Bu Araç Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BARLET Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,832

Etiketler
Satıcı kişi daha yeni kaydolmuş sadece tel nosu var,araç zonguldakta deniyor ama İstanbul plakalı.Bayan öğretmen satıyor deniliyor ama aracın resimleri inşaat malzemesi satılan bir yerde çekilmiş.
Şayet kapora isterlerse sakın verme altından dolandırıcılık çıkabilir.

Satıcı kişi daha yeni kaydolmuş sadece tel nosu var,araç zonguldakta deniyor ama İstanbul plakalı.Bayan öğretmen satıyor deniliyor ama aracın resimleri inşaat malzemesi satılan bir yerde çekilmiş.
Şayet kapora isterlerse sakın verme altından dolandırıcılık çıkabilir.
Öncelikle teşşekkür ederim uyandığımız için ben aradım kendisini kapora Vs istemedi bir bayandi hafta sonu ankaraya gidecem dedi eğer kendi aracım ile gidersem gelip bakabilirsin dedi. Size sorum bu model bana çok fazla arıza çıkarır mı çıkaracağı arizanin büyüklüğü ne olur

Merhaba ben de yeni bir Samurai kullanıcısıyım. Almadan önce iki tercihim vardı. Biri Daihatsu Feroza diğeri de Suzuki Samurai idi. Bu tür arabalara binenlerin yorumlarını çok araştırdım. Piyasada gayet dayanıklı olduğu yönünde izlenimleri var. Sağlamlık olarak Mercedes gibi ama konfor olarak Tofaş gibi de diyenler var. Eğer çevrenizde halihazırda kullanan varsa onlarla görüşün ve arabayı deneyin. Makaslı olduklarndan zaman zaman yoldaki kalın şeritleri bile hissettiriyor. Hissettiriyor dememden kasıt sarsıntı yönünde. Eğer sağından solundan gelen zırıltı ve benzeri ses yoksa kısa sürede bu duruma alışır ve sürüşünüzü o yönde şekillendirirsiniz. Öyle gaza basıveriyim uçsun, frene basıveriyim dursun beklentiniz olmasın. Küçük bir cip de olsa lastik ebadı, duruş performansında binek arabalara göre daha kötü bir performans sergilemesini sağlıyor. Daha önce bir de Lada Niva marka arabam oldu onda da aynı durum vardı.

Sağlamlık konusuna gelince, bu tip arabalar sanırım büyük oranda sahil beldelerinde rent a car şeklinde hizmet vermiş. Bu misyonunu tamamlayınca da off roadcılar tarafından epeyce ezilmiş. Aldığınız arabanın bu sayıdığım şartlarda kullanılmış olma durumlarını iyi kontrol edin. Tekrar ifade etmeliyim ki kesinlikle almayın gibi bir tavsiyem yok. Fakat bu şekilde kullanılmış arabalar bazen çok astronomik rakamlarla satışa çıkabiliyor. Özellikle şanzıman ve yürüyen aksamı iyi kontrol ettirin. Bu aksamlarda çıkabilecek problemler motor rektefesinden daha meşakkatli olabiliyor. O nedenle söylüyorum. Parça bulunurluğu

Kaportaya çok takılmayın. Benim arabam 90 model olmasına rağmen sadece sol çamurluk işlem görmüş ama komple boyalı mesela. Çok çok orijinal olanlarda da rakamlar yüksek. Ama bence değer. Tertemiz gayet güzel görünüyorlar.

Şimdiden hayırlı olsun alacağınız arabanız. İyi günler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR