DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bİsiklet Şeçİmİ İçİn Yardim

'BİSİKLET' forumunda yigit26 tarafından 4 Eylül 2018 tarihinde açılan konu 95 kişi tarafından okunmuş, 1 cevap yazılmıştır

1. yigit26

yigit26 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    12 yaşındayım ve 5-6 yıldır kullandığım 24 jant bianchi luca bisikletim var. Son birkaç yıldır bisiklet sürmeye ve bisikletlere ilgim çokca arttı maalesef bisikletim bu sürece iyi dayanmadı ve vitesi kırıldı pedalları hırpalandı güzel ve düzenli bakım yapmama rağmen kötü durumda ayrıca hızlandığımda önce kontrölü kaybediyorum yani gidonum kendini sağa sola atıyor ve ön frenim ne kadar sıkılaştırsamda titreyince sanki frene basmışım gibi beni birçokkez beni taklalara maruz bıraktı ve en sonda ağrılar içinde ayağa kalkıp bisiklette birşey var mı diye baktığım vitesimin kırıldığını gördüm bende en sonunda bisikletten soğudum ama bir sure sonra bisikletsiz duramadığımı anladım.Bende yeni bir bisiklet almaya karar verdim ve downhill bisikletleri araştırdım fakat fiyatlarından dolayı vazgeçtim sonraysa dirt jump bisikletlere baktım fakat döviz artışından dolayı ve türkiyede pek bulunmadığından bakmaya bile gerek duymadım diyebilirim. Şimdiyse bmx düşünüyorum. 1500tl civarı dağ bisikletide olabilir ve saydıklarımda olabilir yardımınız için şimdiden tşkler.

Etiketler:

2. farazicosmos

farazicosmos Kamp I

Alınan Beğeni:
    46
    sana marka model asla öneremem ama basit seçim kriterleri önerebilirim

alacağın bisiklet hafif aluminyum gövdeye sahip olsun.
    frenleri hidrolik disk fren olsun
    shimano xt vites sistemi olsun. ön 3 lü çark arka ise en az 11 li çark barındırsın.
    frenlerde kaliteli sistem olsun.
    selenide broks marka yaylı bir model al
    ön maşa ise kitlenebilir olsun

bunları karşıla tamamdır.

paran varsa da yurtdışından zamanla daha iyi parçalar getirerek bisikletini geliştirebilirsin. ama ben sana mtb sınıfında en iyi türkiyedeki bisikletlerden birisini önerdim şuan

ister topla ister marka model al fark etmez ama yukarıda saydığım özelliklere yönel.

öne arkaya ışık, reflektörler, korna çanta suluk vs gibi tüm aksesuarları ise aliexpressten al hem ucuz hemde kaliteli almış olursun. param yok diyorsan da marka model ve aksesuarları bilgisayarına yer imi olarak kaydet. sonra da paran oldukça parça parça alırsın veya biriktirir toptan alırsın.

bu arada sıfır bir bisiklet içinde imkansız 1500 lira yetmez. en az 5000 cebinde olmalıdır.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...