Asker Geyikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serci07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,742

serci07

Kamp III
Yer
Alanya
:D :D :D

Kral gibi askerlik yaptım
-Hadi ya
*wallah

*Akşama kadar yatardım

*Bizim bi çavuş vardı. Bi trip yapmaya çalıştı tokatı gömdüm
- çavuşa
*çavuş kim be ben bölük komutanına posta koymuş adamım

*Komandoyduk abi. Bi giderdik dağa. 10 - 20 gün kalırdık. Yılan, kaplumbağa, yabani ot yerdik
- Devletin kumanyası ne güne duruyo be
* Olurmu be Operasyona giderdik. ne yemek var ne su
-nerde askerdin abi
*Bolu komando tugayı

*Abi en zoruda helikopterden helikoptere atlarken havada Şarjör değiştirmekti
-
aşşası alıntı.kimden mi?abimden...
yedek subaylık sınav günü - hulen belim koptu mına koyim , 7 saattir ayaktayım , yeşilli yeşilli adamlar dolanıyodu etrafta , galiba askerim ben artık.

askere giderken - hulen gururluyum be ! atatürk'ün ordusuna hizmet etçem , çekicem yeşilleri üstüme , koçum benim , ben geliyorum heyt !

askerde - hulen neye niyet neye kısmet , vatan borcu ödemeye geldim m.a.n. lastiği yıkatıyolar , ne beter çamuru varmış buranın da çıkmıyo bi türlü.

askerde - hulen kar yağıyo ve ben yerdeki karı temizliyorum , denetleme varmış , alla alla ...

askerde - hulen çişim var işemem lazım acil , bu tuvalet niye kitli böyle

- lan tuvaletçi açsana helayı bi işiyim
+ olmaz hoca ayakların çamurlu yeni temizledim

askerde - hulen baydım be , eve gitmek istiyorum ben artık.

hava alanından eve giderken - anne buralar neresi be , valla hatırlamıyorum , hiç dağ yok etrafta ... ha bide anne evde yeşil ne var ne yok hepsini at emi , sen at ama , ben görmek istemiyorum !.

- ben askerdeyken düşman askerleri allah allah nidalarıyla üzerimize saldırırdı, hepsini tek tek ellerimle boğdum
- bu uçmuş abi
- dur ya iki dk keyfini çıkaralım, ne yani soyduğum patateslerimi anlatayım
- keyfini çıkar abi suyunu diil
askerliğini yapmış biri ile aceminin diyaloğu)
-Olum askerlik iyidir bak keyfini cıkarmaya bak!
-Ne keyfi be abi zıctık tüm acemilik boyunca..
-Hangi tüfekle atış yaptırdılar size??
-M1.
-ehuehu!! Bize G3 le. Zaten en şanslı devre bizdik olum komutanlar hep bizi üstte tutardı

-Sana bi şi dicem tertip diyim mi?
-Gene ne yumurtlucan la?
-Ortak hani sen bu taburun en gözde askerisin ya?
-hıı
-zittir lan hemen hı diyo i.ne!!

ben Mitte askerdim. Bütün ajanları tanırım. hatta mit müsteşarıyla çay içtik.. Bana da özel bir yemin ettirdiler. Kesinlikle Mitte askerlik yaptığımı söylemeyeceğim. Ona gelen belgelerin Telekulak kayıtları olduğunu söylemeyeceğime Allahım kitabım üstüne yemin ettim söylemem
- Abi söyle ya
*söylemem
- abii
*hass.ktir...

sabah koğuş kalk vakti acemi askerin biri koğuşu uyandırma çabası içinde çırpınıor!!!
-arkadaşlar günaydın
teskereci:ne bağırıon lem kulağımın dibinde git alt devreleri kaldır önce!
üstdevre:kalkın lan alt devreler sabah olmuş hadi mıntıkaya
çömez:hadi beyler hadi kalkın kalkın sabah oldu hadiii...
garip altdevre:yine mi sabah

işte askerde sık sık duyabileceğinis cümleler dizisi....

yemekhanede:sıraya geç lan devreni bil!
banyoda:hamamcıııı! bu su niye soğuk lem??
ictimada:düzgün durun lem zıbıdılar sürüsü nöbetçi astsubay gelio!
eğitimde:kız gibi tutma lem tüfeği!
istirahat vaktinde:tertip bi sigara versene bea...

*abi atış talimindeyiz. ben aldım elime bixi yi. verdim mermiyi ağzına 100 mermiye banamısın demedim
- Atış taliminde
* he ya
- sahi abi sen 3 yıl önce askere gitmemişmiydin nie şimdi geldin?
* Komutanlarım beni çok severdi. Sende keskin Nişancı tipi var dediler de ondan
-hass

komutan : esas duruş
asker: ulan sahte gibimi duruyoz
komutan : sağa dön
asker: yaw bi sağa bi sola çamaşır makinası gibi olduk

komutan : yat
asker: nereye
komutan: yat
asker: şöle bi yatayımda gör
komutan: o nası bi yatış öğrenmedin mi yatmayı
asker: valla komutanım yıllardır böyle yatarım
komutan: gel yawrum
asker:

emir tekrarıdır...
komutan: asker bana yarım ekmek tost al gel
asker: komutanım size yarım ekmek tost alıp geleceğim
komutan: kaşarlı ve sucuklu olsun
asker: komutanım size yarım ekmek kaşarlı ve sucuklu tost alıp geleceğim.
komutan: ketçap koydur
asker : komutanım size yarım ekmek kaşarlı ve sucuklu ketçap koyulmuş tost alıp geleceğim.
komutan: ayranda al
asker: yeter ulan hepsini birden sölesen ölürmüsün. günümün yarısı emir tekrarıyla geçiyor be..

komutan sordu asker kan grubunu biliyormusun

evet komutanım dedi asker
soyle o zaman
askerden şoylebir ses çıktı KIRMIZI KOMUTANIM

Aşağıdaki ucu yanık asker yazıları memleketin dört bir yanında şafak sayan tüm "Kıral Devre"lere ithaf edilmiştir.

Ünsüz bir mehmetçiğin de dediği gibi:
"Zoruna gidenin borusuna gitsin!"

Etiketler

Ynt: Asker Geyikleri

Acemi birliğinde tabur komutanı geliyor diye korkudan bizi ormanlık alana süren uzman çavuşu unutamıyorum yaa. :D sanki adam yiyecek binbaşı :D

serci07' Alıntı:
Acemi birliğinde tabur komutanı geliyor diye korkudan bizi ormanlık alana süren uzman çavuşu unutamıyorum yaa. :D sanki adam yiyecek binbaşı :D

valla bir paşa vardı tugay komutanı kuş bile uçmuyordu havada adamın arabası yoldan geçerken.:smiley::smiley:

Deneme masası gerisinden kabza kavrayıp nişan alıp tetik düşürmeye geldim komutanııııııııımmm

silahı düşürdünmü ben uzaydan inen bir ineğim diye emir tekrarı yapıp dolananlar çoktu bizim bölükte :D

Komutan bölüğe bir bilgisayar aldırır ancak yazıcı almayı unutur. Postasını çağırır ve ona 'git bana bir lazer yazıcı getir' der. postası gider bölüğün içindeki bütün erlere laz olup olmadığını sorar, bir laz bulur ve komutanın yanına getirir. komutan postasına 'bu kim ' diye sorar ve posta komutana 'bir tane laz er getirdim' der.Komutan ise 'iyi ki scan-er istemedik'der ve asker de 'onu da bulabilirim komutanım ' der. :D

Nedense herkes dayak attım, çavuşu şöyle, astsubayı böyle dövdüm der, hiç kimse yediği dayaktan bahsetmez.
Arkadaş ben dayak yedim, hemde dümende (serdümen çavuş'tum) seyir astsubayımız Hasan astsubay dan attığı tokatları 25 e kadar saydım gerisini karıştırdım.
Zaman zaman Hasan astsubay'la görüşürüz şimdi bir holding patronunun muhteşem yatında kaptanlık yapıyor.
Kalın sağlıcakla.

bende yemiştim :smiley: hiç unutmuyorum lazermetre ile mesafeyi hesaplamayı anlatıyorlardı. Yanımdaki asker daha iyi görmek için yanaşınca ben srayı bozmus oldum. Astsubayda iyi bir tokat atmıştı :D Benim kep felan tersine dönmüştü :D

hiç birşey ,bir şey değildi geyikten öte.çünkü işin aslı geyikti.5 defa sürgün olduğumu hatırlıyorum.Ben değil arkadaşlarım benim hatıralarımı daha çok hatırlıyorlar.benim için ipim ile kışağım meselesiydi.geyik olsun diye arkadaşların hatırına çağırsalar giderim.iyi geyikler.Bütün askerliğim mamakta gecti.birde eryamanda.her hafta sonu ist yada çanakkaledeyim sadece bunlar şimdilik aklımda.birde alifortenfonik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri