Amatör Gezgine Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ccanberk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,821

ccanberk

Yeni Üye
Aslında amatör bile değilim denebilir günübirlik turlar dışında hiç bir tecrübem yok yardımlarınız çok lazım.
Bu yaz 2 haftalık kamp ağırlıklı bir gezi düşünüyorum. Fakat elimde hiç bir ekipman yok ilk kez alacağım. Çanta çadır uyku tulumu ve mat için 300Tl lik bir bütçem var.
http://www.decathlon.com.tr/forclaz-40-2013-sirt-cantasi-id_8245977.html çanta olarak bunu düşünüyorum, sizin çanta ve çadır öneriliniz neler?

Etiketler
Ynt: Amatör Gezgine Yardım

Öncelikle şunu söyleyeyim ki bütçeni kesinlikle arttırmalısın... Ayrıca 40 lt çantanın seni idare etmesinin imkanı yoktur çadır bile zar zor sığar içine.En ucuza 170 tl yeloap miwok yada loap kayuk alabilirsin ben kayuk kullanıyorum öneririm.Marka ve kaliteden ödün verirsen 70 lt lik çakma jack wolfskin çantalar 110 tl ye satılıyor yerinde olsam onu alırdım.Ve yazın kamp yapacaksan quechua arpenaz 2 yi öneririm.bu fiyata fazla bir kalite.uyku tulumunu çok kaliteli almana gerek yok decathlonda 99 tl ye +10 luk ,paketi çok az yer kaplayan bir tulum vardı.Bir göz atabilirsin.

taskinokcu' Alıntı:
Öncelikle şunu söyleyeyim ki bütçeni kesinlikle arttırmalısın... Ayrıca 40 lt çantanın seni idare etmesinin imkanı yoktur çadır bile zar zor sığar içine.En ucuza 170 tl yeloap miwok yada loap kayuk alabilirsin ben kayuk kullanıyorum öneririm.Marka ve kaliteden ödün verirsen 70 lt lik çakma jack wolfskin çantalar 110 tl ye satılıyor yerinde olsam onu alırdım.Ve yazın kamp yapacaksan quechua arpenaz 2 yi öneririm.bu fiyata fazla bir kalite.uyku tulumunu çok kaliteli almana gerek yok decathlonda 99 tl ye +10 luk ,paketi çok az yer kaplayan bir tulum vardı.Bir göz atabilirsin.

İzmir kemeraltında uygun fiyata bir sürü 60 70 litrelik çanta buldum fakat içime sinmedi pek. Muhtemelen amatör olduğumdan dolayı 40lt yeterli gibi geliyordu. Çadır , utku tulumu nu çantanın dışına koyarsam eğer içine eşya için artacağını düşünmüştüm. Çantayı mağaza da da sırtıma taktım içi büyük değil fakat esneme payı ile içine ihtiyacım olacak eşyaları sokabileceğimi düşünüyordum. Yorumunuz için teşekkürler, sanırım bir daha kemeraltına gideceğim

Bende ilk çantamı kemeraltından almıştım fakat 3 senedir hala kullanıyorum çok da kahrımı öekmiştir ama sandığından çok daha sağlam çıktı.Genede sen yanında bir bilenle gidersen güzel çantalar bulabilirsin.Zaten bundan önce söylediğim bütçe 290 tl tutuyordu.Umarım istediklerini bulursun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR