Adım Adım Karavan'a Doğru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 419
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,265

Etiketler
Çok geçmiş olsun. Bir an önce atlatıp sağlığınıza kavuşmanız dileği ile.
Bu gidişle herkez yakalanacak gibi görünüyor hakkımızda hayırlısı.
.
Janberk bey, umarım kötü semptomları yoktur ve en kısa zamanda geçer.
Arada başka konularda da olsa yazın da dolaylı olarak durumdan haberdar olalım.
Geçmiş olsun. Bir an önce sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim
Teşekkürler....
Aslında geçirirdigim süreçte bir grip durumundan çok fark yok. Ileri günler ne gösterecek yaşayacağız. Ilaç tedavisi devam ediyor.
Salgın başından beri çok dikkatli olmamıza ve tedbirlere sıkı uymamiza rağmen böyle bir gelişme oldu. Özellikle çalışanların ve dışarıda bulunması gerekenlerin sıkı korunma ile dikkat etmesini söylemek isterim.. Herkese sağlıklı günler...

Adımları bir süre beklemeye aldık. PCR testim sonucu pozitif çıktığı için tedavi ve izolasyon sürecindeyim. Bir süre dinlenme dönemi devam edecek. Saglikli gunlerimize döndüğümüzde adımlara devam edeceğiz. 👋
Geçmiş olsun Janberk bey. Devlet sadece ilaç veriyor, ama vitamin ve Coraspin gerekli oluyor. (Doktorun bana tavsiyesi idi ) Eczaneden parmaktan oksijen saturasyonu ölçen cihazlardan da alın mutlaka. 7-10 günlere özellikle dikkat edin. Nefes alma zorluğu olmadan ateş çıkabiliyor, o durumlarda parol ile idare ediyorsunuz eğer ateşi 37 lere çekebiliyorsa.
İyi beslenmeyi de ihmal etmeyin.

Adımları bir süre beklemeye aldık. PCR testim sonucu pozitif çıktığı için tedavi ve izolasyon sürecindeyim. Bir süre dinlenme dönemi devam edecek. Saglikli gunlerimize döndüğümüzde adımlara devam edeceğiz. 👋
Umarım hafif belirtilerle atlatırsınız.
Karantina altında vaktinizi geçirmek için belki yapacağınız karavanın tasarımı ve gezi planları ile değerlendirirsiniz.
Size ve ailenizede çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun Janberk bey. Devlet sadece ilaç veriyor, ama vitamin ve Coraspin gerekli oluyor. (Doktorun bana tavsiyesi idi ) Eczaneden parmaktan oksijen saturasyonu ölçen cihazlardan da alın mutlaka. 7-10 günlere özellikle dikkat edin. Nefes alma zorluğu olmadan ateş çıkabiliyor, o durumlarda parol ile idare ediyorsunuz eğer ateşi 37 lere çekebiliyorsa.
İyi beslenmeyi de ihmal etmeyin.
Teşekkürler..
Lipozone C vitamin 1000mg /5ml kullanıyorum. Oksijen satürasyon cihazı ile ölçüm yapıyorum. Perol dört ağrım olduğunda kullaniyorum .Ateş ,Tat ,Koku problemi yok.
7/10 gün uyarınızı biliyorum şimdi her şe iyi gibi gorunsede, bende biraz tedirginlik ile bekliyorum.
🙏👋👋👋

Janberk Bey geçmiş olsun, Bartek Bey'in yazdığı gibi oksijen ve ateş sürekli takibinizde olsun. oksijenin düşmemesi, ateşin yükselmemesi önemli. bol bol sıvı tüketin.
Geçmiş olsun,acil sifalar.yeterli uyumaya çalışın.

Geçmiş olsun Allah şifa versin.
Umarım hafif belirtilerle atlatırsınız.
Karantina altında vaktinizi geçirmek için belki yapacağınız karavanın tasarımı ve gezi planları ile değerlendirirsiniz.
Size ve ailenizede çok geçmiş olsun.
Geçmiş olsun , acil şifalar
Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
🙏 Teşekkürler ... Tüm dostlara sağlıklı günler...👋

Sürücü arkasın da yarım boy Duş /WC ( Portatif) alanı 90x70 devaminda karşılıklı bir oturma, çalışma, yemek bölümü (Koltuklar 60cm genişlik x 50cm derinlik , arada portatif dış ortamda da kullanılabilecek bir 60x60 masa) Sonrasın da yatak .
Bu kısımda elektrik donanımları için düşünülen en uygun yer aradaki koltuk altı ve üst dolabın iç kısmı mı olmalı?
Ilk başlangıçta tesisat çekmek yerine tüm mobilya sonrası dışardan kabloları döşeme uygulama alternatiflerim neler olabilir.
Tesisat zaten karmaşık değil
1. 12 V 90 litre buzdolabı tezgah altın da, buraya 12V hat. ( 4 metre civarında olacağı için 2x10mm2 kablo ve 10A " üreticinin ofisinden 25A söylendi gorusecegim" sigorta.
2. Diesel ısıtıcı için 12V bir hat 2x2,5mm2 kablo ve 10A sigorta
3. 2 adet USB priz 2x2.5mm2 kablo 5 Amper sigorta
4. 2 adet 220V priz 3x2.5mm2 kablo ve evdeki normal sigortalardan
5. Araç alternatör şarj hattı. Arada Victron Orion Tr Smart 12/12 30 kullanılacak. Victron 16mm2 kablo öneriyor. Tesisat da arada sigorta kullanılmasina gerek olmadigi bilgiside verilmis.
Donanımları bağlantısında ise
Meanwell 25 A akü şarj cihazı - Yaşam akü bağlantısı 6mm2 kablo , 25Amper sigorta
Tommatech inverter P series 700watt - Yaşam aküsü bağlantısı 35mm2 kablo 80A sigorta

Hidrofor, Aydınlatma, Su deposu şamandıra ve göstergeleri, TV tesisatları olmayacak.
Araç içindeki Buzdolabı ve Isıtıcı harici tüm cihazlar yeni dönemde sayıları artan şarj edilebilir ürünlerden olacak..

Ilk başlangıçta tesisat çekmek yerine tüm mobilya sonrası dışardan kabloları döşeme uygulama alternatiflerim neler olabilir.
Tesisat zaten karmaşık değil

Tesisatı sonradan döşemek (bence) size çok fazla sorun çıkarır. Karmaşık olmasa da kablo sayısı çok. Özellikle aracın bir tarafından diğer tarafına geçecek olan hatları, üzerinde dolaşacağınız için aşağıdan geçirmek neredeyse imkansız olur. Karavan yap(tır)mak her şeyden önce plan, plan, plan gerektiren bir iş. On kere, yüz kere düşünün, bir kere yap(tır)ın.

Üç kişi kullanacağınızı düşünürek, yazın kahvaltı ve yemeği karavanın dışında yemek isterseniz 60x60 masa sizi yorar sürekli bir şeyler almak veya fazlalıkları bırakmak için karavana girip çıkmak zorunda kalırsınız.
Buzdolabı sigortası içinde 20 amper in altına inmeyin derim.

Tesisatı sonradan döşemek (bence) size çok fazla sorun çıkarır. Karmaşık olmasa da kablo sayısı çok. Özellikle aracın bir tarafından diğer tarafına geçecek olan hatları, üzerinde dolaşacağınız için aşağıdan geçirmek neredeyse imkansız olur. Karavan yap(tır)mak her şeyden önce plan, plan, plan gerektiren bir iş. On kere, yüz kere düşünün, bir kere yap(tır)ın.
Başlangıçta yapma ile ilgili uygulama problemi yok. Sonrası için döşeme altında kalması yerine mudahele kolaylığı ve araç dışında yapilacak tamiratlarda daha uygun olma durumu söz konusu ise kutu profil kablo kanalları ile uygulama örneğini ifade etmek istedim. Konuyu konuşmaya açmak farklı alternatifleri dinlemek iyi olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR