Çekme Karavan Için Acil Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan azgulicen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,336

azgulicen

Yeni Üye
Zamanınızı ayırdığınız için şimdiden tesekkurler..
Cok fazla zamanım kalmadığından ve bir karavana tasınmak zorunda olduğumdan piyasada cok kirli bilgi olduğundan birazda pazarlamacıların yoğurdum ekşi dememelerinden dolayı bu işin ehli olanlardan bilgi ve destek almak zorunda hissettim birikimimi bi çöplüğe cevirmekten ve içinde yaşarken sağlığımdan ve mutluluğumdan olabileceğim bir karavan almak istemediğim için yardımlarınızı bekliorum yardımlarınızı esirgememeniz dileğiyle şimdiden cok ama cok tesekkur ederim ..
Kısaca durum şu ;ben tek başına bodrumda yaşayan ve calısan biriyim .. karavan hayatı hep istediğim arzu ettiğim ve deneyimlemeden ölmek istemediğim bir tecrübe olarak içimde yer etsede şimdi bir zorunluluk haline geldi.. şartlar geregi yakın zamanda bir cekme karavan alıp artık tam zamanlı olarak hayatımı surdurmek zorundayım 100 bin gibi bir butcem var lakin bununla nasıl bir karavan alabileceğimi ancak firmaların fiyat listelerine bakarak kurgulayabiliyorum ... fakat hangisinin benim işimi cözebileceğini sadece yorumlardan tahmin edebiliyorum .. sanırım birilerinin bana ticari kaygı gutmeden deneyimleriyle tecrubesiyle şunu alman lazım kardeşim demesi gerekiyor .. benden bukadar iyi aksamlar dilerim ... not: bir araç sahibi değilim fakat karavanı hareket ettirmek zorunda olduğum zamanlarda yardımcı olabilecek ve transportu sağlayacak arac bulmam cok kolay ... zaten bi kamp alanında yada cok yer değiştirmem gereken bir durumda kalmamayı umuyorum

Eski model üç sistem dolabı da olan bir Avrupa karavan sizin işinizi görür.
Onların da çoğunun plakası yoktur ama çok fazla gezmeyeceğiniz için bu bir sorun oluşturmaz. Biraz daha bütçenizi zorlayıp yeni bir Adria dengi karavan alsanız, Bunun da her yıl muayeneye gitme zorunluluğu var. Kampta uzun süre kalacaksanız bu karavanı trafikten çekebilirsiniz ancak o zaman da bir araca takıp karayoluna çıkamazsınız.

.
Yaşamınızda böyle köklü bir değişiklik yapacaksanız, gireceğiniz yeni yaşam ortamını sadece teorik olarak kavramanın yetersiz olacağını küçümsemeyin.

Bence en az birkaç haftalık karavan tecrübenizin olması tartışmasız ön şart. Karavanda herşey yerleşiklikteki anlamını değiştiriyor.

Küçük bir soru.
Karavanı nereye ve hangi şartlarla bırakacağınıza kaç dakikanızı verdiniz ?

Teoman beyle ayni soruyu ayni zamanda sormuşuz..😊

.
Yaşamınızda böyle köklü bir değişiklik yapacaksanız, gireceğiniz yeni yaşam ortamını sadece teorik olarak kavramanın yetersiz olacağını küçümsemeyin.

Bence en az birkaç haftalık karavan tecrübenizin olması tartışmasız ön şart. Karavanda herşey yerleşiklikteki anlamını değiştiriyor.

Küçük bir soru.
Karavanı nereye ve hangi şartlarla bırakacağınıza kaç dakikanızı verdiniz ?

Teoman beyle ayni soruyu ayni zamanda sormuşuz..😊
Arkadaşlarımıza ait park halinde kalabileceğim belki bi sure elektrik sıkıntımız olabilecek ama su için sıkıntımız olmayan bi yerimiz var

Eski model üç sistem dolabı da olan bir Avrupa karavan sizin işinizi görür.
Onların da çoğunun plakası yoktur ama çok fazla gezmeyeceğiniz için bu bir sorun oluşturmaz. Biraz daha bütçenizi zorlayıp yeni bir Adria dengi karavan alsanız, Bunun da her yıl muayeneye gitme zorunluluğu var. Kampta uzun süre kalacaksanız bu karavanı trafikten çekebilirsiniz ancak o zaman da bir araca takıp karayoluna çıkamazsınız.
Adria dengi karavan derken hangi marka model önerirsiniz.. tabi gönül isterki yeni bir karavan alayım .. swan karavanın sanırım zümrüt modeli 2 kişilik epey ilgimi cekti ama dediğim gibi beni perişan ederöi etmezmi bilmiyorum ... illaki avrupa derseniz surekli yaşam için ona dair bi plan olusturmaya çalışıcam mecburen

Adria dengi karavan derken hangi marka model önerirsiniz.. tabi gönül isterki yeni bir karavan alayım .. swan karavanın sanırım zümrüt modeli 2 kişilik epey ilgimi cekti ama dediğim gibi beni perişan ederöi etmezmi bilmiyorum ... illaki avrupa derseniz surekli yaşam için ona dair bi plan olusturmaya çalışıcam mecburen
Ben kararınızla ilgili konuya değenmedim ama burada yazan üstadların tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm. Karavan hayatının pratikteki zorlukları sizi bezdirebilir.
Adria derken Adria, Fendt, Hobby, weisberg, Hymer ve benzerleri. Karavan olan bunlaardır. Yerli karavanların herhangi biri bunların klasmanına göre düşük kalmaktadır. Örneğin benim Güney marka karavanım karavandır ama üç sistem dolabı yoktur. Ben bu eksiği çeşitli şekillerde bertaraf etmeye çalışırım. Yerli karavanlar bu aksesuar meselesi yüzünden gerçek manaada karavan değillerdir. Gerçek manada karavan olanlar saydıklarımdır. Swan karavanı bilmiyorum ama karavan dünyasında bilindik bir şey olsaydı kesin ben bilirdim. Çünkü ben sadece karavan sever olmamın yanında karavan dünyasını da iyi kötü takip etmeye çalışan biriyim.
Bir de şu var ki bir yerli karavanda bu yabancı karavanların aksesuarları orjinal olarak kullanılırsa yine iyi bir karavan üretebilmek mümkündür.. Ancak pahalıya geliyor.

Size tavsiyem bütçenizi biraz daha zorlayın ve Avrupa bir karavan alın. Sıfır olması şart değil. Az kullanılmış ikinci el dahi olur. Aksi halde kendinizi güneş paneli amper formülleri arasında güneşsiz günlerde buzdolabını nasıl çalıştıracağınızı hesaplarken bulabilirsiniz. Sabit tuvalet deposu olan yerli modelleri konuşmak bile istemiyorum. Uzun vadede kafanız rahat olsun istiyorsanız Bürstner, Adria, Weinsberg gibi markaları mutlaka incelemenizi öneririm.

Sürekli karavanda yaşayacaksınız oturma alanı geniş, rahat ve yumuşak olmalı,
Klasik karavanların masalarında yarım saat oturun anlayacaksınız
Rahat edemeyip kalacaksınız, gidip yatağa oturmak zorunda kalırsınız
Dar,sert rahat olmayan bir pozisyon kısa süreler için uygun olabilir
Size önerdiğim karavanda rahat ve geniş bir şekilde ister otur,ister uzan

Sürekli karavanda yaşayacaksınız oturma alanı geniş, rahat ve yumuşak olmalı,
Klasik karavanların masalarında yarım saat oturun anlayacaksınız
Rahat edemeyip kalacaksınız, gidip yatağa oturmak zorunda kalırsınız
Dar,sert rahat olmayan bir pozisyon kısa süreler için uygun olabilir
Size önerdiğim karavanda rahat ve geniş bir şekilde ister otur,ister uzan
Ardım karavan sahibiyle gorustum karavan hakkında bilgi aldım cok masrafı olan bir karavan değil yasadığım yere yakın bi bölgede gidip gormeyi dusunuorum .. onerileriniz icin tesekkur ederim

Ben kararınızla ilgili konuya değenmedim ama burada yazan üstadların tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm. Karavan hayatının pratikteki zorlukları sizi bezdirebilir.
Adria derken Adria, Fendt, Hobby, weisberg, Hymer ve benzerleri. Karavan olan bunlaardır. Yerli karavanların herhangi biri bunların klasmanına göre düşük kalmaktadır. Örneğin benim Güney marka karavanım karavandır ama üç sistem dolabı yoktur. Ben bu eksiği çeşitli şekillerde bertaraf etmeye çalışırım. Yerli karavanlar bu aksesuar meselesi yüzünden gerçek manaada karavan değillerdir. Gerçek manada karavan olanlar saydıklarımdır. Swan karavanı bilmiyorum ama karavan dünyasında bilindik bir şey olsaydı kesin ben bilirdim. Çünkü ben sadece karavan sever olmamın yanında karavan dünyasını da iyi kötü takip etmeye çalışan biriyim.
Bir de şu var ki bir yerli karavanda bu yabancı karavanların aksesuarları orjinal olarak kullanılırsa yine iyi bir karavan üretebilmek mümkündür.. Ancak pahalıya geliyor.
SWAN karavan kendini son karavan fuarında tanıttı , youtube Deneme tahtası kanalında izleyebilirsin @yugun abi Yabancı fiyatına yabancıların en iyi taklidi diyebilirim. Bakış açısına göre değişiyor mesela biraz acımasız olsan Bir sürü mühendislik eksiği var. Ama bir övünüyorlar. Görsen dersin.
Gittikleri yol doğru bu kadar kısa sürede bu kalitede ürün çıkarmışlar, bu konuda övünmekte haklılar.
Yabancı karavan mimari teknolojisini kullanmaya başlamışlar , Türkiyede henüz tek diye biliyorum.
Ama eksikleri çok. Yurt dışına satışları başlarsa kendilerini otomatikman düzletmek zorundalar. Tercih için ben onu bekliyorum aslında

SWAN karavan kendini son karavan fuarında tanıttı , youtube Deneme tahtası kanalında izleyebilirsin @yugun abi Yabancı fiyatına yabancıların en iyi taklidi diyebilirim. Bakış açısına göre değişiyor mesela biraz acımasız olsan Bir sürü mühendislik eksiği var. Ama bir övünüyorlar. Görsen dersin.
Gittikleri yol doğru bu kadar kısa sürede bu kalitede ürün çıkarmışlar, bu konuda övünmekte haklılar.
Yabancı karavan mimari teknolojisini kullanmaya başlamışlar , Türkiyede henüz tek diye biliyorum.
Ama eksikleri çok. Yurt dışına satışları başlarsa kendilerini otomatikman düzletmek zorundalar. Tercih için ben onu bekliyorum aslında
Hocam mesela neleri eksik. Ben şahsen ilerde Safir modelini almayı planlıyorum. Malzeme kaliteleri ve donanımı gerçekten çok hoş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR