırıyor.
Mesela yeme içme konusu; devam edecegim bu konuya.

Etiketler
Konunuzu ilgi ile takip ediyor olacağım,
Yurtdışında tatil hiç ilgimi cezbetmese de,
Sonuçta karavanlı bir gezi hikayesi.
Bundan iyisi Şam'da kayısı...
Hoşgeldiniz...

Önümüzdeki yaz bizim de sizinki gibi bir yunanistan planımız var. Tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adria 3.70 Aviva cekme karavanimizla, iki hafta süren Yunanistan Halkidiki ve Thassos gezimizden bugün döndük. Unutulmaz bir tatil oldu. Böylece, cekme karavanimizla ilk gezimizi yurt disina yapmış olduk. Bu gezi sayesinde karavanimi da daha iyi tanima fırsatı buldum. Korktuğum kadar zor degil ancak cekme karavanla yolculugun tecrube ve bilgi gerektiren bir hobi oldugunu cok iyi anladım.
Yasadikca, aslında burada hic bahsedilmeyen birçok detayin onemi daha da ortaya cikiyor. Mesela otoban konusu hep goz korkutur. Halbuki gördüm ki otobani hiç kullanmaarak hem daha cok yer goruyorsunuz hem de yola para vermemis oluyorsunuz. Ve en onemlisi, ozellikle cekme karavancilar için, devlet karayolu otobandan cok daha engebesiz,.çünkü sahil boyunca gidiyor. Otoban ise (Egnetia Odos) dağ lar boyunca ilerliyor. Bu nedenle cok engebeli ve dolayisiyla yakıtı arttırıyor.
Mesela yeme içme konusu; devam edecegim bu konuya.
Forum acemisioldugum icin zinciri nasil devam ettirebilirim bilemedim. Kendi paylasimima cevap yazarak olur insallah:smiley:
Yunanistan gezimiz cok.guzel gecmisti, hatta eşim artik TR'de hic kamp yapmayip.hep.Yunanistan'a gitmeyi istedigini de soyluyor. Ama biz bir firsat yaratip bu hafta Burhaniye Altın Kamp'a geldik. Iyi ki de gelmisiz. Doğası, cevresi ile cok guzel bir kamp. Ancak yine de bir Yunanistan degil tabii. Deniz ve doga içice cok rahat etmistik. Burada kamp sartlari duzgun ama deniz cok soguk maalesef.

Yunanistan'da ilk Halkidiki'de orta parmak da denilen Sithonia bolgesine gittik. Kampimiz Mitari idi. Sonradan cok.meshur Armenistis kampi görünce, Mitari'de kalmakla ne iyi ettigimizi anladik. Cok.xok duzgun, her seyiyle dort dortluk bir kamp alani. Col guzel bie koya uzana hafif yamacta, yesillikler icinde ve ortak alanlari cok profesyonelce duzenlenmis bir kampti.
Gotmeden once TR'den bol yiyecek ve su aldik. Karavanimizda 3 sistem buzdolabi var, ben yine de kucuk sulari dondurup buzluga onceden yaptigimiz koftelerin arasina yerlestirdim. Epey peynir ve sebze meyve de aldim. Ancak yolculugumuz cok uzun surdu. Aslinda bir aksilik yasamadik ancak cok oyalansik, otoban kenarinda dinlenme tesisinde kaldik. Bir de buzdolabini tupgaz ile calistirmayi beceremedim ve etleri zor kurtardik (sonradan basit bir detayi atladigimizi Aydos Karavan'i arayip.isin sırrını ogrenince anladik) neyse sag salim lampa vardik. Bu arada, sansimiza otobana hic ucret odemedik. Meger secim gunuymus ve secim.oldugunda Yunanistan'da tum orobanlar ucretsizmis.

Kampa girisimiz.cok kolay oldu. Once krokiyi.elimize verdiler ve girip.gezmemizi istediler. Sectigimiz uygun bir yeri işaretledik ve sonra da gidip yerlestik. Ücret 2 cocugumuz,esim ve ben, 3.70Adria, elektrik ve araba dahil 34 euro.idi. ortak alana cok yakinsik ve temizlik muthisti. Durmadan temizlik yapiliyordu. Ara yollar mozaik-kilit tasli idi ve tum kamp lokasyoarinda ustte golgelikler vardı. Ben yine de bir de ilk hevesle tentemizi taktim. Yaklasik 40m2'lik bize ayrilmis alana hem.karavani hem de arabayi rahatlikla park.ettim. bir de karavanin yanina masa sandalyeleri de koyabildim. Secim nedeniyle cok yogun degildi kamp. Orada da Bulgar ve Roman kampcilar yogunlukta. Hatta yillik 1600 euro bedelle sabit karavaninizi koyabiliyorsunuz. Birçok Bulgar ve Romanyali kampcininda sabit karavanlari vardi
Kamp.Sithonia bolgesindr ve bu bolge Halkidiki'nin en yesil, sahane koyları olan bolgesi. Etrafta onlarca koy var. Kampin da denizi koyu sahaneydi. Biz ogleden.once kampta, ogledrn sonra diger koylarda takildik. Yaklasik.6 gun Tr'den goturdugumuz yiyecekleri yedik, disardan pek alisverise gerek kalmadi. Bir itiraf; cok.fazla yiyecek goturduk ve 90lt buzdolabi ancak peynir et icin yeterliydi. Sebze cok.fazla almisiz, bir sure sonra çürüdü ve az da olsa cope.atmak.zorunda kaldik. Bir de biz epey su goturmustuk yanimizda. O.sular yol boyunca da hep bela.oldu bize. Ilk Lidl ziyaretimizde gorduk ki 6.5tl euro.kuruna ragmen su da,.et.de balik da Tr'de daha pahalı. Devam edecegim....

Kampa girisimiz.cok kolay oldu. Once krokiyi.elimize verdiler ve girip.gezmemizi istediler. Sectigimiz uygun bir yeri işaretledik ve sonra da gidip yerlestik. Ücret 2 cocugumuz,esim ve ben, 3.70Adria, elektrik ve araba dahil 34 euro.idi. ortak alana cok yakinsik ve temizlik muthisti. Durmadan temizlik yapiliyordu. Ara yollar mozaik-kilit tasli idi ve tum kamp lokasyoarinda ustte golgelikler vardı. Ben yine de bir de ilk hevesle tentemizi taktim. Yaklasik 40m2'lik bize ayrilmis alana hem.karavani hem de arabayi rahatlikla park.ettim. bir de karavanin yanina masa sandalyeleri de koyabildim. Secim nedeniyle cok yogun degildi kamp. Orada da Bulgar ve Roman kampcilar yogunlukta. Hatta yillik 1600 euro bedelle sabit karavaninizi koyabiliyorsunuz. Birçok Bulgar ve Romanyali kampcininda sabit karavanlari vardi
Kamp.Sithonia bolgesindr ve bu bolge Halkidiki'nin en yesil, sahane koyları olan bolgesi. Etrafta onlarca koy var. Kampin da denizi koyu sahaneydi. Biz ogleden.once kampta, ogledrn sonra diger koylarda takildik. Yaklasik.6 gun Tr'den goturdugumuz yiyecekleri yedik, disardan pek alisverise gerek kalmadi. Bir itiraf; cok.fazla yiyecek goturduk ve 90lt buzdolabi ancak peynir et icin yeterliydi. Sebze cok.fazla almisiz, bir sure sonra çürüdü ve az da olsa cope.atmak.zorunda kaldik. Bir de biz epey su goturmustuk yanimizda. O.sular yol boyunca da hep bela.oldu bize. Ilk Lidl ziyaretimizde gorduk ki 6.5tl euro.kuruna ragmen su da,.et.de balik da Tr'de daha pahalı. Devam edecegim....
lidl varsa sorun yok :smiley: ben sadece tadına aşina olduğumdan seyahatlere türkiyeden su götürüyorum, orta ve batı avrupanın suları gerçekten içilemeyecek kadar kötü

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri