Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,519

Çadır Alırken Tercihlerimizi en çok neler etkiliyor?

• Kullanılan toplam oy
    310

endy

LaNd RoVeR SeRiEs III - Discovery I 1995 3,9 v8ies
Yer
istanbul
Web
www.gokalpteknik.com
Merhaba

Çadır Almak Arifesindesiniz; Alım kararını vermek hiç de kolay değil; bir çok marka, model ve çeşitli ürün söz konusu?

Acaba Çadır alırken nelere dikkat ediyoruz, alım kararımızı neler en çok etkiliyor ? Konu başlığının içinde yer alan ankete 3 adet oy verebiliyoruz; en önemli ve belirleyici 3 kriterimizi seçmemiz gerekiyor; oylamaya katılan herkes oy kullandıktan sonra sonuçları görebiliyor.

Mevcut Kullandığımız Çadırımız hangi marka hangi model? Varsa bir resmini ekleyelim. Bir çadırda olmazsa olmaz diyebileceğiniz özellikler nelerdir?

Daha önce http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=1336 bu başık atında payşatığımız Çadır Tavsiyesi - Çadır Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Başlığını bir adım daha ileri taşıyarak Alım kararımızı en çok etkileyen faktörleri sizlerinde katılımımız ile belirlemek.

Not: Kullandığımız ürünlere ile ilgili olarak; hiç bir ürünü kötülemeden veya methetmeden sadece olumlu olumsuz yanlarını objektif olarak paylaşalım.

Bu anketimizin hepimize faydalı olması halinde; aynı anketi Teknik malzemeler, outdoor kıyafetleri,çanta ve botlar içinde açabiliriz, görüşlerimizi paylaşalım.

Katılan herkese şimdiden çok teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

Ben de teşekkür ederim. Şu anki sonuçlara göre çoğunluk ile aynı görüşteymişim.

Şiddetle tavsiye ederim.Özellikle kış kampçılığı için ideal bir çadır.

Adsz10

Merhaba,bu çadırın markası ve modeli nedir,kaç kişiliktir ben 7-8 kişilik yaz kış kullanabileceğim özellikle kışın rahat bir çadır almak istiyorum önerebileceğiniz bir çadır modeli varmıdır.

marmariscj7' Alıntı:
Merhaba,bu çadırın markası ve modeli nedir,kaç kişiliktir ben 7-8 kişilik yaz kış kullanabileceğim özellikle kışın rahat bir çadır almak istiyorum önerebileceğiniz bir çadır modeli varmıdır.

MErhaba 7-8 kişilik kış kullanımıda kapsayacak bir çadır tahmin ediyorum çok pahalı olacaktır. Marmot ve North face de böyle modeller var.

3 mevsim uygun olursa Türkiye'de de aile veya kamp çadırları altında uygun fiyatlı çadırlar var, igloo marka

Bende Loap Sliper var, genel olarak memnunum, kullanımı rahat bir çadır fakat daha çok fazla kullanmamama ve hiç sert rüzgar görmemesine rağmen polleri kırılmaya başladı.Bundan önceki çadırımda da aynı sorunu yaşadım hep.Bundan sonra seçeceğim çadırda pollerin sağlamlığı daha ön planda olacak.
Kompozit pollerin ömrü maalesef uzun değil, alüminyum pollere sahip çadırların da fiyatı yüksek.Ben sadece çadırımın pollerini değiştirmeyi düşündüm ama aynı özellikte alüminyum boru bulamadım.Şimdi karbonfiber çubuklarla değiştirmeyi düşünüyorum polleri, bakalım ne kadar sağlam olacak.

COMPETUS' Alıntı:
Şiddetle tavsiye ederim.Özellikle kış kampçılığı için ideal bir çadır.
Kar ustunde cok guzel gorunuyor ... deneyimli bir kampcida eminim icinde cok rahat ediyordur .. fiyati ne mertebedir acaba bu cadirin ?

marmariscj7' Alıntı:

Cadir kampciliginda deneyimli degilim ...amatorce siradan yazlik bir cadirim var .. kisin ise arac ustu cadir kullaniyorum ama 7-8 kisilik cadir ihtiyacini merak ettim ... o kadar kisi ile kamp yapilacaksa 2 veya 3'er kisilik birden fazla cadir hem daha ekonomik hemde daha konforlu olmazmiydi ?
paylasimlariniz icin tesekkurler..

Off_Road' Alıntı:
Kar ustunde cok guzel gorunuyor ... deneyimli bir kampcida eminim icinde cok rahat ediyordur .. fiyati ne mertebedir acaba bu cadirin ?

Merhaba Ertuğrul Bey,

Marmot Thor 2'nin fiyatı 1.043 tl Thor 3'ün fiyatı ise 1.147 tl Uzun vadede ve kış şartlerında kullanacağım diyorsanız tercih edilecek bir model.Özellikle rüzgar direnci çok yüksek bir çadır tavsiye ederim.

Selamlar,

Off_Road' Alıntı:
Cadir kampciliginda deneyimli degilim ...amatorce siradan yazlik bir cadirim var .. kisin ise arac ustu cadir kullaniyorum ama 7-8 kisilik cadir ihtiyacini merak ettim ... o kadar kisi ile kamp yapilacaksa 2 veya 3'er kisilik birden fazla cadir hem daha ekonomik hemde daha konforlu olmazmiydi ?
paylasimlariniz icin tesekkurler..

Kamp yapacağınız alana kadar aracınızla gidebiliyorsanız problem değil.Kış aylarında yapacağınız zirve tırmanışlarını düşünecek olursak böyle büyüklükte bir çadırı taşıma gibi şansınız olmayacaktır.

COMPETUS' Alıntı:
Merhaba Ertuğrul Bey,

Marmot Thor 2'nin fiyatı 1.043 tl Thor 3'ün fiyatı ise 1.147 tl Uzun vadede ve kış şartlerında kullanacağım diyorsanız tercih edilecek bir model.Özellikle rüzgar direnci çok yüksek bir çadır tavsiye ederim.

Selamlar,
Murat bey bilgi icin tesekkurler ... tahminime yakin.. yani nerdeyse butun guzel seyler gibi pekde ucuz sayilmazmis.. ama fiyatina degeceginede eminim ... :smiley:
Slm

Ertuğrul bey bu tür malzemeleri alırken hep en iyisi olmasına dikkat ettim.Zaman zaman hepimizin yaptığı hatalardan biri de bu zaten nasıl olsa bu da idare eder deyip sonrasında bize maaliyeti iki katına çıkan ve evimizin bir köşesinde atıl vaziyette duran onlarca ürün yokmudur?Belki rakkamı biraz yüksek fakat uzun yıllar her şartlarda kullanabileceğiniz bir malzemeya bu rakkamlar değer diye düşünüyorum.

10 yıl evvel paraya kıyıp vaude space almıştım...yüzümü hiç kara çıkarmadı...hala da kullanıyorum...gene alsam vaude alırım....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri