Arkadaşlar Samuyla Aranızdayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HASAN_5434 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,846

Etiketler
Ynt: Arkadaşlar Samuyla Aranızdayım

Selam arkadaşlar önceki aracım wıllys ti makasların dingil altında olması genelde sorun şanzıman motor ve şaseyi ayrı ayrı yükseltmiştim ama sonradan gördüğüm bazı araçlarda makasları dingilin üstüne alan arkadaşlar vardı oldukça iyiydi

öncelikle merhaba aramıza h.g benim şimdiki aracım 98 samu 10 cm yükselteme kl 71 mt çamur lastiği var üzerinde bundan üç önceki aracım 95 model makaslı samurai idi makaslara kavis verdirerek ve makas küpelerini uzatarak yaklaşık 7 cm yükselttik

Bende de 98 samurai var. Sankoda bugün ayaküstü bir ustaya uğradım çok fazla bir şey yapmama gerek olmadığını söyledi. Lastik ve ufak yükseltmenin arazide yeterli olacağını söylüyor. Sen sanırım ikitellidesin. Yanına uğramak isterim

alibaykal' Alıntı:
Bende de 98 samurai var. Sankoda bugün ayaküstü bir ustaya uğradım çok fazla bir şey yapmama gerek olmadığını söyledi. Lastik ve ufak yükseltmenin arazide yeterli olacağını söylüyor. Sen sanırım ikitellidesin. Yanına uğramak isterim
Yok ben Pendik de oturuyorum aynen lastik ve get ile 5 cm yükseltme yeterli olacaktır bende 215 75 15 kl 71 mt var yeni aldım ama satıp daha büyük ebat takacağım

Satilik 235/75/15 yari mt kalplama lastik 265/70/15 tam mt lastik ve birde sifir ayarinda 235/70/16 mt lastik bir takim lastik lastik vardir fiyatlari 450,650ve1000 liradir fiyatlarda pazarlik vardir.samuariye uygundur..05423091046

SElam arkadaşlar bende 92 samu var yaklaşık 1.buçuk ay önce Pendik sanayi de makaslara kavis verdim.yaklaşık 5 cm. yükseldi.Peşine jantları ters cevirdim.ve boyattım iyide oldu.Fakat fazla yükseltmek beraberinde bazı külfetlerde getirir,modeline göre. kavis ve jantları ters cevirdikten sonra, direksiyonda 60 km de titreme başladı.şimdi onun sebebini bulmaya çalışıyoruz.iyi paylaşımlar.

Siz deyerli abilerime tekirdağdan selamlar benim ufaklığda bi sunalım dedim arac 92 model sj70 modeli klimali dır ve aracta 30'9'5"15 kl,71 mt lastik tofas slx karbüretör ve jantlar ters cevirttirme işlemi ve makaslara 16.cm küpe 5cm kadar kaviş ve makasları dingil üstüne alma ve arazide daharahat gezebilmek icin trakbar ön ve arkada ve arazide direksyonun sarsıntısı önlemek icin de 123 kasa mersedes direksyon amörtisörü kullandık birde özelyapım direksyon rotu yaptık İşte resimler birde şimdiden iyi kötü yorumlar icin cok teşrkkürler

96505b8725aff2d4aef3be98a7ab04e8.jpg
URL]

Selam tekirdağlı arkadaş,ustam çıtayı epey yükseltmişsin.Tebrikler epey emek ve zaman harcamışsınız,kazasız belasız kullanmanı dilerim.ayrıca yaptıklarınızın artı ve eksilerini de kullandıkca fotğraflar ile paylaşırsanız,bir hayrlı iş yapmış olursunuz.kolaylıklar dilerim.

Yabiyki feegraf abi diyim ☺ ilk olarak söyle söyleyim ara direksyon amörtisörü uguladık ve yoldaki lastığe vuran sarsıntıyı minumuma indirdik sim bi arazide dıreksyonda sarsıntı kalmadı cok de iyi oldu ve bir diyer yaptığiz trakbarda aracın yüksekliğnden dalma yapmasını ve makasların ve dindilin. Sağ sola kaymasımı engelliyo ve araca uyguladığm tofas slx karbüretörüde araca cankattı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR