Bu Aralar Karavan Furyası Kopuyor Türkiye'de

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,133

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Aşağıdaki metni Fatih Altaylı’nın bugünkü köşesinde okudum.

Okur mektupları

"Karavanlar

Merhaba Fatih Bey,

Bu aralar karavan furyası kopuyor Türkiye'de. eline matkap alan yaşı geçmiş bir panelvanı karavana dönüşüyor, T.S.E. ise ne araçta kullanılan kablo kesitine bakıyor ne de kullanılan güneş panelinin yüzeye nasıl uygulandığına. Bari kasetli tuvaletti mecburi yapsalar çoğu karavancı siyah su denilen atığı yağmursuyu kanalına, daha kötüsü yollara bırakıyor.

İlerleyen dönemlerde başımız bu konuda çok ağrıyacak Fatih bey.

İyi çalışmalar"

Son düzenleme:

Etiketler

Maalesef doğru,bakalım işin sonu nereye varacak?

Fatih Altaylı’nın okurunun özellikle son cümlesi kafama takıldı, „Ilerleyen dönemlerde başımız bu konuda çok ağrıyacak derken kimin „başını“ kastetti tam çıkaramadım. En kolay çözüm karavanlar için Wc kasetlerini boşaltacak yerler yapılması, böylece fazla insanın başı ağrımadan sorun çözülebilir. Turist karavancıların da Wc kaseti boşaltacak yere ihtiyaçları var.

:sweatsmile: Anlamayacak ne var , devletimiz bir dizi yönetmelik çıkarıp karavan olayını tamamen bitirir , çadır bile kuramazsın !

Evet karavancılık gelişiyor. Belediyeler için karavancılara WC boşaltma yeri yapmak çok zor olmasa gerek. Her belediyede karavan boşaltım tesisi olması çok güzel olur. Avrupada belediyeler ve benzincilerde bu tür tesislere sıklıkla rastlanıyor. Ülkemizde de niye olmasın.

1610441134987.png

1610441515863.png

Son düzenleme:

Belediyeler türkiye de bu işlerle uğraşmaz.Uğraşacak olsalar şehirler arası yol boylarında ki camii tuvaletlerine bağlı bir atık istasyonu oluşturmak çok zor olmasa gerek.Tek çare bir gün toplanıp meclisin önüne emanetleri bırakalım.

Arkadaşlar böyle bir hizmet olsun istiyorsak sadece birkaç örneği olan olumlu örneklere odaklanmamız lazım. Sayılamayacak kadar olumsuz örnek bulabiliriz. Olumlu örnekler ne yazık ki çok kısıtlı. İlk güzel örneklerden Karatay belediyesinin yaptığı karavan parkı. Fotoğraf 2011 yılından. Atık boşaltma yeri yapmak ise çok daha basit. Verdiğim yurtdışı örnekleri ise 2013 yılından. Örneklerin çoğalması dileğiyle...
1610523175197.png

İzninizle bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Pandemi dönemi ile imalat hızı inanılmaz yükselen motokaravanlar aşırı yüklü olarak imal edilmeye başlandı. Sunta ve MDF ile yapılan iç tasarımlar maalesef çok fazla ve bu durumda araçlar arka tarafları şase takozlarına oturmuş olarak yol yapıyor. Sürüş güvenliği açısından uzun dönemde sorunlar yaşanması oldukça muhtemel. Uzun yıllar servis veya dolmuş olarak kullandıkları piyasası 40.000 - 50.000 arası olan yorgun araçları 50.000 TL civarı merdiven altı imalatlar ile 150.000 - 200.000 TL arasına satmaya çalışan hatta satanlar var maalesef.
Sağlıkla kalın.

İzninizle bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Pandemi dönemi ile imalat hızı inanılmaz yükselen motokaravanlar aşırı yüklü olarak imal edilmeye başlandı. Sunta ve MDF ile yapılan iç tasarımlar maalesef çok fazla ve bu durumda araçlar arka tarafları şase takozlarına oturmuş olarak yol yapıyor. Sürüş güvenliği açısından uzun dönemde sorunlar yaşanması oldukça muhtemel. Uzun yıllar servis veya dolmuş olarak kullandıkları piyasası 40.000 - 50.000 arası olan yorgun araçları 50.000 TL civarı merdiven altı imalatlar ile 150.000 - 200.000 TL arasına satmaya çalışan hatta satanlar var maalesef.
Sağlıkla kalın.
302 lerden yapmaya başladılar hepsi başlarına bela olacak işin kötüsü tamamen salla pati giriyorlar işe bagaj kesiyorlar taban düşürüyorlar arka kapıyı iptal ediyorlar yangın çıksa ne olacak düşünen yok
Hayatında minibüs kullanmamış düz sistem 302 ile Türkiye turu yapacak ilk uzun rampa işinde aşağıya direk inerler çok ölenler olacak sakar rampasını çıkmayı bilmeyen inemez bu kadar nettir büyük otobüs bende Isuzu var 30 senedir tamirciyim otobüsün içinden geçtim benim zor geliyor daha büyük arabaya cesaretim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR