Aygaz Karavan Tüpü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan blackswans Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,462

blackswans

Ana Kamp
Merhaba,

Kış günlerinde aygazın mavi karavan tüpü truma ısıtıcımızı orta seviyede 7/24 çalıştırdığımız durumda ortalama kaç günde bitecektir? Mavi tüplerin griye göre daha çabuk tükendiğini iletmişlerdi. Ayrıca Ankarada bu tüpten bulamadım, bildiğiniz satan bir yer varmıdır? Standart tüplerde ise 0'ın altı derecelerde donma sorunu yaşayabilirmiyiz?

Teşekkürler.

Etiketler
Merhaba,

Kış günlerinde aygazın mavi karavan tüpü truma ısıtıcımızı orta seviyede 7/24 çalıştırdığımız durumda ortalama kaç günde bitecektir? Mavi tüplerin griye göre daha çabuk tükendiğini iletmişlerdi. Ayrıca Ankarada bu tüpten bulamadım, bildiğiniz satan bir yer varmıdır? Standart tüplerde ise 0'ın altı derecelerde donma sorunu yaşayabilirmiyiz?

Teşekkürler.
Aygaz karavan için propan oranı fazla yeni ürünlerini çıkardı. Daha verimli kullanabilirsiniz.

Telegram gruplarında "Mavi karavan tüpleri neden çabuk bitiyor? " sorusuna Aygaz yetkilisinin cevabı olarak dolaşan yazı;

"Merhaba, aslında belirtmiş olduğunuz durum performans ile alakalı. Bu tüpümüz soğuk havalarda sistemin yüksek gaz ihtiyacına cevap verebildiği için bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz. Diğer tüplerde soğuk hava şartlarında tüp donduğu için yeterli gaz akışı sağlanamıyor. Yeterli gaz yakılamadığı için de siz bunu daha ekonomik bir tüketim olarak algılıyorsunuz doğal olarak. Soğuk havada şömineye daha fazla odun atmanız gerektiği gibi bir durum aslında. Eğer konfordan ödün verirseniz, ortam sıcaklığını düşürürseniz tükem de paralelinde düşecektir. Doğru karşılaştırmayı aynı ortam sıcaklığı, aynı tüketim gibi şartlarda yapmak daha doğru olacaktır."

Bulunurluğu en son Istanbul ve Bursa idi. Aygaz.com.tr den online almaya çalışın, şehrinizde çıkmıyorsa yoktur.

Aygazın tüketim hakkındaki iddiası tutarsız. Tüpün içindeki yanıcı madde ortam sıcaklığının düşük yani hava soğuk olduğu için kalınlaşıyor ocak gürül gürül yanmıyorsa ebetteki saniye başına daha az yakıt tükenir amma yemek yapmak yada çay pişirmek için daha uzun süre geçer yine tüketim farkı kalmaz hatta tencere yavaş ısındığı için bir yandan da azda olsa soğur sonuçta kalın gaz ile kullanımda daha çok yakıt tüketimi olur.

Benim karavanın tüp bölmesi şişman tüpe göre yapılmıştı,İstanbulda hiç bir bayide bulamadım,aygaz merkezi defalarca aradım sonunda benden bıkıp propan gazı basıp maviye boyadılar ve bir bayi‘ye gönderdiler ben oradan aldım,henüz kullanmadım ama kış mevsimi dağlarda işe yarar diye düşünüyorum.eğer karavanlar için mavi şişman tüp ihtiyacınız olursa ısrar edin.

Benim karavanın tüp bölmesi şişman tüpe göre yapılmıştı,İstanbulda hiç bir bayide bulamadım,aygaz merkezi defalarca aradım sonunda benden bıkıp propan gazı basıp maviye boyadılar ve bir bayi‘ye gönderdiler ben oradan aldım,henüz kullanmadım ama kış mevsimi dağlarda işe yarar diye düşünüyorum.eğer karavanlar için mavi şişman tüp ihtiyacınız olursa ısrar edin.

En çok gereken yer Ankara'da olması gereken burada satılmıyor.

Benim sıcacık Mersinimdede yok. Ben ALugas aldım benzinlikten basıyorum. Yedek tüp ihtiyacı olursa aygaz almayı düşünüyorum.

Bende iki gözlü ocağımda kullanmak üzere
Aygaz onlin satis aygaz mini tup dedantorlu
Aygaz dedantor 10mm sisman tup basligi mutfak tupu  0792109100558870
aygazın mini tüplerinden aldım mavi olanından yoktu açık yeşil olanından aldım, dedantörüde aşağıda resimdekinden aldım. Dedantörün garanti kağıdında (karavanlarda kullanılmaz) açıklaması yazıyordu. Sizler karavanlarınızda hangi dedantörden kullanıyorsunuz? bu dedantör araçta ne gibi sorun çıkarabilir?

Bende iki gözlü ocağımda kullanmak üzereEkli dosyayı görüntüle 635529Ekli dosyayı görüntüle 635527 aygazın mini tüplerinden aldım mavi olanından yoktu açık yeşil olanından aldım, dedantörüde aşağıda resimdekinden aldım. Dedantörün garanti kağıdında (karavanlarda kullanılmaz) açıklaması yazıyordu. Sizler karavanlarınızda hangi dedantörden kullanıyorsunuz? bu dedantör araçta ne gibi sorun çıkarabilir?

Karavanlarda kullanılan dedantörler, gazla çalışan cihazlarda sızıntı olması halinde gazı kesiyorlar diye biliyorum. Karavanlar hem hacim olarak küçük hem de hareketli olduklarından güvenceli dedantör kullanmak önemli.

Karavanlarda kullanılan dedantörler, gazla çalışan cihazlarda sızıntı olması halinde gazı kesiyorlar diye biliyorum. Karavanlar hem hacim olarak küçük hem de hareketli olduklarından güvenceli dedantör kullanmak önemli.
Evet bir yerde de hareketli durumlara uygun değildir yazısına rastlamıştım. Peki karavanlarda kullanılan dedantörler hangi tip? Bu tüpü hareket halinde detantöründen sökerek kullansam sorun olur mu? Benim gibi korsan karavanlarda tüp bulunması yasak mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR