Bisiklet Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PrometheusTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,020

PrometheusTR

BMW R1200GS & T5 CamperVan
Yer
İstanbul
Üniversite sonda bisiklet merakım uyanmıştı ancak o dönem alamamış, işe girince de motosiklet almıştım. Uzun yıllar enduro motosiklet kullandım ve satıp araba aldım birkaç sene önce. İki teker tutkum geçmemiş olacak ki hala alasım var ancak motosiklete ayıracak bütçem yok, bu nedenle de bu seferki tercihimi bisikletten yana kullanmak istiyorum. (bir gün kesinlikle tekrar motosiklete döneceğim :smiley: )

Enduro motosikletim sayesinde Türkiye'nin %40'ını gezmiştim. Şimdi alacağım bisikletle de arabamın arkasına aparat takıp dağ yolları, ormanlık alan vs. gibi doğa güzelliklerini fotoğraflamak istiyorum.

Beni yormayacak, hafif kadrolu ve sağlam bir bisiklet istiyorum. Araştırdığım dönem donanımlarını iyi bilsem de yaklaşık 8 yıl geçtiği için şimdilerde hatırlamıyorum bile.

1000 - 1500 TL bütçe ile ne önerirsiniz? Cannondale, Corratec, Scott, KTM gibi iyi markalara bu bütçe ile ulaşabilir miyim?

- Scott Aspect40
- Corratec X-Vert Halcon
- Cannondale Trail6
- Cannondale Trail SL6
- KTM Tuxon
- Giant Revel 2

Yukarıdaki modellere baktım, aynı fiyatta olmalarına rağmen örneğin Cannondale'in kullandığı vites ekipmanları daha düşük seviyede. Bu durumda aradaki fark kadro kalitesinden mi geliyor?

Nelere dikkat etmeliyim sizce?

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Bisiklet Seçimi

O markalar yüksek fiyatlara iyi ürünleri olan markalar fakat 1000-1500 TL civarına satılan ürünlerinde muadil diğer ürünlere göre ( Yerli markalar Sedona, Salcano..) çok düşük kalitede donanımlar kullandıklarını sırf marka diye tercih edilmelerinin bu fiyat aralığı için pek uygun olmadığı söyleniyor.

Ben de 1000 TL civarı bir bisiklet arıyorum ve bir kaç yerde bu yoruma rastladım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri