Avşa Adası Gezilecek Yerler Listesi

onurkutlu

Ana Kamp
Mesajlar
32
Tepkime puanı
1
Konum
Avşa Adası
Web sitesi
avsa.bandirma.com.tr
Tatilcilerin en sık tercih ettiği yerler arasında yer alan Avşa adası konumu itibari ile de ulaşım sorunu yaşamamanızı sağlamaktadır.

Marmara’da tatil yapmak isteyenler için tercih edilecek olan Avşa adası nerede yer alır? Diye düşünenler için Balıkesir’e bağlı olan ada Marmara Denizi’nin güney batısında yer almaktadır. Konumu itibarıyla özellikle ulaşım sorunu yaşamadan tatil yapabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. İstanbul’a yakın olması özellikle keyifli vakit geçirmek ve tatilini İstanbul’a yakın yerlerde geçirmek isteyenler için tercih edilmesinin sebepleri arasında yer almaktadır. Şarap üretimi ile ünlü olan ada özellikle tatil sırasında keyifli vakit geçirmek isteyenlere farklı imkanlar sağlamaktadır. Denize sıfır konumunda yer alması bölgede tatil yapmak isteyenlerin güneş ve kumsalın keyfini doya doya yaşamasına olanak sağlamaktadır.

Avşa Adası Görülecek Yerler
Adada konaklamak isteyenler için gezilecek olan çok sayıda farklı yer bulunmaktadır. Tatiliniz de özellikle keyifli vakit geçirirken aynı zamanda tarihi yerleri görmek istediğinizde tercih edebileceğiniz bölgeler arasında yer almaktadır. Bölgede tatil yapmayı planlayanlar Avşa adası'nda gezi yerleri konusunda farklı seçenekleri değerlendirebilirler.

Yiğitler Köyü
Adaya gelecek olanlar için adanın arka tarafında bulunan Yiğitler köyü tarihi Rum yapıları ile özellikle görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Köydeki dingin hayat ve aynı zamanda denizin temizliği özellikle huzur arayanlar için eşsiz bir seçenek oluşturmaktadır.

Şarap Fabrikaları
Şarabın nasıl yapıldığını merak edenler için üzüm bağlarıyla dolu olan Avşa'nın içerisinde bulunan şarap fabrikaları özellikle gezilip görülebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Tarihi Çınaraltı
İskele meydanına yakın olan ve yıllara meydan okumuş olan tarihi çınar ağacının altındaki masaları oturabilirsiniz. Sıcak havaya karşı çınarın altında serinlemek isteyenler için tercih edilecek bölgelerden biridir.

Manastır
Adana sınırları içerisinde bulunan eski kalıntılar ile günümüze kadar gelmiş manastır iskeleden yaklaşık olarak 30 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Manastırın iki katlı ve aynı zamanda 80 odalı olduğu belirtilmektedir. Bölgede bulunan meşhur papaz okuluna ait kalıntılardan yapacağınız gezi sayesinde görebileceğimiz yerler arasında yer almaktadır.

Tatil için özellikle bölgeyi tercih edenler Avşa adası'na ulaşım konusunda da sorun yaşamamaktadır. İstanbul, Tekirdağ ve Erdek'ten Avşa'ya yaz aylarında karşılıklı feribot seferleri yapılmaktadır.

avsa-adasi-sahili-2019.jpg
 


Forum istatistikleri

Konular
99,945
Mesajlar
1,475,525
Kullanıcılar
167,747
Son üye
bhram01

SON KONULAR

Üst