Çeki Demiri Prosedüründe En Son Durum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,842
Handly Trailers benim de çeki demiri yaptırdığım yer ve 1.5 sene kadar oldu. Eğer İstanbul’daysanız bende kesinlikle Hakan beye uğramanızı tavsiye ederim. Kendisi gerçekten çok naif ve gerçek bir usta. Aynı zamanda römorkta üretiyor. Alko ürünlerini kullanıyor. Çeki demiri için tüm işlemleri halledip size yalnızca TSE ye gitmek kalıyor.Nasipse kendi karavanıma yatağıda orada yaptıracağım.
Handly Trailers bende fıayt aldım ama cok yusek geldı bana fıyatlar

Etiketler
Arkadaşlar selam

Şu anki 2019 Tam mevzuat nedir

Çeki demirini taktırdıgım firma Benım noterde ruhsata işeltmem için hangi belgeleri vermesi gerekiyor

artık muayne yokmuş direk notere gidiyormusuz

Arkadaşlar selam

Şu anki 2019 Tam mevzuat nedir

Çeki demirini taktırdıgım firma Benım noterde ruhsata işeltmem için hangi belgeleri vermesi gerekiyor

artık muayne yokmuş direk notere gidiyormusuz

merhaba , ben geçen sene taktırdım ama birşey değişmedi bildiğim kadarı ile. montajı yapan firma hem çeki demirinin standarda uygunluğu ile ilgili belgeyi veriyor hem de montaj projesini veriyor. Doğrudur muayeneye gitmeden TSE nin bürosuna gidiyorsunuz önce , onlar projeyi ve uygunluğunu araca ve monte edilmiş demire bakarak onay veriyorlar , ödemeyi yapıp notere gidiyorsunuz. Ben yaptırdığımda sanırım 274 TL TSE için 110 TL de yeni ruhsat için notere vermiştim.

KASIM 2018 DEKİ MESAJIM , BİRŞEY DEĞİŞMEDİ DİYE BİLİYORUM. ;)

Herkese merhaba , 5 Kasım 2018 tarihi itibarıyla prosedürün son halini yazayım :

03 Kasım Cumartesi günü Aksaray Oto Mar... firmasından aracıma uygun çeki demirini taktırdım. Bana özenle hazırlandığı belli olan dosyamı da teslim ettiler.

Pazartesi günü İzmit'te TSE ye gittim , dosyayı ve ruhsatı beraberimde götürdüm. 245 TL tahsil ettiler , çeki demirimi fotoğrafladılar , aracın kapı içi etiketindeki yükleme , boş ağırlık vs kiloları kontrol ettiler. 1 saat sonra da onaylanmış montaj uygunluk raporumu bana verdiler.

Direk notere gittim , TSE nin onayladığı montaj uygunluk raporunu ve ruhsatımı verdim , 20 dakika sonra 148 TL ödeyerek yeni ruhsatımı , çeki demiri işlenmiş olarak teslim aldım. Artes-Tescil İşlem Sonuç Belgesini de katlayarak yine tedbir için ruhsatın içine koydum.

Tüm prosedür buydu.

Upload 2018 11 5 16 8 7 png

Upload 2018 11 5 16 9 2 png

Buradan Aksaray Oto Mar... firmasına hazırladıkları eksiksiz dosya için , iş bitiminde de "Muayeneye gerek yok artık direk notere gidin" diyerek beni doğru yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum.

Buradan Aksaray Oto Mar... firmasına hazırladıkları eksiksiz dosya için , iş bitiminde de "Muayeneye gerek yok artık direk notere gidin" diyerek beni doğru yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum.
-----------------------------------------------------------

Ben de kendilerinden alışveriş yapmıştım.
Gerçekten güvenilir bir Firma.

Merhaba arkadaşlar, 2020 yılı için çeki demiri taktırma (Nissan NAVARA pick-up) resmi işlemlerin ücretleri hakkında bilgi danışmak istiyorum. Güncel fiyatlar hakkında bilginiz varsa rica ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, 2020 yılı için çeki demiri taktırma (Nissan NAVARA pick-up) resmi işlemlerin ücretleri hakkında bilgi danışmak istiyorum. Güncel fiyatlar hakkında bilginiz varsa rica ediyorum.

Ben birkaç hafta önce taktırdım. Araç Cruze. Bosal (Ofis) marka çeki demiri + montaj + TSE + proje için 1900 TL ödedim. 207 TL de notere verdim. 2107 TL.

Eski adı Aksaray Oto Market Şimdiki adı agus karavan olan yerde çeki demiri taktırdım. Aracım Nissan Qashqai
Çeki demiri montaj, proje ve Modul için 2450 TL ödedim. Şu sıralar çok yoğun erken saatte gitmenizi tavsiye ederim. İlgi ve alakalarından memnun kaldım.

Sonrasında 410 TL TSE ye ödedim. İstanbul Sancaktepe de hiç sıra beklemeden hemen halloldu.

Daha sonra da 207TL notere ödedim. Ruhsatımı değiştirdim.

merhaba, aracıma çeki demiri taktırdım ve TSE deki muayenesini de yaptırdım. Notere götürmem için bir belge verdiler. Ancak Noterde ruhsatıma işletemiyorum çünkü aracımın muayenesi bitmişti pandemi ve istasyonlardaki yoğunluktan gün alamamıştım. Tüvtürk muayenesi olup daha sonra noterden çeki demirini ruhsata işletmem de Ağustos'un ilk haftasını bulacak. Bu süreçte TSE'nin vermiş olduğu belge ile aracı trafikte kullansam sorun olur mu? Bu konuda deneyimi ya da fikri olan var mı?

Yanlış anlamadıysam aracınızın muayenesinin bitmiş olduğunu yazmışsınız. Muayenesi bitik araçla trafiğe çıktığınızda, çeki demiri ikincil dert olarak görünüyor bana.

Karayollarının muhtelif kesimlerinde, özellikle yerleşim yerleri giriş ve çıkışlarında dikkat etmişseniz kamera sistemleri kurulu. Büyükşehirlerde de iç yollarda kurulu. Bu sistemler "plâka tanıma" özelliğine sahip. Plâkanızdan, muayene süresinin bitmiş olduğu bulunuyor ve ceza yazılıyor. Aynı şekilde akaryakıt istasyonlarında pompaya plâkanız girildiğinde anında emniyete bildiren bir sistem var. Sorgulamada problemli araç olduğu belirlenirse müdahale ediliyor.

2015 yılında Bodrum Havalimanı'ndan bir misafirimi almaya gittiğimde yanıma polis ekibi gelip, plâka tanıma sistemine göre aracımın muayenesinin olmadığının tespit edildiği söylendi ve ceza kesildi. Sadece bir hafta geçmişti süresi.

Böyle nahoş bir durum yaşamamanız adına hatırlatmak istedim.

Sevgilerimle,

Yanlış anlamadıysam aracınızın muayenesinin bitmiş olduğunu yazmışsınız. Muayenesi bitik araçla trafiğe çıktığınızda, çeki demiri ikincil dert olarak görünüyor bana.

Karayollarının muhtelif kesimlerinde, özellikle yerleşim yerleri giriş ve çıkışlarında dikkat etmişseniz kamera sistemleri kurulu. Büyükşehirlerde de iç yollarda kurulu. Bu sistemler "plâka tanıma" özelliğine sahip. Plâkanızdan, muayene süresinin bitmiş olduğu bulunuyor ve ceza yazılıyor. Aynı şekilde akaryakıt istasyonlarında pompaya plâkanız girildiğinde anında emniyete bildiren bir sistem var. Sorgulamada problemli araç olduğu belirlenirse müdahale ediliyor.

2015 yılında Bodrum Havalimanı'ndan bir misafirimi almaya gittiğimde yanıma polis ekibi gelip, plâka tanıma sistemine göre aracımın muayenesinin olmadığının tespit edildiği söylendi ve ceza kesildi. Sadece bir hafta geçmişti süresi.

Böyle nahoş bir durum yaşamamanız adına hatırlatmak istedim.

Sevgilerimle,
merhaba evet haklısınız, aslında temel sorun muayenemin bitmiş olması ama 3 Nisan'da yayınlanan karaname ile 3 Nisan/3 Temmuz arasına denk gelen muayene bitişlerine Covid sebebi ile 3 Temmuz'dan itibaren 45 günlük hak tanındı. Bu sebeple şu anda muayenem Haziran başı bitmiş olmasına rağmen 17 Ağustos'a kadar muayeneye gitme hakkı verildi. Ben de muayenem var ama çeki demirini ruhsata işletmemiş TSE belgesi elinde olan biri gibi trafiğe çıkmış gibi davranabilirmiyim diye merak ediyorum.
teşekkürler

merhaba evet haklısınız, aslında temel sorun muayenemin bitmiş olması ama 3 Nisan'da yayınlanan karaname ile 3 Nisan/3 Temmuz arasına denk gelen muayene bitişlerine Covid sebebi ile 3 Temmuz'dan itibaren 45 günlük hak tanındı. Bu sebeple şu anda muayenem Haziran başı bitmiş olmasına rağmen 17 Ağustos'a kadar muayeneye gitme hakkı verildi. Ben de muayenem var ama çeki demirini ruhsata işletmemiş TSE belgesi elinde olan biri gibi trafiğe çıkmış gibi davranabilirmiyim diye merak ediyorum.
teşekkürler
Benim hatirladigim kadari ile 1 ay sureniz var ruhsata isletmek icin. Belki araci kullanabilirsiniz ama bu size romork cekmek icin hak tanir mi bilemiyorum.

Ruhsata işlenmemiş çeki demiriyle bir şeyler çekme riskine sakın girmeyin bence, sadece aracı kullanaksanız ve tse belgeleri falan yanınızda olacaksa görevlilere izah edilebilir bir durum. Bende çeki demiri taktırıp muayene yüzünden işletememiştim birkaç gün

Benim hatirladigim kadari ile 1 ay sureniz var ruhsata isletmek icin. Belki araci kullanabilirsiniz ama bu size romork cekmek icin hak tanir mi bilemiyorum.
teşekkürler, benim aslında amacım karavanı çekmek değil, çeki demiri takılı aracım ile trafikte olmak, ruhsata işletmeden ben de karavanımı çekmeyi düşünmüyorum

Ruhsata işlenmemiş çeki demiriyle bir şeyler çekme riskine sakın girmeyin bence, sadece aracı kullanaksanız ve tse belgeleri falan yanınızda olacaksa görevlilere izah edilebilir bir durum. Bende çeki demiri taktırıp muayene yüzünden işletememiştim birkaç gün
haklısınız o riske hiç girmeyeceğim. Aracımın trafikte olması sorun mu onu anlamaya çalışıyorum sadece.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR