Bu Motokaravanın Sigortası Neden Ucuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugurslm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,035

ugurslm

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba,

Motokaravan yapmak isteyip de hem maliyet hem de sigortasının yüksek olduğu için düşünceli biri olarak.

2005 model bir karavanın 470 vergi 590 sigorta olması acaba mı dedirtti bana...

Facebook'ta böyle bir paylaşım görünce merak ettim bilgisi olanlardan bilgi almak istedim.

KARAVAN ALIM SATIM VE YEDEK PARCA...

O karavanda ruhsat karavan olarak çıkartılmış olsa bile eğer sigortası karavan olarak odenmemisse o kadar çıkabilir panelvandan karavana cevrildigini farz edersek panelvan sigortasi devam ediyordur yada minibus.yoksa karavanda tavan ve taban fiyat uygulamasına geçildi 1000 küsür ve 2700 küsür diye biliyorum net emin olmamakla beraber bu fiyat araliginda

paylaşımın altında kouşulmuş ama net bir bilgi yok maalesef
bende dahil bir çok kişi sigorta masrafı yüzünden hayallerini erteliyor
ucuz bir çözüm varsa herkes için süper olur aslında
VQR4vZ

LQRnvJ

Konu olan karavan sigortasını kamyonet olarak ödüyor ve muhtemelen uzun yiĺlardir kazası yoktur.ben binek aracıma 600tl karavanın 1100tl oduyorumve karavanın panelvan olarak geçiyor bu arada hiç kazam yok karavan sigortası ilk kez sigorta yaptıran için 2700 başlangıç şuan için kaza yapmayanlar kademeli olarak 1000tl ye kadar düşebiliyor.ama altına asla dusmez

Bu arada şöyle birşey var diyelimki internetten bir karavan beğendiniz o kişi 500 tl ödüyor sigortaya ama siz ilk defa karavan alıyorsanız her halükarda 2700 civar sigorta cikar yada panelvan alıp karavana cevirdiniz panelvan olarak 1800tl gibi çıkar yada daha önceden bu tarz aracınız varsa hangi kademedense o kademeden devam edebilirsiniz

sigorta ilk sigorta 1100 civarı cıktı ,ikinci 940 tl cıktı en düşük 680 tl oluyor
mtv kamyonet gibi odeniyor moto hacmi ve model yılı fiyatı belirliyor
0-6 yaş yıllık 2075
7-15 yas yıllık 1372

16+ yıllık 856

Ben istanbul için 6.kademe panelvan sigortası olarak yaptırdım ilk 1800 sonra 1450 en son yeni 1100tl ve karavan sigortası 2700 çıkıyordu bu arada ama risk grubu düşük lıierde ucuz fiyat çıkabilir zaten panelvan kamyonet vakadan aynı mtv ödüyor onda deişiklik yok

o zaman karavan alırsak aldığımız adamın ne kadar sigorta ödediği önemli değil bizim kendi kadememiz önemli oluyor.

mesela araba kullanıyorum yıllardır kaza vs de yok o yüzden az sigorta ama karavana geçince bu avantaj devam eder mi ki?

o zaman karavan alırsak aldığımız adamın ne kadar sigorta ödediği önemli değil bizim kendi kadememiz önemli oluyor.

mesela araba kullanıyorum yıllardır kaza vs de yok o yüzden az sigorta ama karavana geçince bu avantaj devam eder mi ki?
Hangi aracı alırsanız alın adamın ödediği değil sizin sigortada kademeniz önemli dır.diyelim hasarsizliginiz otomobilde yine bir başka otomobil alırsanız geçerli ilk defa hangi araç grubunu alıyorsanız o ilin 4 kademesinden sigorta cikar

bende aynı şekilde çekme karavandan moto karavana geçme hayalim vardı biraz araştırdım ve en uygun sigorta 2400-2600 Tl arasında değişiyormuş.( sigortacıdan bilgi aldım) kaç yıllık şöför olursanız olun ilk motokaravan kullanıma geçtiğinizde bu rakamlarda ödeme çıkıyormuş.
Bazıları moto karavanı kamyonet olarak işletip o şekilde kullanıyormuş. x bir firma ile motokaravan yaptırmak için görüştüm kiraya vermeyecekseniz kamyonet olarak işletin kullanın dedi kendileri de o şekilde kullanıyormuş 1400 tl sigorta ödüyorlarmış.

** son olarak ta yukarıdaki gibi 265 binlerde karavan için bütçe ayrılabiliyorsa yıllık yaklaşık 3-4 bin sorun olmamalı.

Bir moto karavan kamyonet olarak nasıl işletilir?kim işletir? (işletmek ne demek)
Bu kamyonet gözüken motokaravan Yıllık muayene için TÜV istasyonuna gidince orada bunu kamyonet olarak işletmişsiniz ama bu motokaravan demiyecekler mi?

Değerli Arkadaşlar, aranıza yeni katılmış bir kardeşinizim . Sigorta konusunda ben de bir şeyler eklemek istiyorum.Unutmamalıyız sigorta şirketlerinin de amacı kar edip para kazanmaktır. Bu nedenle poliçe sahiplerine ödememe yapmamak için her fırsatı değerlendiriyorlar .Aracımızı olduğundan başka birşey olarak sigortalatmak aslında hiç sigorta yaptırmamak demektir .Böyle bir şey pratikte mümkün olsada (Allah Korusun) olası bir kazada zararınızı tazmin etmek mümkün olmayacaktır.Hiç kazam yok diye düşünenler için kendimden örnek vereyim.Sekiz yıl ticari araç kullandım 22 kaza oldu ama hiç birinde kusur bende değil yani kazanın yerini zamanını ve şeklini siz değil karşıdan gelen belirliyor. Ne kendimiz ne sevdiklerimiz bir kaç yüz tl den daha değerli olmamalı , keşke dememek için sigorta konusunda çok hassas olmalıyız .Saygılarımla...

Bende 2005 bir sprinter camper almak üzereydim. sahibine ruhsat ve sigortayı sordum. ruhsattta motokaravan 2+1 yazarken sigorta otomobil ve 9+1 olarak yapılmis. yanlış hatırlamıyorsam 800 civarı idi. kendi sigortacıma sordum. "bu durum hatalı yapımış, sehven yada bilerek ama her halükarda gerek araç sahibi gerekse acente için sıkıntı olur. ben yapmam" dedi.

ve bana üçüncü kademeden 5350 lira çıkarttı. bu ikinci araç olacak. 10 yıl önce yaptığım bir kaza nedeni ile surprimliymişim. eğer ikinci araç olmasa daha düşük çıkarmış.

eşimin üzerine denedik ona 3500 çıktı.

her halükarda motokaravanlar "özel amaçlı taşıt" grubunda olduğu için yüksek.

Sigorta işi ilginç hali hazırda aracım var hiç kazam yok 550 TL'ye sigorta yaptırıyorum. Geçtiğimiz aylarda 2. Araç aldım eşim için ve kendi üzerime aldım ucuz olsun diye.2. aracın sigortasını ilk defa araç alıyormuşum gibi yaptırdım kaskosunu da.ama mesela 1. Aracımla Kaza yaparsam diğer aracın kasko ve sigortası etkilenmeyecekmiş. Yani birbirinden bağımsız.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR