Araç Aküsünden Yaşam Aküsüne Şarj Aleti̇ Amaç Motor Çalişirken Yaşam Aküleri̇ni̇ Doldurmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,716

alput

Yeni Üye
KARAVANLARDA ARAÇ MOTOR AKÜSÜNDEN YAŞAM AKÜSÜNE ŞARJ

POWER LED DEKOR ALP TULUY
0530 879 23 30

ÜRÜNÜN ÇALIŞMA ŞEKLİ
ARAÇ ÇALISMIYOR IKEN SISTEM KAPALI .. ARAC MOTORU ÇALISTIKDAN SONRA 5 SANIYE SONRA ARAC ÇALISTI KABUL EDİLİYOR .. ŞARJ BAŞLATILIYOR FAKAT YUZDE 1 OLARAK .. 55 SANIYE SONUNDA YUZDE YUZ ŞARJ BASLAMIS OLUOR YANI 1 DAKIKA ICERISINDE 0.1 AMPERDEN 30 AMPERE KADAR ŞARJ BASLAMIS OLUOR .. BU DURUMDA AK?N?N ÏSTEDIGI AKIM NE ÏSE KOL AKIMI O OLUR .. FAKAT YAŞAM AK?S? 30 AMPERDEN FAZLA ÏSTERSE BÏZÏM ŞARJ SINIRLAMA YAPTIGI ÏÇİN TESİSAT YAKMA ŞANSI YOK ÇÜNKÜ AKIM SINIRLAMALI ŞARJ EDIOR .. SIFIR RİSK .. ARACIN ÇALISTIGINI MOTOR AKÜSÜ VOLTAJIN YÜKSELMESINDEN ANLIYOR.. BU DURUMU ARAC CALISTI OLARAK KABUL EDIOR .. 13.5 VOLT UZERINDE ARAC CALISTI KABUL EDIOR 13 .5 VOLT ALTINI ARAC STOP HALINDE KABUL EDIOR SIZ BIR AÇ KAPA OLAYI YAPMIYORSUNUZ KENDI DEVREYE GIRIP CIKIYOR...VE YAŞAM AK?S? NE OLURSA OLSUN 30 AMPERDEN FAZLA ÇEKEMEZ SINIRLAMA VAR VE BU DURUM ELEKTRONIK OLUYOR KABLO YANMA RISKI YOK SONSUZ KEZ AÇ KAPA M?SAIT KONTROL ETMEK YOK RÖLE DEGIL ELEKTROK ŞARJ ALETI ..

GİRİŞ 12 VOLT ÇIKIŞ 12 VOLT KOL AKIMI 80 AMPER SÜREKLİ ÇIKIŞA BAĞLANABİLECEK MAXİMUM AKÜ 12 VOLT 200 AMPER

KARAVAN YAT AKÜ ŞARJ ALETİ
KARAVAN VE YATLARDA YAŞAM AKÜLERİNİ DOLDURMAYA YARAR
Resim 2021 02 16 235802

Etiketler

Karavanlarda araçtan gelen akım sadece buzdolabına yönlendiriliyor. Genelde de Karavancılar ön soğutma için yolda giderken dolaplarını 12v a ayarlar. Buzdolabı çalışırken,aynı anda yaşam akülerini nasıl şarj edecek nasıl bir bağlantı yapacaksınız.Yada biz yapacağız.

Hoş geldiniz.
Sizi bir tanısak iyi olur.
ÜRÜN MOTOR AKÜSÜ İLE YAŞAM AKÜSÜ ARASINA BAĞLANIR.. YAŞAM AKÜSÜNÜ ARAÇ AKÜSÜ ÇALIŞTIĞI DURUMLARDA TAMPON BESLER.. .. BANA GÖRE 12 VOLT BUZDOLABI YAŞAM AKÜSÜNE BAĞLANMALIDIR. ARAÇ TAKVİYESİ HER DAİM TAMPON OLMALIDIR.

Tanıtım olayını yanlış anlamış sanırım.
Reklâm olayını iyi değerlendirse; burdan çok iş de gelir. Kartvizit bırakmak yerine detaylı tanıtım yapsanız, kimliğinizi, işinizi güzelce gösterseniz, Facebook ya da instagram da reklâm gösterim kitlesi aramaklan daha iyi olur. Hem de bedava. Hazır kitle.

Tanıtım olayını yanlış anlamış sanırım.
Reklâm olayını iyi değerlendirse; burdan çok iş de gelir. Kartvizit bırakmak yerine detaylı tanıtım yapsanız, kimliğinizi, işinizi güzelce gösterseniz, Facebook ya da instagram da reklâm gösterim kitlesi aramaklan daha iyi olur. Hem de bedava. Hazır kitle.
Merhaba emekliyim Maxi XL Doblo almayı tasarlıyorum yılda 1 ay 2 ay eşimle gezmeye çıkmayı düşünüyoruz .
Aynı zamanda günlük işlerimi yapmak için bu arabayı kullanmayı düşünüyorum dolayısıyla güneş paneli koymayı düşünmüyorum (şehir içinde rahat gezebilmek için ) .
lipo akü almayı düşünüyorum buradaki esas mesele hızlı şarj edebilmek için arabanın motoruna büyük alternatör bağlanırsa motora nasıl ayar verilir ki daha yüksek akım alma imkanı olsun.
Jeneratörlerde genelde yük ve hız ayarı için regülatör vardır. burada nasıl bir sistem uygulanabilir teşekkür ederim bilen arkadaşlar cevap verirse memnun olurum.

Merhaba emekliyim Maxi XL Doblo almayı tasarlıyorum yılda 1 ay 2 ay eşimle gezmeye çıkmayı düşünüyoruz .
Aynı zamanda günlük işlerimi yapmak için bu arabayı kullanmayı düşünüyorum dolayısıyla güneş paneli koymayı düşünmüyorum (şehir içinde rahat gezebilmek için ) .
lipo akü almayı düşünüyorum buradaki esas mesele hızlı şarj edebilmek için arabanın motoruna büyük alternatör bağlanırsa motora nasıl ayar verilir ki daha yüksek akım alma imkanı olsun.
Jeneratörlerde genelde yük ve hız ayarı için regülatör vardır. burada nasıl bir sistem uygulanabilir teşekkür ederim bilen arkadaşlar cevap verirse memnun olurum.
Tabi ki araba ıssız yerde birkaç gün park halindeyken akü boşalırsa geçici olarak arabayı hareket ettirmeden aküyü doldurmak

ihtiyacınıza bağlı olarak giriş voltajı ne olursa olsun akünüzün voltajı ne olursa olsun şarj aleti üretiriz..

.
Foruma hoşgeldiniz @alput . :yum:

Dediğiniz üzere B2B tarzındaki DC/DC çevirici aletiniz yollarda enerji kazanımını hedefleyen karavancılar için biçilmiş kaftan.. Yani iki taraf için kazançlı bir durum !

Bazılarımız belki montajına cesaret edemezler ?
Yapıyorsanız montaj ve alet ücreti için aktuel bilgi verebilir miydiniz ?

.
Foruma hoşgeldiniz @alput . :yum:

Dediğiniz üzere B2B tarzındaki DC/DC çevirici aletiniz yollarda enerji kazanımını hedefleyen karavancılar için biçilmiş kaftan.. Yani iki taraf için kazançlı bir durum !

Bazılarımız belki montajına cesaret edemezler ?
Yapıyorsanız montaj ve alet ücreti için aktuel bilgi verebilir miydiniz ?
Biz cüzi rakkam işçilikler ile çalışan bir firmayız işyerimiz gıda çarşısı ege ticaret merkezi içerisinde .. izmirdeyiz yapılacak olan işi araca göre değerlendirdiğimizden bir fiyat vermek bence doğru olmaz.. Fakat makul fiyatlarımız olduğunu bilmenizi isterim ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR