Ankara Kars Tren Yolcuğu Ve Karsta Kamp?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yoldanciktim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,451
Yer
Istanbul
Web
yoldanciktim.com
28 Ekim / İstanbul / 13.45 - 18.00 / 29 Ekim / Kars
29 Ekim / Kars - 30 Ekim / Kars (kamp kurarak geceyi geçirmek istiyorum)
30 Ekim Kars / 08.10 - 12.45 / 31 Ekim / İstanbul

şeklinde Kars'a bir kaç günlük gezi gerçekleştirmek istiyorum. İlk gün 18.00 civarında Kars'a varacağım için bir otelde kalacağım, ancak sonraki gün kamp kurmak istiyorum. Hava durumu ortalama 12-14 derece aralığında ve son gün sağanak şeklinde.

- Ani Harabeleri (kars-ani)
- Kuyucuk Gölü (Ulaşıma bağlı olarak)
- vb. Kars'ta Gezilecek Yerler
- Azat-Ataköy arasındaki (Kars Parkurları (Azat-Borluk Vadisi)) kaya resimlerini görmüş olan var mı?
- Sarıkamış'a ulaşım nasıl? Listemde şu rota var (Sarıkamış) Önerilerinizi alabilir miyim?
- Çıldır Gölü (ulaşıma bağlı olarak)

Bir de, bazı bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini (Kars'ta bazı yerler ''özel güvenlik bölgesi'' ilan edildi | Gündem Haberleri) öğrendim. Ulaşım yürüyerek sağlanabilir mi? Otostop imkanı ve/ya köylük alanlardaki ulaşım nasıl? Özellikle Ani Harabeleri için?

Kamp kurulabilecek özel alanlara ulaşamadım. Daha öncesinde kamp kurulmuş noktalar mevcut mudur?

Bu konularda güncel bilgi sahibi olan bir arkadaş bulunur mu?

Etiketler
Eğer aracın yoksa Ani Harabaleri, Çıldır Gölü ve Sarıkamış, her birini ziyaret etmek birer gününü alır. Ekim sonu Kars'ta havanın daha erken kararacağını da düşünürsek... Ani Harabeleri'ne bir gününü ayırmanı tavsiye ederim ama ters bir yerde kaldığı için yolda çok az araç olur. Otostopla gidersin ama dönüşte sıkıntı yaşayabilirsin.

Sarıkamışta Katerina Köşkü'ne gidebilirsin. Aralıktan sonra gitseydin kayak için çok güzel kristal kar olurdu. Yine aralıktan sonra donan Çıldır Gölü'nün keyfi bambaşka oluyor ama ekimde gitmeye de değer :smiley: Şimdiden iyi yolculuklar...

Eğer aracın yoksa Ani Harabaleri, Çıldır Gölü ve Sarıkamış, her birini ziyaret etmek birer gününü alır. Ekim sonu Kars'ta havanın daha erken kararacağını da düşünürsek... Ani Harabeleri'ne bir gününü ayırmanı tavsiye ederim ama ters bir yerde kaldığı için yolda çok az araç olur. Otostopla gidersin ama dönüşte sıkıntı yaşayabilirsin.

Sarıkamışta Katerina Köşkü'ne gidebilirsin. Aralıktan sonra gitseydin kayak için çok güzel kristal kar olurdu. Yine aralıktan sonra donan Çıldır Gölü'nün keyfi bambaşka oluyor ama ekimde gitmeye de değer :smiley: Şimdiden iyi yolculuklar...
Teşekkür ederim bilgilendirme için @YOL , ilk amacım keşif ve evet aracım yok, yürümek tercihim her zaman :smiley: Peki, Ani Harabeleri'ne doğru giden yol nasıl, dönüşte yürümek istesem ne gibi bir durum söz konusu olur (araştırdığım kadarıyla ortalama 40 km bir mesafesi var yerleşimle, gps olmadan araç yolu üzerinden dönüş mümkün olur mu ya da kamp kurabileceğim bir bölgeye denk gelebilir miyim) ?

Yol gayet düzgün ve yer yer köylerden geçeceğin için sorun yaşamadan yürüyebilirsin. GPS'e de gerek yok, asfaltı takip etmen yeterli :smiley: Ören yerine gelen bir tura denk gelirsen onlarla da geri dönebilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR