Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ddilek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,522
Ynt: Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

tanerefe' Alıntı:
dilek hanım hem ayaklarınıza hem de ellerinize sağlık.
görsel ve de açıklamalı bizleri oralara kadar götürdünüz.
teşekkür ederim,güzellikler paylaştıkça daha güzel ve keyifli oluyor...

Etiketler
Ynt: Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

ddilek' Alıntı:
Batman Diyarbakır arasında sorun olabilir dediler ,biz gece geçtik üstelik ama sorun yaşamadık.Diyarbakır gece bile cıvıl cıvıldı çok beğendim.Adıyaman'a giderken de, Kızıldere civarında da hiç sorun olmadı.Şartlanmamak lazım.Benim karşılaştığım yöre insanlarının hepsi çok yardımseverdi.Mardin de olduğumuzda fırtına vardı tozdan kumlardan gözümüzü açamadık.Tek yaşadığımız orada park sorunuydu o kadar.
En son 2002 de yiğenim Diyarbakır Çınar da askerdi,abimle beraber gitmiş yiğenimide alıp dönmüştük.Dönüş yolunda sadece Viranşehir yakınlarında jandarma çevirmesine denk gelmiş,hiç durdurulmadan geçmiştik.Altımda da devasa Chevrolet tahoe suv vardı plakasıda 06 ;D millet bizi istihbaratcı sanıyordu galiba.Ama adrenalini oldum olası sevmişimdir :smiley:

Diyarbakır benide şaşırtmıştı açıkcası,bayağı modern bir kent.

dalyan' Alıntı:
Diyarbakır benide şaşırtmıştı açıkcası,bayağı modern bir kent.
dalyan' Alıntı:
En son 2002 de yiğenim Diyarbakır Çınar da askerdi,abimle beraber gitmiş yiğenimide alıp dönmüştük.Dönüş yolunda sadece Viranşehir yakınlarında jandarma çevirmesine denk gelmiş,hiç durdurulmadan geçmiştik.Altımda da devasa Chevrolet tahoe suv vardı plakasıda 06 ;D millet bizi istihbaratcı sanıyordu galiba.Ama adrenalini oldum olası sevmişimdir :smiley:

İçiniz ferah olsun, burası bizim memleketimiz bizim insanlarımız... :smiley:

ddilek' Alıntı:
İçiniz ferah olsun, burası bizim memleketimiz bizim insanlarımız... :smiley:
Mutlaka.Ben aslen Ardahan'lıyım zaten :smiley:

ddilek' Alıntı:
Boşuna Diyarbakır için doğunun Parisi demiyorlar...
Benim şimdi yaşadığım yer olan Çorlu yada Trakyanın Parisi diyorlar ;D

ddilek hanım paylaşımınız için teşekkürler.
Ben Gaziantep'liyim ve halen burada yaşıyorum.
Sizi davet edip( 40 yıl hatırı olan bir acı kahve) ikram etmek isterdim.
İyi gezmeler diliyorum.

CANOŞ' Alıntı:
ddilek hanım paylaşımınız için teşekkürler.
Ben Gaziantep'liyim ve halen burada yaşıyorum.
Sizi davet edip( 40 yıl hatırı olan bir acı kahve) ikram etmek isterdim.
İyi gezmeler diliyorum.

Kısmetse bir dahaki gelişimize Mustafa Kemal Bey.Bu gezide öyle güzel dostlar edindik ki yıllardır tanışıyormuşcasına yakın ve sıcak...

iyi gezi olmuş paylaşımlar için teşekürler.

Eveeett Adıyaman yyoluna devaaaamm !!! Siverek üzeri feribot ile geçerek gittik.Feribot denilince büyük bir şey beklemeyin :D :D :D taka gibi bişey ;D ;D ;D ama batmadık...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

P1070553 Desktop Resolution

P1070556 Desktop Resolution

P1070557 Desktop Resolution

Bu şirin feribota doluşup Atatürk Barajındaki yolculuğumuzla Kahta yoluna düştük...

[attachment=1]

[attachment=2]

P1070559 Desktop Resolution

IMG 0258 Desktop Resolution

Nemrut Dağı ve Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve kutsal alanlar, Milli Parkın içinde.Milli Park alanı Kahta'ya 9 km, Adıyaman'a 43 km uzaklıktadır.

Eski çağlarda "Kommagene"olarak anılan bu bölgede, I.Mithradates tarafından bağımsız bir krallık kurulmuş, krallık onun oğlu I.Antiochos (MÖ 62-32)un egemen olduğu yıllarda önem kazanmıştır. MS.72 yılında da Roma'ya karşı yapılan ve kaybedilen savaş ile krallığın bağımsızlığı sona ermiştir.Antiochos'un tümülüsü ve dev heykelleri, Arsameia (Eskikale), Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü Milli Park içerisinde kalan kültürel değerler.

Biz Perre Antik Kentiyle gezimize başladık.Yaşanan evler ,odalar...

IMG 0316 Desktop Resolution

IMG 0317 Desktop Resolution

IMG 0318 Desktop Resolution

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR