Avrupayı Aracımla Geziyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arch Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,743

arch

Ana Kamp
Didimden Hamburga kendi aracımla 3 kişi gezerek gitmeyi planlıyorum.Güzergahın tümü karayolu olacak.Didimden Edirneye gideceğim ve orada 3 gün konaklama daha sonra kapıkuleden çıkacağım.Daha sonra sofya,belgrad,budapeste,viyana,nürnberg,leipzig, ve hamburg olacak kabaca bu çerçeve.

Etiketler
hamburg

Teşekkür ederim...Yunanistan italyaya fetibot ile gecis güzergahi olabilirmi acaba .yolu uzatiyor ama fikri olan varsa..öğrenmek isterim..

Teşekkür ederim...Yunanistan italyaya fetibot ile gecis güzergahi olabilirmi acaba .yolu uzatiyor ama fikri olan varsa..öğrenmek isterim..

burada arac yada karavan ile senin gitmek istediğin yerlere gidenlerin yazıları içinde güzergahlar, haritalar ve yol bilgileri mevcut.
zamanın dar ise ve ucuza feribot bileti buluyorsan ve italya ıda gezmek isetmiyorsan, trieste limanına bileti alırsan, slovenya üzerinden gezmek istediğin yerelere ulaşırsın.(slovenyada da görülecek ve gezilecek güzel bir ülkedir.)

Gezmek sorun değil, o her yiğidin harcı dır. Benim merak ettiğim asıl konu o kadar gezecek kadar boş zaman ve öldürülecek parayı nasıl buluyorsunuz? Ben bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum.

Gezmek sorun değil, o her yiğidin harcı dır. Benim merak ettiğim asıl konu o kadar gezecek kadar boş zaman ve öldürülecek parayı nasıl buluyorsunuz? Ben bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum.

Genel de her yiğidin harcı olmuyor. Öldürülecek para olarak düşünürseniz de, zaten gezgin tanımından çıkıyorsunuz. Gezginler sahip oldukları bütçe kadar plan yapmayı öğreniyor, her bütçeye göre bir yol ortaya bir şekil de çıkıyor. Bizim gibi emekli iseniz düşünülen zamandan çok, sağlık ve bütçe oluyor. Çalışıyorsanız, yılın başında bir kenara tüm tatil günlerini diğer tarafına haritayı koymuş birçok gezginin günlüklerine ulaşmanız çok kolay... Gezgin dünyasına biran önce girmeniz dileği ile...

Genel de her yiğidin harcı olmuyor. Öldürülecek para olarak düşünürseniz de, zaten gezgin tanımından çıkıyorsunuz. Gezginler sahip oldukları bütçe kadar plan yapmayı öğreniyor, her bütçeye göre bir yol ortaya bir şekil de çıkıyor. Bizim gibi emekli iseniz düşünülen zamandan çok, sağlık ve bütçe oluyor. Çalışıyorsanız, yılın başında bir kenara tüm tatil günlerini diğer tarafına haritayı koymuş birçok gezginin günlüklerine ulaşmanız çok kolay... Gezgin dünyasına biran önce girmeniz dileği ile...
Teşekkürler.
Biraz daha araştırayım o halde günlükler falan.

öncelikle gezininizin kazasız belasız güzel bir şekilde başlamasını ve bitmesini diliyorum.
mesaj yazan arkadasların yazdıklarına katılıyorum. bütçenize ve gezme amacınıza göre gezersiniz. zaman ve bütçe imkanları doğrultusunda planınızı yapabilirsiniz.
Yunanistan İtalya feribot geçişini sormussunuz. bana göre gerek yok. hamburga kadar karayolundan gitmeniz daha güzel olur. feribot ile hem maliyet artacak hemde fazla zaman harcayacaksınız.
ayrıca gezinizde gidiş gönüş aynı güzergahtan mı olacak. mesela dönüşte çek cumhuriyetinden dönüş yapmanız halinde karl voy ( karlsbad 'da Atatürkün 1 ay kalıp kaplıca tedavisi gördüğü küçük şehri gezer ardından prag'ı gezebilirsiniz. ben olsam devamındada Çek Cumhuriyetinde bulunan Türk Şehitliklerini gezerim, Pardubitce ve Hodonin şehirlerinde.

ayrıca dönüşte zamanınız kalırsa Niş üzerinden Makedonya ve Yunanistan'ı rotama eklerim. Üsküpte cevabi köftesi yiyerek tarihi şehri gezersiniz. ardından Yunanistanda Selanik, Dramave Kavala gezisi yapabiliriniz. bu rota size fazladan 2 güne malolur ama çok güze bir gezi yapmış olursunuz. Didim'e gideceğiniz için mesafe uzamaz sadece 2,4 x 7 = 16.8 Euro otoyol ücreti vermiş olursunuz.
size tavsiyem yola çıkmadan önce rotanızı çok iyi planlamanız olacaktır. iyi yolculuklar

gezi rotam şekillenmeye başladı ancak gidiş yolum ile dönüş yol güzergahlarını değiştireceğim aynı yerlerden gidip gelmek istemiyorum.Gidiş şöyle Didim çıkış Edirnede 3 gün kalacağım.Daha sonra sabah erken kapıkule çıkış.sofya ve belgrada kadar sürmeyi düşünüyorum..Belgradda 1 gece konaklama.Ardından ertesi gün budapeşte ve yine konaklama orada..Ertesi gün Viyana üzeri belki viyanada geceleme olabilir yada direk geçerim.Çek cumhuriyetine girmeyi düşünmüyorum..viyanadan geçerek,weiden in der oberpfalz da geceleme. ertesi gün .leipzieg üzeri hannover yada berlin otoban hamburg düşünüyorum..Dönüş yolunu ise hamburg münih,avusturya ,slovenya,zagrep ,zadar,split,dubrovnik,kotor,budva ve arnavutluk geçiş,makedonya ohrid geçiş,selanik,kavala,edirne düşünüyorum..Fikirlerinize ve deneyimleriniz varsa paylaşırsanız yada tavsiyeleriniz memnun olurum...

Ben aksine en değerli zaman olarak bakıyorum gezilere ve sağlığım elverdiği müddetçe bütçem nispetinde gezmeye devam edeceğim..Bakış açıları farklı olabilir..saygı duyarım..

öncelikle gezininizin kazasız belasız güzel bir şekilde başlamasını ve bitmesini diliyorum.
mesaj yazan arkadasların yazdıklarına katılıyorum. bütçenize ve gezme amacınıza göre gezersiniz. zaman ve bütçe imkanları doğrultusunda planınızı yapabilirsiniz.
Yunanistan İtalya feribot geçişini sormussunuz. bana göre gerek yok. hamburga kadar karayolundan gitmeniz daha güzel olur. feribot ile hem maliyet artacak hemde fazla zaman harcayacaksınız.
ayrıca gezinizde gidiş gönüş aynı güzergahtan mı olacak. mesela dönüşte çek cumhuriyetinden dönüş yapmanız halinde karl voy ( karlsbad 'da Atatürkün 1 ay kalıp kaplıca tedavisi gördüğü küçük şehri gezer ardından prag'ı gezebilirsiniz. ben olsam devamındada Çek Cumhuriyetinde bulunan Türk Şehitliklerini gezerim, Pardubitce ve Hodonin şehirlerinde.
haklısınız bende karayoluna karar verdim zaten..ancak çek cumhuriyetine ve prag gördüğüm yerler olduğu için güzergahı daha güneye çevirdim..teşekkürler

ayrıca dönüşte zamanınız kalırsa Niş üzerinden Makedonya ve Yunanistan'ı rotama eklerim. Üsküpte cevabi köftesi yiyerek tarihi şehri gezersiniz. ardından Yunanistanda Selanik, Dramave Kavala gezisi yapabiliriniz. bu rota size fazladan 2 güne malolur ama çok güze bir gezi yapmış olursunuz. Didim'e gideceğiniz için mesafe uzamaz sadece 2,4 x 7 = 16.8 Euro otoyol ücreti vermiş olursunuz.
size tavsiyem yola çıkmadan önce rotanızı çok iyi planlamanız olacaktır. iyi yolculuklar
teşekkürler bu şehirler dönüş rotamda olacak..ayrıca cevabi köfte geçen makedonya gezimizde tatmıştım..tekrarlamaya değer..yunainstanda kavalada geçen sene uğradığım restaurant savvas ugrayacağım tavsiye ederim..Cevaplarınız için teşekkür ederim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri