Çekme Çadır – Çadır Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,230

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Klappkaravan

Römork üzerindeki bir ҫadırdan olușan, kolay aҫılıp toplanabilen bu tür kamp araҫları Avrupa kampinglerinde sık görülür. Sigorta ücreti, vergisi yok, 750 kilo altı oldukları iҫinde tüve gitmeleri gerekmez.

Yatak, ocak gibi herșey römorkun iҫinde olduğu iҫin fazla ağırlık sorunu genellikle yașanmaz.

Aҫıp kapatmak, öğrendikten sonra bir kaҫ dakika iҫinde mümkün.

Kullanılmadığı zaman garaja konulabilir, bahҫe veya avluyaya bırakılabilir.

Ilave ҫadırlarla ailenin büyüklüğüne yetecek șekilde genișletmek mümkün.

Kampinglerde tatil yapmak isteyen ҫocuklu aileler iҫin ҫok uygun.

Çekici araҫ sorunu yașanmaz, yakıt masrafı ҫok fazla olmaz.

Avrupa‘ da tanınmıș markalarından örnekler:
Marktübersicht Faltcaravans - Damit klappt’s einfach

Etiketler
İlk ben yazayım amerikan malı palomino marka yearling modeli 7+1kişilik termostatlı LPG ile çalışan ortam ısıtıcısı, 3 sistem buzdolabı, aküsü ve otomatik şarz kontrol ünitesi ve tentesi orjinalinden var 670 kg kapalı seyahat edildiğinden yakıt ekonomisi oluyor manevra esnasında dikiz aynasından arkayı görüyorsun

Son düzenleme:

8 kişilik bir karavana nazaran hayli hafif ucuz küçük
8 kişilik karavan 8mt enaz bu 3.30
Karavanda 1800kg ila 2400kg ağırlık, tent treyler 670kg
İkinci el karavan ile bu 3 te 1 fiyatı
Çok güzelmiş. 4 kişilik aileler için ideal. Bir dönem youtube' da çok izlemiştim videolarını. Umarım yerli üreticiler de el atar bu tarz ürünlere.

Çok güzelmiş. 4 kişilik aileler için ideal. Bir dönem youtube' da çok izlemiştim videolarını. Umarım yerli üreticiler de el atar bu tarz ürünlere.
En ufak çabaları yok halbuki Türkiye şartlarına göre en uygun kamp aracı. Karavan sobası, 3 sistem buzdolabı, plastik karavan camı üreten imalatcımız yok yurt dışına bağımlıyız imalatcılar körü körüne üretim yapıyor

En ufak çabaları yok halbuki Türkiye şartlarına göre en uygun kamp aracı. Karavan sobası, 3 sistem buzdolabı, plastik karavan camı üreten imalatcımız yok yurt dışına bağımlıyız imalatcılar körü körüne üretim yapıyor
Arz talep meselesi sanırım. Treyler konusunda çok zayıf. Bu işi yapan mevcut firmalarında seçenekleri çok kısıtlı ve yetersiz. Bu seneden ümidim yok ama önümüzdeki sezon için inşallah güzel modeller çıkar.

Bu da (folding) katlanan karavan sami arkadaşıma ait aynı özellikleri taşıyor ithal bir araç onda iki adet var içinde mutfağı ve üç kişilik yatma yeri var

Ekli dosyayı görüntüle 518427

Römork üzerindeki bir ҫadırdan olușan, kolay aҫılıp toplanabilen bu tür kamp araҫları Avrupa kampinglerinde sık görülür. Sigorta ücreti, vergisi yok, 750 kilo altı oldukları iҫinde tüve gitmeleri gerekmez.

Yatak, ocak gibi herșey römorkun iҫinde olduğu iҫin fazla ağırlık sorunu genellikle yașanmaz.

Aҫıp kapatmak, öğrendikten sonra bir kaҫ dakika iҫinde mümkün.

Kullanılmadığı zaman garaja konulabilir, bahҫe veya avluyaya bırakılabilir.

Ilave ҫadırlarla ailenin büyüklüğüne yetecek șekilde genișletmek mümkün.

Kampinglerde tatil yapmak isteyen ҫocuklu aileler iҫin ҫok uygun.

Çekici araҫ sorunu yașanmaz, yakıt masrafı ҫok fazla olmaz.

Avrupa‘ da tanınmıș markalarından örnekler:
Marktübersicht Faltcaravans - Damit klappt’s einfach

Hüseyin abi, bence çok iyi oldu bu başlık.
Bu modeller benimde ilgimi çekiyor. Hafif, ekonomik ve pratik olması açısından. İnşallah ilgi artarda üretimlerine başlanır.

merhaba,

romörk olarak satılan offroad tarzında çadırlı modeller var ilan sitelerinde. Bu romörklerde O1 belge zorunluluğu var mı?

Geçen resmi gazetede tip onay la ilgili bir yönetmelik yayımlandı bakan oldumu

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR