Arabayla Tunceli'den Eysk /krasnodar /rusya'ya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Msyh1987 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,831
Rusya Bürokrasisi ile ilgili çelişkileri yazarken unutmuşum:Rusyadan çıkıp Gürcistana arabamla girerken kapıda rus gümrük memuru yanıma gelip evraklar dedi bende kutsal emanet gibi titizlikle sakladığım evrakları memura verdim teşekkür etti ve anında arabanın camı yanında evraklara hiç bakmadan yırttı yırttı çöpe attı.Bariyeri açıp güler yüzle güle güle dedi.Buyurun buradan yakın.

Etiketler

Rusya Bürokrasisi ile ilgili çelişkileri yazarken unutmuşum:Rusyadan çıkıp Gürcistana arabamla girerken kapıda rus gümrük memuru yanıma gelip evraklar dedi bende kutsal emanet gibi titizlikle sakladığım evrakları memura verdim teşekkür etti ve anında arabanın camı yanında evraklara hiç bakmadan yırttı yırttı çöpe attı.Bariyeri açıp güler yüzle güle güle dedi.Buyurun buradan yakın.
kendinizden emin davrandiginizda ve kurala uyuyorsaniz zaten ustunuze gelmezler.. ama heyecan ya da sinirlenme gibi emin olmayan tavirlari Rus insani cok iyi sezer ve hemen faydalanir :smiley:

tüm memurlar izindeyken dahi gitseler yurtdışına çıkış için izin almak zorundalar.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
hayır izine gerek yok. sadece izin kağıdında belirtilen adrese gidilecek ülkeyi yazmanız yeterli olur. ben adanadayım. Avrupa Ülkeleri yazıyorum. kimse bakmıyor ve sormuyor bile :D ama herhangi bir sıkıntı olması halinde, izin kağıdındaki yurtdışı ibaresi sorumluluğu kaldırıyor.

hayır izine gerek yok. sadece izin kağıdında belirtilen adrese gidilecek ülkeyi yazmanız yeterli olur. ben adanadayım. Avrupa Ülkeleri yazıyorum. kimse bakmıyor ve sormuyor bile :D ama herhangi bir sıkıntı olması halinde, izin kağıdındaki yurtdışı ibaresi sorumluluğu kaldırıyor.
haklısınız, şu an sizin dediğiniz geçerli. ancak Temmuz 2016 sonrası çok yakın zamana kadar bizim kurumumuz yıllık izinde belirtilmiş olsa bile ek izin için yazı yazıyordu, sanırım ocak 2020 sonrasında eski rutine döndük.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haklısınız, şu an sizin dediğiniz geçerli. ancak Temmuz 2016 sonrası çok yakın zamana kadar bizim kurumumuz yıllık izinde belirtilmiş olsa bile ek izin için yazı yazıyordu, sanırım ocak 2020 sonrasında eski rutine döndük.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurumkan kuruma uygulama değişiyor demek ki .birde A /T 11 Belgesi var. Sgk sigortamız izinli olduğumuz süre boyunca Türkiyenin anlaşmalı olduğu Avrupa Ülkelerinde geçerli oluyor. Bu vesileyle hatırlatmak istedim.

kurumkan kuruma uygulama değişiyor demek ki .birde A /T 11 Belgesi var. Sgk sigortamız izinli olduğumuz süre boyunca Türkiyenin anlaşmalı olduğu Avrupa Ülkelerinde geçerli oluyor. Bu vesileyle hatırlatmak istedim.
Konuyu guncelleyelim 15 Eylül'de tekrar araba ile krasnodar tarafına doğru gideceğim. Vladikavkaz açık mıdır? Yakınlarda giden oldu mu acaba ?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR