Bir Ayda Yunanistan, Adriyatik Ve Italya -temmuz 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karanfiller Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,702
Gökçen bey gezinizi zevkle ve ilgiyle takip ediyorum.hele gezenbilirde paylaşımın az olduğu eski gezi fotolarının görünmediği şu günlerde bu gezi ilaç gibi geliyor.beni çok heycanlandırıor.bende il karavanamız olan vw t5 bize dar geldiği için satıp. yerine aldığım 2007 model imaj yapımı ducatomun heyecanını yaşarken bir yandana sizin gezinizi takip ediyorum bu güzel geziyi bizimle paylaşıtğınız için çok teşekkür ederim.

Gökçen bey gezinizi zevkle ve ilgiyle takip ediyorum.hele gezenbilirde paylaşımın az olduğu eski gezi fotolarının görünmediği şu günlerde bu gezi ilaç gibi geliyor.beni çok heycanlandırıor.bende il karavanamız olan vw t5 bize dar geldiği için satıp. yerine aldığım 2007 model imaj yapımı ducatomun heyecanını yaşarken bir yandana sizin gezinizi takip ediyorum bu güzel geziyi bizimle paylaşıtğınız için çok teşekkür ederim.

Merhabalar,

Gezi notlarını beğenmenize sevindim :smiley: Forumda pek çok başlık altında fotoğrafların görüntülenmediğini ben de far ettim. Umarım benim bu başlık altında paylaştığım fotolar da uçup gitmezi, epey zaman ve emek alıyor burada paylaşımda bulunmak sonuçta.

Yeni karavanınızı güle güle kullanmanızı dilerim bu arada :smiley:

Selamlar...

Evet bu tarz gezi Yazları büyük bir emek ve zaman gerektirir emeğinize sağlık teşekkür ederiz.ama bizler için çok yol gösterici ve örnek oluyor bizleri cesaretlendiriyor.inş eski gezi resimleri tekrar foruma yüklenir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Üstadım fotoroman tadındaki anlatımınız ve birbirinden güzel fotolarınızı inanın soluksuz ve gıpta ile okudum. İnanın hayran kaldım. Mükemmel bir gezi olmuş. Emeğinize yüreğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum... :D :D :D :D

Gökçen Bey gezi notlarınızı zevkle okuyorum. Forumda resim güncellemesi devam ediyor ama yeni yüklenen resimlerde bir sorun yok.

Site de fotoğrafları görmeye başlayınca sizin gezinizin de fotoğraflarını inceleyip geçmiştim,bu sabah yazılarınızı da okumaya başladım ,çok güzel yazılmış yazılarınız için ayrıca teşekkürler.Ben okurken kısmen beliniz düzelmişti umarım sonlara doğru bu tekrarlamaz,çeşmenin yanında o yatışınızın anlamını da öğrenmiş oldum bahaneyle :smiley:...Yarın sabah devamını okumaya çalışacağım.

sayın gökçen bey (karanfiller) gezinizi büyük bir zevkle okudum.gittiğiniz yerlere sanki kendim gitmiş gibi hissettim.size çok teşekkür ediyorum.devamını büyük bir heyecanla bekliyorum.zaman ayırıp bize böyle güzel bir aktarım sunmanızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.saygılarımla.

Güzel ve teşvik edici sözler için herkese çok teşekkür ediyorum :smiley: Malesef uzun bir izin dönüşü iş yoğunluğu çok fazla oluyor malum :smiley: o yüzden ara ara yazabiliyorum buraya.

Kaldığımız yerden biraz daha devam edelim ...

Maalesef 17 Temmz 2015 de bizim için kayıp bir gün olarak tarihe geçmiş. Bu güne dair not tutmamışım ve hayal meyal hatırladıklarımla burada kalabalık yapmak yerine doğrudan 18 Temmuz'a geçiyorum.

--------------

18 Temmuz

Bugün Como Gölü’ne uğrayıp oradan Portofino’ya geçmeyi planlıyorduk. Hem vakitten kazanmak için, hem de Como’nun Garda’dan pek farklı olmadığı yönünde aldığımız duyumlar sonunda doğrudan Portofino’ya yönleniyoruz. Belki şaşrıtıcı gelecek ama, bugün yolumuz uzun :smiley: 280km’ye yakın yol var önümüzde, neyse ki 200 küsur’u otoban. Ada yanıma oturuyor, bir yandan yol alıyoruz bir yandan Ada bu notları tutuyor :smiley:

Elden geldiğince hızlı yol alıyoruz otobandan. Arada Autogrill’lerde kahve molası veriyoruz, bir Aylin kullanıyor bir ben. Sonunda otoyoldan çıkıyoruz. 260km 20 Euro!

Portofino’ya araçla girmek neredeyse imkansız. Yollar daracık ve virajlı, alçak alt geçitler var ve zaten bir çok yerde karavan giremez işareti koymuşlar. Ama yol kenarlarındaki manzara harika, biz Türk inadıyla, manzaraya da dayanamayıp dalıyoruz daracık sahil yollarından içeri. Yol daracık, kot farkı var (deniz aşağıda uçurum gibi), ve çok viraj var. Çoğu zaman da rampa. En sonunda bir alt geçitte takılıp kalıyoruz. Geçitin yüksekliği 2.30, bizim yüksekliğimiz nereden baksan 2.80-2.90 :eek: Üstelik görünürde hiç bir ikaz tabelası da yok geçite giderken. Yol hafif rampa ve iki arabanın geçemeyeceği kadar dar. Neyse ki arkası çok kalabalık değil, 5-6 araç var sadece arkada :smiley: Çaresizlik içerisinde arkadakilerden özür dileyerek, 4-5 haşin manevrayla U dönüşü yapıyoruz. Arkamızdakiler anlayışla karşılıyor. Bize değil, yola ikaz işareti koymayan İtalyan trafiğine kızıyorlar çat pat İngilizce’yle. Buna rağmen ben stresten bir kaç kilo kaybediyorum burada (KARAVANLA GİRİLMEMESİNİ ÖNEREBİLECEĞİM BÖLGE NİN KABACA KOORDİNATLARI: N44.31534 E9.21173).

Neyse, bu badireyi de böyle atlatıp ağzımızın payını alıyoruz Portofino yollarından. Portofinoya komşu bir kasabada bir plaj kenarına çekip bir saat kadar denize giriyoruz, stress atıyoruz :smiley: Karavnda sandviçlerimizi yiyiyoruz ve Cinque Terre’ye doğru yola koyuluyoruz tekrar.

Yol bu sefer uzun değil, 70-80km kadar. Ama dar ve virajlı. Cinque Terre bölgesine araçla gidemeyeciğimizi bildiğimizden yakınlarda bir kampingde kalmayı planlıyoruz, zaten epey yorulduk, iyi bir dinlenmeye de ihtiyacımız var.

Burada yollar uzuuun uzun tek yön tünellerden oluşuyor. Tünele girmeden once belli bir sure beklemek gerekiyor (trafik ışıkları var). Bizim gittiğimiz yöne yol saat başını 5, 20, 35 ve 50 geçelerde açılıyor. Tünele girince geri dönmek. Bir nevi durmak yok yola devam prensibi işliyor yani :smiley:

Bir tünele girip 1.5km kadar yol aldıktan sonra aniden tünelin içerisinde kamping tabelaları beliriyor. 500 metre, 300 metre darken bir anda tünelin içinde sağa bir ayrım, dönüyoruz, tünel deniz tarafına açılıyor ve bir kamping J Malesef yer yok. 15 dakika kadar trafik ışığını bekleyip tekrar tünele giriyoruz. Bu şekilde bir tünel daha geçtikten sonra Moneglia kasabasının bitişiğinde Camping La Secca adında bir kamp alanina girip yerleşiyoruz. Kamp deniz kıyısında (10-15 adım merdiven yürümek grekiyor), wi-fi ücretsiz, sıcak su var, tuvaletler temiz, Christian adında sempatik bir İtalyan genç yardımcı oluyor her işimize, her yer temiz, fakat çamaşır makinesi yok. Tüm bunların karşılığı, gecelik 41 Euro :smiley: (KAMPIN KOORDİNATLARI: N44.24086 E9.48450)

Denize girip ferahlıyoruz. Planımız akşam üzeri burdan trenle (istasyon 5 dakika yürüme mesafesi) Cinque terre bölgesinin ilk kasabasına gidip oradan yürüyüş yolunu arşınlamak. Fakat şansımıza 5 yürüyüş yolundan 4ü kapalıymış,açık olan da tam ters istikamette bizim bulunduğumuz kasabaya. Üzülerek vaz geçiyoruz Cinque terre’den. Bir yandan da içten içe seviniyoruz aslında, hava çok sıcak. Öğlen 40 derecelere yaklaşıyor, hepimiz yorgunuz vs.

Sonuç olarak 10 dakikalık yürüyüşle Moneglia kasabasına gidip, orada piyasa yapıyoruz :smiley: Bir restorana girip birer pizza yiyip, biramızı içiyoruz. Geri döndüğümüzde saat gece yarısını geçiyor. Vurup kafaları yatıyoruz. Artık tecrübeyle pişmeye başladık, gezmeye çıkmadan once yatakları hazır etmiştik, gelince hazır yatağa yatmak ayrı bir keyif oluyor ;)

----------------------

Kabin amirimiz gezi notlarını tutarken
18 temmuz

Portofino
18 temmuz1

Portofino yakınlarında deniz keyfi
18 temmuz2

Portofino'da bir "Kuzu"
18 temmuz3

Porrtofino yakınları sahil şeridi
18 temmuz4

Güzel manzaralar
18 temmuz5

U dönüşü yaptığımız alt geçitin yakınları - şimdi manzaraya bakınca değmiş o strese diyorum :smiley:
18 temmuz6

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri