Bir Amatörün Gözünden Defender Alımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ramizramo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,128

ramizramo

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, öncelikle burdaki sıcak tavırlarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Şehir kullanıcısıyım ama aracıma cadırımı atıp kısa kamplar yapmayı seviyorum. Be sebepten elimdeki Reno Fluenze marka aracı satıp Linkteki gibi bir araç toplamak istiyorum, hem şehir hemde kısa gezilerimde kullanmak üzere ( Tweaked Automotive on Instagram: “Special ops [HASHTAG]#Tweaked[/HASHTAG] [HASHTAG]#TweakedDefender[/HASHTAG] [HASHTAG]#TweakedAutomotive[/HASHTAG] [HASHTAG]#Spectre[/HASHTAG] [HASHTAG]#SpectreEdition[/HASHTAG] [HASHTAG]#ThruDark[/HASHTAG] [HASHTAG]#LandRover[/HASHTAG] [HASHTAG]#LandRoverDefender[/HASHTAG] #Defender…” )

Fakat linkteki araç kalitesinde bir araç elde etmek için nerden başlamalıyım pek fikrim yok açıkçası.

- Belli bir modelin üstü olması gerekir mi bulmam gereken aracın? İnternetten 10 bin tl ye bir adet 80 81 model bir araç buldum ama bu görüntüyü elde etmek için uygunmudur?

- Günlük kullanımımda olacagı icin, motor vs gibi önerileriniz varmıdır?

- Bu işleri anahtar teslim, uygun fiyata yapabilecek bir usta önerisi olan varmıdır?

Defender

Defender2

Defender3

Defender4

hocam biraz geç bir cevap olcak ama bir def i bu hale getirmek ciddi maliyet ve zaman getirecektir tahminen 100000 gibi bu rakama okey derseniz sorun yok ama biraz daha uygun olsun derseniz alanyada satan biri var kısa 90 lık def onu alıp biraz masrafla oda 15000 tutar tahminim buna benzer olabilir yani maddiyata bakan işler kararınızı ona göre vermelisiniz....

Merhaba hoşgeldiniz ve geçmiş olsun => defender kara sevdası :smiley:

Kaporta-Boya olarak anahtar teslim yaptırabileceğiniz çok kaliteli üstadlarımız var. İstanbul Ümraniye'de Ünal usta işin ehlidir. Yine İstanbul Seyrantepe'de Hacı Erdal usta da çok iyidir. Ancak araç toplama konusunun sonu olmadığı için maliyet çıkarmak pek doğru olmaz ki aksesuar alacaksınız döviz her gün değişiyor. Tabii oto sanayilerde ucuz fiyat performanssız işçilikle de istediğinizi yapabilirsiniz fakat resimde gördüğünüz gibi düzgün olmaz araba.

Bulduğunuz 80-81 model araçlar muhtemelen Land Rover Series modelleri ve bunlar defender ile çok farklı altyapı ve görsel özelliklere sahip. Sizin istekleriniz doğrultusunda onlardan uzak durmanız gerekiyor. 1987 model üzeri bakmanızı ve bütçeniz uygunsa da orjinal tek kapılı (90 kasa) modellerini bakmanızı tavsiye ederim. Piyasada 5 kapılıdan (110 kasa) kesilmiş tek kapı yapılmış araçlar da mevcut. Onlar görece daha uygun fiyatlı tabii.

90 kasalarda çoğunlukla 300TDI land rover motorları oluyor. Performanslı motorlardır. İyidir. Oldu ki eski tip düz dizel dediğimiz motorlu olanlara denk geldiniz, elinizde bir kaç seçenek mevcut: 300TDI, BD30 (Turbosuz-Nissan motoru), Puma (Turbolu-Ford Transit) Bu motorlar da rahatlıkla kullanılıyor

geç te olsa cevaplarınız için cok tesekkur ederim. Evey yapmış olduğum araştırmalarda da asgari 100 bin tl gibi rakamlar konusuldu sadece masraf olarak. en azından 40 bin tl civarlarında temiz bir 110 luk ta bulursam alıyım istiyorum. Lpg li leriyle alaklı olumsuzluk yaşayan varmı acaba? benim önceki aracım 2.4 bir a6 ydı, ve çok canımı sıkmıştı. En sonunda satıp dizel aldım.

Burda ki seviye gerçeten çok hoş, herkeze teşekkürler

geç te olsa cevaplarınız için cok tesekkur ederim. Evey yapmış olduğum araştırmalarda da asgari 100 bin tl gibi rakamlar konusuldu sadece masraf olarak. en azından 40 bin tl civarlarında temiz bir 110 luk ta bulursam alıyım istiyorum. Lpg li leriyle alaklı olumsuzluk yaşayan varmı acaba? benim önceki aracım 2.4 bir a6 ydı, ve çok canımı sıkmıştı. En sonunda satıp dizel aldım.

Burda ki seviye gerçeten çok hoş, herkeze teşekkürler

Tekrar merhabalar, benim bir önceki defender'ım 2.5 benzinli & lpg'li idi. Çok sorun yaşadım. Ayar tutmaması, tek marşta çalışmaması, soğuk havada çalışmaması, boğulma yaşaması gibi bir sürü şey yaşadım. Benzinlilerde bu tarz problemler olabiliyor. Ayrıca LPG ile menziliniz az. Her yerde bulamıyorsunuz vs. Tavsiyem dizelden şaşmamanız. Hem yakıt hem de sürdürülebilir bir motor konforu açısından daha iyi bir seçenek.

Aracin durumuna gore degsiklik gostereceginin farkindayim ama asagi yukari 5 kapi def icin maliyet ne civardadir bu ustalarda?

Hocam rakam vermek burada yanıltıcı olabilir zira aracın durumuna göre değişir ama 15-30 arası değişkenlik gösterebilir diyebiliriz.

land lover td5 2000 model almak istiyorum. araç hakkında bilgim yok. kullana varsa bilgi verebilir mi. sorun çıkarır mı. şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekir ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR