Acilllllllll Sj 410 Baskı Balata Ve İstavros

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 1071alp5561 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,659

1071alp5561

Yeni Üye
1.SORUM......MERHABA ABİLER ARANIZA YENİ KATILIYORUM...SJ 410 SAMURAİ 87 MODEL ARABAM VAR..DÜN ÇAMURA GİRDİM VE SAPLANDIM...HİÇBİR TEKER DÖNMEDİ BAYAĞIDA GAZA ASILDIM...PİS KOKU VE DUMANLAR GELDİ...STOPLADIM..10 DK SONRA ASILDIM MÜKEMMEL ÇEKTİ ÇIKTIM..BASKIDAN SÜPHELENİYORUM...DÜZ YOLDA SIKINTIDA OLMUYOR...BASKI BALATAYI NERDEN BULABİLİRİM..
2.SORUM..... VİTESİ ATIP YAVASCA DEBRİYAJDAN AYAĞIMI ALDIMMI TAK LAMA SEKLİNDE ALIYOR ARABA YAVASCA AYAĞIMI ALMAMA RAĞMEN...1 USTA İSTAVROZ DİŞLİSİ DEDİ TORNADA HALLEDERİM DEDİ..SUZİKİ SERVİSİ DEFRANSİYEL ŞAFT DEDİ...KALDIK SIKINTIYA...AMA ŞAFTTAN SES GELİYOR ARA ARA...BOŞİLUKTA VAR HAFİFTEN ARKA ŞAFTTA...İSTAVROZMUDUR SEBEP??
3.SORUM.... NORMAL YOLDA GİDERKEN BİRAZ HIZLI OLUNCA BOŞA ALINCA ARAZİ VİTESİNİN ORDAN DA SES GELİYOR...VİTESİ DOKUNUNCA HAFİF GİDİYO SES AMA NAFİLE. SES KESMİYOR.. ABİLER USTADLAR NE OLUR YARDIMCI OLUN...ARAZİ VİTESİNDE LOGO DA YOK 2H 4L 4H GİBİ YERLER VİTESTE NERDE ONUDA BİLMİYORUM...AMA AZCIK GERİ ATINCA 4X4 LAMBASI YANIYOR VE GİDİYOR..

ARAÇ 1100 MOTOR..ACİL BEKLİYORUM.....

Etiketler
Ynt: Acilllllllll Sj 410 Baskı Balata Ve İstavros

VE BASKI İÇİN MURAT 131 BASKISI FALAN OLUYOR YAZIYOR....SAMSUNDA BULAMIYORUM......HANGİ ARACINKİ SUZİKİ SAMURAİ SJ410 A UYGUNDUR ORJİNALİ GİBİ?

şaft boşluğu rulman veya mafsaldan olabilir.

istavroz işi biraz "son seçenek" gibi geldi bana.

hareket etmeme olayı da arazi nin boş a düşmesi olabilir, boş konumunda hiçbir lastik dönmez.

saol freelander abim ama hiçbir usta ondan da süphelenmedi ne yalan söylim...abim arazi vitesinde aynı normal vites gibi 3 atar gibi bi bölüm var ona atıp normal 1 e attım arabayı hiç hareket etmedi...samura in arazi bölümlerini bile bilmiyorum...az aşağı tıklatınca 4x4 yazıyor ama ...onda sorun yok...bastırma veya kaldırmalık bir olayda yok viteste...4l 4 h 2 l olayları nasıl oluyor yardımcı olurmusun abim?

bende 4 çeker ışığına göre 4 de mi 2 de mi öyle anlıyorum,
4 ve 4L de ışık yanıyor,
ama bazen 2 çekerde mi boştamı bende anlayamıyorum, hareket etmiyosa boşta :smiley:

bastırma ve yok,
ayak frende, vites boşta, öyle geçiş yapıyorum.

ABİM SEN İŞİ BİLİYOSUN MASALLAH....AMA BİZDEKİNDE SADECE 4X4 E GECERKEN ISIK YANIYOR DİĞERLERİ LAMBASIZ VALLA....MESELA SU DİKKATİMİ CEKTİ....ARAZİ VİTESİNDE NORMAL VİTES GİBİ 3 E DOĞRU ATTIM NORMAL VİTESİ 1 E ATTIM ARABA OLDUGU YERDE DURDU...HAREKET ETMEDİ...O NE ANLAMA GELİYOR??? VE SUZİKİ SAMURAİ NİN ÖN TEKERDE ORTASINDA BİSEY DÖNDÜRÜLÜYOR...LOCK YAZIYOR...O NE ANLAMA GELİYOR CEVİRİLİNCE?

ön tekerlerdekiler 4 çekerde ön tekerleri kitler, onu döndürüp lock konuma getirmezseniz,
4çekere alsanız bile önler boşa döner. lastikleri çevirmez.

413 de ,

1.vites 2h,
4.vites 4h ,
5.vites 4l konumu

ortası da boş,,

abim cok saol az sonra deneyeceğim dediğini....bakalım sj410 da da aynımıdır..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri