Avrupayı Aracımla Geziyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arch Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,716
Gezimizin rotası sona yaklaşırken değişmeler olabiliyor.Gidiş rotasında bir değişiklik yok.Edirne-sofya-belgrad-budapeşte-(viyana yada prag) dresden-berlin,hamburg..
Dönüş rotam biraz karışık gibi hamburg-salzburg-zagrep-zadar-dubrovnik-kotor-budva-bar-işkodra-tiran-ohri gölü-selanik-kavala-dedeağaç-edirne..
internet hattı olayını nasıl çözerim.burdan yurtdışı 2 gb falan alsam işimi görürmü..Gerçi çoğu yerde internet vardır ama acil durumda biraz girmek gerekirse..telefon hat ile ilgili yardımcı olabilecek varsa memnun olurum..
Salzburgdan sonra Hallstatt köyüne ve Bled gölüne mutlaka gidin.
Tiran dan Ohrid'e giderken göl kenarına indiğinizde iki yönden devam edebilirsiniz. Sağdan gidin Arnavutluktaki son kasaba Pogradec şirin bir kasabadır Koron Balığı yemeyi unutmayın. Kasaba çıkışındaki karavan kampusa çok rahat ve uygun fiyatıdır. Burdan sonra Makedonya sınırı 3 km hemen sınır sonrası St. Naum burası da çok güzel, burada su temizdir yüzmek ve tüm günü orada geçirmek güzel olur. St Naum dan Ohrid'e giderken ana yola çıkmadan sağda eski bir kliseye giden ufak bir yol var burada yol kenarındaki eriklerden yolluk yapın tadını unutmazsınız. İyi gezmeler...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
hamburg
Gezimizin rotası sona yaklaşırken değişmeler olabiliyor.Gidiş rotasında bir değişiklik yok.Edirne-sofya-belgrad-budapeşte-(viyana yada prag) dresden-berlin,hamburg..
Dönüş rotam biraz karışık gibi hamburg-salzburg-zagrep-zadar-dubrovnik-kotor-budva-bar-işkodra-tiran-ohri gölü-selanik-kavala-dedeağaç-edirne..
internet hattı olayını nasıl çözerim.burdan yurtdışı 2 gb falan alsam işimi görürmü..Gerçi çoğu yerde internet vardır ama acil durumda biraz girmek gerekirse..telefon hat ile ilgili yardımcı olabilecek varsa memnun olurum..
Dubrovnik de şehir içinde vakir kaybetmeyin uygun park bulup eski şehre Uber kullanarak devam edin. Eski şehirde park problem ve çok pahallı...

dönüş rotanız için, evet karışık bir rota. tahmininizden daha fazla zaman ayırın çünkü rotanız virajlı ve dağ yollarından geçiyor. Avusturya zagreb geçişinde tünel ücretleri gezi bütçenizi etkileyebilir. zadar split arası güzel bir yol dalmaçya kıyılarını gezerek fotoğraflayabilirsiniz. splitte Klis tepesindeki kaleye mutlaka uğrayın. çünkü burası avrupada fethettiğimiz en uç kaledir ve ANAHTARI SADECE TÜRKLERE VERİLİR.
dubrovnik ohrid arası çok ama çok dağlık ve virajlı bir rota. ben bu yüzden dubrovnikten ileriye gitmedim. tekrar Bosna Hersek üzeri Kosovadan Ohriye vardım.
eğer güzerhanız bu şekilde olursa size tavsiyem Tiran ile Elbesan arasındaki yolun çok tehlikeli olduğudur. giden arkadasların yorumları bu şekilde.
Ohrid gölün kenarında güzel bir şehir bence 1 gün yeterli kaleye çıkan yokuş üzerinde Türk esnaflar var ayrıca oranın yerlileri de Türk diyebilirim.
Ohridden sonra mutlaka MANASTIR şehrine uğrayın yeni ismi BİTOLA. ATATÜRK'ÜN okuğudu askeri okulu görün, manastır askeri idadisi. şiddetle tavsiye ederim. ayrıca manastırdaki türkülere konu olan o meşhur havuzu görün.
size bir tavsiyem daha : MANASTIRDA ATATÜRKÜN KIZ KAÇIRDIĞI EVİ VE ATAMIZIN AMCASI ADEM EFENDİNİN GÖREV YAPTIĞI POLİS KARAKOLUNU GÖRÜN. hemen şehir merkezinde ana cadde üzerinde. isterseniz size koordinatı verebilirim.
Tiran Ohrid yolu beni de yorumlardan dolayı düşündürmüştü . Ama sıkıntı yok , iyiki o yoldan gitmişim içimde kalırdı.

halleden istemiyerekte olsa 17:00 civarı ayrıldık ve hamburg istikametine yola koyulduk....Yolları karıştırdık navigasyon yine şaşırttı bizi..Köy yolarına girdik..Ben kaybolmayıda severim zaten..Çoğu zaman kaybolduğunda harika yerler keşfedersin..Navigasyondan kardeşimin evinin kapısıını önüne kadar geldik..saat gecenin sanırım 23:00 olmuştu.
36398148 10156496040324549 4908720411815968768 n
Bu kadar navigasyon problemi yaşamanızı anlamadım. Cihazınızın haritasını güncellemediniz mi acaba. Avrupada çok iyi çalışıyor, hiç otoyol kullanmamanıza rağmen hiç navigasyon problemi olmadı.

Biz genelde otoban kullandik fakat benim kullandiğim program maps me daha çok otoban dışı yollara girmeye zorluyordu..zaman zaman yasadik..Güzel bir navigasyon cihazımiz yok cep telefondaki programlari kullandik..dönüştede navigon yükledik ama yol çalışmalari olabiliyor farkli yola yönlendiriyor bu kez..yada bazen biz yolu kaçırıyoruz..ama profosyenel bir navigasyon cihazi almaliyim..
Bu kadar navigasyon problemi yaşamanızı anlamadım. Cihazınızın haritasını güncellemediniz mi acaba. Avrupada çok iyi çalışıyor, hiç otoyol kullanmamanıza rağmen hiç navigasyon problemi olmadı.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz genelde otoban kullandik fakat benim kullandiğim program maps me daha çok otoban dışı yollara girmeye zorluyordu..zaman zaman yasadik..Güzel bir navigasyon cihazımiz yok cep telefondaki programlari kullandik..dönüştede navigon yükledik ama yol çalışmalari olabiliyor farkli yola yönlendiriyor bu kez..yada bazen biz yolu kaçırıyoruz..ama profosyenel bir navigasyon cihazi almaliyim..

Bir internet çözümünüz olursa Google Maps Avrupada yolda bırakmaz, ücretli ve otoyol dışı yol tercihide mevcut.

Haklısın ..2 gb haftalik internetim vardi..google maps de kullandim zorlandiğım zamanlarda..

Türk Telekom yada Vodafone kullanıyorsanızz, wifi olan bir yerde kontrol ederseniz paket haklarınızı yurt dışında kullanabildiğiniz seçenekler mevcut. Orada bulacağınız hatlarda pek uygun olmuyor. Ben çocuklar yanımda olduğundan sıkılmamaları için hergün kullandım.

keyfli sağlıklı gidiş dönüşleriniz olsun. yolculuğun eğlencesini aksilikler oluşturmuş tam bi aile macerası, güzellikler dilerim.

Ben yola cıktığımda aksiliklerinde olmasi beni üzmez ileride çok değışik anılar biriktirmemi sağlar..mesela kaybolmak yada aradigin yeri bulamamak beni sinirlendirmez çogu guzel yer kesiflerini kaybolduğumda buldum..

Geçen yıl ben de arabamla Yalova'dan Hamburg'a gittim. Yol notlarımı
BİR DİL BİLMEZİN GEZİ NOTLARI adresinde okuyabilirsin. (BİR DİL BİLMEZİN GEZİ NOTLARI)
Yararlı olacağını umarım.
Merhaba bir dil bilmezin gezi notlari bütün bölümleri okudum çok güzel bir anlatım olmuş emeğinize sağlık. Bende eşim ve 2 kızım ile aracımla hamburg a gitmek istiyorum. Yeşil pasaportum var. Geçtiğiniz ülkelerde yeşil pasaport için herhangibir vize aranıyormu. Sadece vizesiz yeşil pasaport yeterlimi...

Evet yesil pasaport yetirlidir..hic bir sorunla karşilasmadim sınır gecislerinde

Güzel bir seyahat olmuş...
En güzel tarafı da yol üzerinde eski dostlarla/akrabalarla buluşmak olmuş :smiley::smileycat:
Hamburg ziyareti ve sonrası ile dönüş maceranızı da bekliyoruz:smiley:;)

1 Hafta hamburgda kardeşimin evinde kaldık.Hamburgda güzel bir şehir ve büyük bir liman şehri.Ben hamburgdan motosiklet malzemeleri (topcase,yan çantalar,kilit,mont v.b gibi alışverişler yapmayı düşündüğümden bütün motosiklet satıcılarını gezdim..Birde bit pazarlarını merak etmiştim buralardanda alışveriş yaptık,gezdik.Bu konuları biraz daha toparlayarak dönüş yolculuğunuda anlatmak istiyorum..Dönüş, gidiş yolculuğu rotasının aynısı olmadı bu kez hamburg,halle,weiden,avusturya,slovenya,zagrep,dubrovnik,budva,kotor,arnavutluk,ohri,bitola,selanik,kavala,dedeağaç,pazarkule,Edirne şeklinde oldu...Dönüşümüz dalmaçya sahilinden oldu,bu rota daha manzaralıydı..Ama bu rotada viyana ve budapeşte yok tabiiki..Gidişte 3 kişiydik..Ben ,eşim ve küçük oğlum..Dönüş yolculuğumuz ise 4 kişi olduk çünki büyük oğlumda amcasında 1 ay kadar kalmıştı,Dönüşte onuda aldık .Ama yorulduğum zamanlarda beni yedek kaptan olarak dinlendirdi açıkçası.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR