Bürstner Premio Life 430 Ts Mi Yoksa Weinsberg 390 Qd Mi? Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozen_12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 215
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,234

Etiketler
.
PARDON bir yanlış daha yapmışım galiba ?
Sanırım Teoman bey yazımı aşağıdaki cümleme dayanarak cevaplamış olmalı.
Şu anda Almanya'da 2 milyon kişi evini ısıtamıyor. Onlara Türkiye'de şartların daha uygun olmasının bir faydası yok şeklinde düşünmeli ?

Burada Türkiye'deki şartlar derken, sadece ısınmayı kast etmek istemiştim, tüm şartları değil.
Belki cümlenin gelişinden de anlaşılabilirdi ?

Her neyse, hiç olmazsa bu fırsatla maarifin durumundan da haberdar olduk sayılır.. :yum:

Son düzenleme:

.
Fakat bütün yazdıklarıma rağmen Teoman beyin beni öyle anlamak istemesine şaşırdım.
Onu kıracağıma, dişimi kırayım daha iyi..😋

Bakın bu benim fantezim değil..

Bereket hangi noktadan sonra konuya devamın anlamsızlığını kavrama melekemi hala kaybetmedim.
Benden buraya kadar, devamı yukarıdaki web sayfasında..😋
Amerikada da evsizler var,
Başka ülkelerin pastayı kendi aralarında nasıl pay ettikleri bizi ilgilendirmez.
Tabiki biz dış ülke insanı olarak zenginliğe özeneceğiz.
Aramızda kim Amerika ya gidip evsiz olmak ister.
İllaki biraz abartı olacak. Sonuç olarak milli gelir diye bir şey var. Açıklıyorlar.
Bırakın kaç dolar olduğunu 73. sıradayız.

Amerika 5, Almanya 15. sırada​

Burada Türkiye'deki şartlar derken, sadece ısınmayı kast etmek istemiştim, tüm şartları değil.
Belki cümlenin gelişinden de anlaşılabilirdi ?

Her neyse, hiç olmazsa bu fırsatla maarifin durumundan da haberdar olduk sayılır.. :yum:
Mesut bey biraz kızım sana söylüyorum , gelinim sen anla oldu. Gelen elektrik ve gaz faturasından, belirsizlikten, seviyesizlikten, sürekli dibe doğru gitmekten, ümitsizlikten arada alev alırsak siz artık idare edin :smiley:

.
İnsanın içinde bulunduğu soruna dışarıdan bakabilmesi herzaman pek kolay olmuyor.
70 li yıllardan beri hatırladığım hiç bir kriz, kim başta olursa olsun 1,5 yıldan fazla sürmedi.
Etrafımızdaki değil komşularımıza, komşularımızın komşularına bakın, hiç biri bizim insanımız kadar aktif değil.

Kulakları çınlasın Çetin Altan’ın, enseyi karartmamak lazım..

Son düzenleme:

Merhabalar,
iki senedir karavanları araştırırdık. Karavancıları farklı mecralardan takip ettik. Teorik olarak karavancılığın ince detaylarını öğrendik. Heves ettik. Yerlisiydi, avrupasıydı derken ağustosta weinsberg ile karavancılığa girmeye karar verip sipariş geçtik. Heyacanlandık, karavanın teslimi için 3 ay nasıl geçer dedik. Aracımız hazır, ehliyetimiz hazır, hatta masa/sandalye/kablo/mutfak eşyaları..vb hazır. Fakat birşeyi hesap etmedik ya da görmezden geldik. Kızımız kreşe başladı. Eşim de öğretmen olunca evden çıkış saatlerimiz giriş saatlermiz, kreş saatleri..vb uyuşmadı. 2. araç şart oldu. Ne yapalım ne edelim derken finansal beklenti anlamında başka olumsuzluklarda olunca karavan siparişini iptal etmek zorunda kaldık. Sonrası zaten yaşıyor olduğumuz ekonomik çalkantı. Arabayı da alamadık. Fakat daha güzel bir şey oldu ve Allah bu ay başında istediğimiz özellikte yeni ev nasip etti. Evet karavan içimizde kaldı. Ama bir gün Allah izniyle almaya niyetliyim. Uzaktan izlemeye devam..

Evet..Tekrar bir karavan siparişi ile karavancılığa adayım. Bu sefer eşimin ve kızımın haberi yok. Ekonomik şartlar ters gelmez, ekinlerimiz bizi üzmezse onlara kasımda büyük sürpriz olacak :smiley: Bu sefer ki karavan adayım Burstner 415tk. Geçen yaz sonu 430ts ve 460'ı eşimle yerinde incelemiştik ama o zaman 415tk satışta yoktu. Karavanı yakından görmeden sıraya yazıldım. Büyük boy buzdolabı, kullanışlı arka kapak, ön oturma grubunun ferahlılığı 415'i seçmemde ki nedenlerin başında geliyor. Tabiki bir de termin süresi de kısa. Aslında ekim teslimi de olabiliyor ama benim para girişlerim kasımda olduğundan kaporasını göndererek kasıma ismimi yazdırdım. weinberg 400lk siparişi verdiğim zamanda bile gözüm bürstner'in ferahlığında kalmıştı ama termin şartlarından elemek zorunda kalmıştım. Hayırlısı ile..

Evet..Tekrar bir karavan siparişi ile karavancılığa adayım. Bu sefer eşimin ve kızımın haberi yok. Ekonomik şartlar ters gelmez, ekinlerimiz bizi üzmezse onlara kasımda büyük sürpriz olacak :smiley: Bu sefer ki karavan adayım Burstner 415tk. Geçen yaz sonu 430ts ve 460'ı eşimle yerinde incelemiştik ama o zaman 415tk satışta yoktu. Karavanı yakından görmeden sıraya yazıldım. Büyük boy buzdolabı, kullanışlı arka kapak, ön oturma grubunun ferahlılığı 415'i seçmemde ki nedenlerin başında geliyor. Tabiki bir de termin süresi de kısa. Aslında ekim teslimi de olabiliyor ama benim para girişlerim kasımda olduğundan kaporasını göndererek kasıma ismimi yazdırdım. weinberg 400lk siparişi verdiğim zamanda bile gözüm bürstner'in ferahlığında kalmıştı ama termin şartlarından elemek zorunda kalmıştım. Hayırlısı ile..
Hayırlı olsun.

Hayırlısı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri