Çekme Karavan Ile Seyahatte Lastik Basınç Kaybı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbestav Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,169

mbestav

Yeni Üye
Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım, çekme karavan konusunda da bilgilerim sınırlı, 750 kg alti (aslinda güneş paneliyle üstü) Caretta Uncle tipi çekme karavanımla geçen hafta ilk seyahatimi yaptım, aracım 1.2 2016 model Skoda Rapid, genel olarak hızlı kullanmadım ve dik uokuşlar haricinde de pek zorlanmadım diyebilirim ancak seyahat sırasında lastiklerim hep basınç kaybı uyarısı verdi ve 35 den 25 e düştüğünü gördüm basınçların seyahat sonunda, bunun sebebi nedir? normal bir durum mu? tehlikesi nedir? nasıl önleyebilirim? yardım rica ediyorum. Herkese kazasız belasız seyahatler dilerim.

Etiketler
Çekme karavan aracınıza düşey olarak en fazla 85 kg uygulamalıdır. Bu da normalde lastik basınçlarını pek etkilemiyor. Her yola çıkışımda kamyonlara hiznet verebilen bir lastikçiye lastik basınçlarını ayarlatırım. Yolda aşırı bir azalma hiç yaşamadım.

Selamlar dört lastiğinizde mi basınç kaybı yaşandı. bence karavanla alakalı bir durum değil. lastiklerinizi bir lastikçiye kontrol ettirin. ya patlak ya da sibop kaçağı olabilir.

Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım, çekme karavan konusunda da bilgilerim sınırlı, 750 kg alti (aslinda güneş paneliyle üstü) Caretta Uncle tipi çekme karavanımla geçen hafta ilk seyahatimi yaptım, aracım 1.2 2016 model Skoda Rapid, genel olarak hızlı kullanmadım ve dik uokuşlar haricinde de pek zorlanmadım diyebilirim ancak seyahat sırasında lastiklerim hep basınç kaybı uyarısı verdi ve 35 den 25 e düştüğünü gördüm basınçların seyahat sonunda, bunun sebebi nedir? normal bir durum mu? tehlikesi nedir? nasıl önleyebilirim? yardım rica ediyorum. Herkese kazasız belasız seyahatler dilerim.
Kolay Gelsin,
Aracınız eski değil buna rağmen lastik ile jant ın birleşim noktalarında bazen gizli pas oluşabiliyor. PAS'ın üzerinden lastik geçerken esniyor ve havuzda bile görülmeyen kaçaklar lastik üzerine yük binince oluyor yani lastik döndükçe kaçırıyor veya betonda durdukça.
Bunu da ben geçen hafta öğrendim başıma geldi. Yalnız bütün lastiklerde aynı anda olması garip geldi. Bende tek lastikte olmuştu. Ayrıca karavan da bağlamamıştım. Lastikçiye gidiniz. O kontrol eder kaçak bulamazsa siz gözle kontrol edip zımpara ile temizlenmesi gerektiğini anlatınız. PAS varsa tabi.

Son söz , LAstiğin inmesi ile karavan bağlanmasının alakası yoktur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR