Antalyada Kamp Yapmayı Planlıyorum Tavsiyelerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kerim Bahadır Tunç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,256
Merhabalar. Yaz sezonunda (06/20-08-01) arası gibi antalyada kamp yapmayı planlıyorum. Hiç kamp tecrübesi olmayan birisi olarak, sizlere bazı sorularım olacak.

İlk olarak, o zamana kadar elimde ortalama 1000 lira olacak ve bu parayı kamp eşyaları dahil, iki kişi kullanacağız.(çadırdan başlayıp herşeyden iki tane) Bu parayı en verimli kullanmamızın yolunun ne olduğunu ve antalyada, denize yakın, suya ulaşımı olan ve ormanda kamp kurabileceğimiz bir bölge bulup bulamayacağımızı sormak istiyorum.
Antalyada, önceden bahsettiğime benzer kamp deneyimi olan varsa duymak isterim.
Birde yanımda silah vb. Götüremeyeceğim için, yabani hayvan ve yabani insan riskinin az olduğu yerler daha hoş olur.
Paranın az olduğu konusuna gelirsek, gitmeyi planladığımız zamanların iyi zamanlar olduğunu düşündüğümden çadıf ve uyku tulumu gibi şeylerin en uygun fiyatlılarını alabilirim diye düşünmüştüm, yani geriye 700-800 kalıyor yinede bu iş olmaz derseniz tavsiyenizi ciddiye alırım.
Verebileceğiniz tüm tavsiyeleri bekliyorum.

"Likya Yolu Rehberi" isimli rehber kitabımız nihayet yayınlandı. Yürüyüş Parkurları ve Haritalardan oluşan kitap 30 parkurdan oluşmaktadır. Kitap talepleri için: Likya Yolu Rehberi sitemizi ziyaret edebilir. Veya 554 244 03 12 - mail@likyayolurehberi.com iletişim kanallarından talepte bulunabilirsiniz.

KAPAK

"Likya Yolu Rehberi" isimli rehber kitabımız nihayet yayınlandı. Yürüyüş Parkurları ve Haritalardan oluşan kitap 30 parkurdan oluşmaktadır. Kitap talepleri için: Likya Yolu Rehberi sitemizi ziyaret edebilir. Veya 554 244 03 12 - mail@likyayolurehberi.com iletişim kanallarından talepte bulunabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 497946
Anyalya civarındaki kamp alanları vb. Dahil ise sipariş verebilirim. Sadece reklam amaçlımı paylaştığınızı yoksa sorumun cevapları burada olduğu içinmi paylaştığınızı sorabilirmiyim? İyi günler dilerim.

Merhaba Likya Yolu Fethiye ile Muğla sahil seridini kaplar. Bu alanda ki antik yol üzerinde onlarca kamp alanı vardır. Fakat kitabım asli amacı Likya Yolu güzergahını anlatmaktır. Saygılarımla
İlk kez kampa gidecek birisi, bu rotada bir kız bir erkek gidebilirmi peki?(güvenlik açısından) Zaten tamamını gezmekten ziyade, yakın olan bölgeleri bulmak amacıyla kullanırım tahminimce. İyi günler dilerim.

merhabalar doğru anladıysam kişi başı 500 lira gibi bir bütçe oluyor, şayet elinizde temel ekipmanlar ( cadır, tulum, çanta, mat ) yoksa biraz zorlanabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam hepsini 400 lira civarı halledebiliyorsunuz malum mağazadan :smiley: geriye yol + yemek masraflarınız kalıyor ki bu durum göreceli biraz, keyfinize göre 300 liralık gıda alışverişi de yapabilirsiniz 50 liralık da, yol konusu da aynı şekilde çok farklı bütçeler çıkarabilir, birde kalacak yer ve güvenlik durumu var tabi ilk kampınız için camping alanı tavsiye ederim, günlük olarak çadır ya da kişi başına fiyatlandırma yapılır genelde, internetten biraz araştırmayla hem konum hem de fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz :smiley: reklamımı yapmadan elimden geldiğince bilgilerimi paylaşmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir :smiley:

not düşeyim, verdiğim fiyat tahminine takılmayın internet üzerinden kaliteli/ kalitesiz her şey çok faklı fiyatlara bulunabiliyor ama o başka bi konu :sweatsmile:

Antalyada yaşayan biri olarak size tavsiyem bütçeniz çok dar bu parayla sadece seyhat ve çadır ekipmanı alabilirsiniz oda uygun olanlarından yiyecek konusuna gelince avlana bilirseniz ne ala ama avlanamassanız bunun üstüne yiyecek parasınıda eklerseniz olur bende kano ile çıralıda kamp yapmıştım, balık avlayarak üç gün kaldık

merhabalar doğru anladıysam kişi başı 500 lira gibi bir bütçe oluyor, şayet elinizde temel ekipmanlar ( cadır, tulum, çanta, mat ) yoksa biraz zorlanabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam hepsini 400 lira civarı halledebiliyorsunuz malum mağazadan :smiley: geriye yol + yemek masraflarınız kalıyor ki bu durum göreceli biraz, keyfinize göre 300 liralık gıda alışverişi de yapabilirsiniz 50 liralık da, yol konusu da aynı şekilde çok farklı bütçeler çıkarabilir, birde kalacak yer ve güvenlik durumu var tabi ilk kampınız için camping alanı tavsiye ederim, günlük olarak çadır ya da kişi başına fiyatlandırma yapılır genelde, internetten biraz araştırmayla hem konum hem de fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz :smiley: reklamımı yapmadan elimden geldiğince bilgilerimi paylaşmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir :smiley:

not düşeyim, verdiğim fiyat tahminine takılmayın internet üzerinden kaliteli/ kalitesiz her şey çok faklı fiyatlara bulunabiliyor ama o başka bi konu :sweatsmile:

Yaz mevsiminde gideceğimiz için, çadır ve uyku tulumu gibi şeyleri, google üstünden aratınca karşımıza çıkan uygun fiyatlı ürünlerden almayı planlıyordum. Yani toplam 300 veya 400 tl karşılığında, işin uyku kısmı çözümlenmiş oluyor. Yinede aklıma gelmişken sormak isterim, o uygun fiyatlı ürünlerin var olmasıyla kullanılmaması arasında bir fark olmayacaksa söylemekten çekinmeyin. Teşekkür ederim, iyi günler.

Antalyada yaşayan biri olarak size tavsiyem bütçeniz çok dar bu parayla sadece seyhat ve çadır ekipmanı alabilirsiniz oda uygun olanlarından yiyecek konusuna gelince avlana bilirseniz ne ala ama avlanamassanız bunun üstüne yiyecek parasınıda eklerseniz olur bende kano ile çıralıda kamp yapmıştım, balık avlayarak üç gün kaldık

O zamana kadar edinebildiğim bilgiyi edinmeme rağmen, çözüm bulamazsam dediğiniz gibi yaparak fazladan para ayarlayabilirim. Yinede bütçe büyük ihtimalle 800-1200 tl arasında olur. Önceden araştırıp, para biriktirmeye daha erken başlasaydım sanırım her şey daha kolay olabilirmiş.

Yaz aylarında gideceğinizi belirtmişsiniz Antalya taraflarında kamp için doğru bir zaman olmadığını söylememe gerek yok sanırım :smiley: Ama o zaman vaktimiz var değiştiremeyiz derseniz bir kaç tavsiyede bulunacağım. Öncelikle Çadırı iyi bir çadır alın 2. elde düşünürseniz Husky marka uygun modellerden 300 civarı bulabileceğinizi düşünüyorum (aynı çadırda kalacağınızı varsayarak).Çift kapılı,çift katlı olmasına özen gösterin. Yaz olduğundan uyku tulumuna gerek yok ucuz fiyata incecik ve az yer kaplayan polar battaniyeler oluyor ondan yanınıza alabilirsiniz tedbir amacıyla. Mat decathlon da ucuza var ikisi 22 tl. Küçük kamp ocaklarından ve kartuşlarından yanınıza alırsanız ve tercihe göre alüminyum bir kap ve orta boy tek çay demliği edinirseniz yemek işini ucuza halledersiniz. Çünkü bunlar olduğunda sadece bir kaç yumurta veya bir paket makarna günü kurtarıyor. Bunların yanında en az bir kafa lambası, iyi bir bıçak, ilginiz veya bilginiz olmasa bile (orada öğrenirsiniz) bir el oltası takımı,mutlaka küçük bir ilk yardım çantası (kendiniz oluşturabilirsiniz) gibi ihtiyaçlarınız olacaktır. Kamp yeri olarak ise ücret ödemeyeceğiniz karaöz korsan koyu gibi yerleri öneririm. Yol işinide otostop ile hallederseniz cebinizde gıda ve para kalacaktır.

Yaz aylarında gideceğinizi belirtmişsiniz Antalya taraflarında kamp için doğru bir zaman olmadığını söylememe gerek yok sanırım :smiley: Ama o zaman vaktimiz var değiştiremeyiz derseniz bir kaç tavsiyede bulunacağım. Öncelikle Çadırı iyi bir çadır alın 2. elde düşünürseniz Husky marka uygun modellerden 300 civarı bulabileceğinizi düşünüyorum (aynı çadırda kalacağınızı varsayarak).Çift kapılı,çift katlı olmasına özen gösterin. Yaz olduğundan uyku tulumuna gerek yok ucuz fiyata incecik ve az yer kaplayan polar battaniyeler oluyor ondan yanınıza alabilirsiniz tedbir amacıyla. Mat decathlon da ucuza var ikisi 22 tl. Küçük kamp ocaklarından ve kartuşlarından yanınıza alırsanız ve tercihe göre alüminyum bir kap ve orta boy tek çay demliği edinirseniz yemek işini ucuza halledersiniz. Çünkü bunlar olduğunda sadece bir kaç yumurta veya bir paket makarna günü kurtarıyor. Bunların yanında en az bir kafa lambası, iyi bir bıçak, ilginiz veya bilginiz olmasa bile (orada öğrenirsiniz) bir el oltası takımı,mutlaka küçük bir ilk yardım çantası (kendiniz oluşturabilirsiniz) gibi ihtiyaçlarınız olacaktır. Kamp yeri olarak ise ücret ödemeyeceğiniz karaöz korsan koyu gibi yerleri öneririm. Yol işinide otostop ile hallederseniz cebinizde gıda ve para kalacaktır.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ben asıl yazın doğru zaman olur sanıyordum. Bu sefer aşırı sıcak olur diyemi öyle dediniz? Acemiliğime verin. İyi günler. Birde çadır olarak o modeli önerme sebebinizi öğrenebilirmiyim? İyi günler dilerim.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ben asıl yazın doğru zaman olur sanıyordum. Bu sefer aşırı sıcak olur diyemi öyle dediniz? Acemiliğime verin. İyi günler. Birde çadır olarak o modeli önerme sebebinizi öğrenebilirmiyim? İyi günler dilerim.
Yazın çok sıcak olacaktır bence. Eğer zaman kaygısı yoksa nisan mayıs veya eylül sonu ekim kasım öneririm. Çadır olarak o model orta sınıf bir modeldir, çok bulunur, ikinci el yoluna gidilirse ucuz bulunur ve beklentileri karşılayacaktır, sağlamdır ayrıca. İyi günler.

Yazın çok sıcak olacaktır bence. Eğer zaman kaygısı yoksa nisan mayıs veya eylül sonu ekim kasım öneririm. Çadır olarak o model orta sınıf bir modeldir, çok bulunur, ikinci el yoluna gidilirse ucuz bulunur ve beklentileri karşılayacaktır, sağlamdır ayrıca. İyi günler.

İki ayrı çadır olacağı için, uygun fiyata bulma durumunda alabilirim. Tavsiyeniz için teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri