Aci̇l Yardim !! Range Rover Vs Jeep Wrangler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpefe01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,576

alpefe01

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Bilen tecrübesi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum.
Bu zamana kadar hç SUV araç kullanmadım her zaman binek araç tercihim oldu.Lakin erkek cocuk sahibi olanlar bilir oğlum buyuyor artık ve nereden çıktıgını anlayamadımız bir doga kamp tutkusu turedi geçer diye bekledik ama gececeğine daha da arttı :smiley:)

Sorum bilen arkadaşlara şu, iki ayrı araç sahibi olmak bana ters geliyor bu yüzden tek bir araç olsun hem sehir içinde hem dağ tepe cıkabileceğimiz(bele kadar camur değil ama orta sekilde offroad) bir SUV arayısındayım iki araç arasında kaldım Range rover3.0 2013 model yada jeep wrangler 2015 gönlğümden geçen range ama sonuçda bu oğlumun kamp isteği için bir tercih olacak range alıp dağda taşda kalmakdan korluyorum forumlarda genelde bundan bahsediliyor bende bilen arkadaşlara sorayım dedim ne önerirsiniz ikisi arasında.
Not senede 6 7 kez uzun yol yapıyoruz İstanbul Ordu ve modifiyeli bir araç istemiyorum sadece iki modelin düz versyonları arasında kaldım yanlış bir karar vermek istemiyorymn

Etiketler
merhaba,

forumda 2013 range kullanıcısı pek yok,
disco 4 araziye daha yatkın bir araç, rubicon ise safkan arazi aracı.
ikisi arasında konfor, güvenlik, performans ve arazi kabiliyeti açısından çok fazla farklar var.
range ya da disco 4 ile araziye giren / girebilen pek yok en azından ben görmedim, sebebi de hem bu aracın sahiplerinin böyle bir tercihi olmaması hem de arazi sonrası çıkarabileceği masraflar..

şu an ki aracınız nedir bilmiyorum ama her iki aracın da hem vergisi hem de işletme gideri günlük kullanımda yüksek olacağı için bütçeye göre iki araçla devam etmek daha uygun gibi.

Zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim ama maalesed iki arac hem yapi olarak karsiyim hemde butcem yetmez belki bu araclari akrif kullanan birileride cevap verir

Kimsenin bu konuda bilgisi yok mu
Selamlar.
11 yıldır, 3 ayrı Range Rover (L322) Kullanıcısı olarak fikrimi belirtmek istedim.L 322 Range Roverdan sonra 2013 L405 Range Rover daha şehir aracı mantığıyla tasarlanmış bir araç,fabrikasyon olarak sunulan opsiyon off road aksesuarları yok mesela,bu bile off road kullanımından uzaklaştığını gösteriyor. Rubicon ise konfor olarak RR yi yakalayamasa da off road kullanımı için daha uygun karekter ile tasarlanmış bir araç.
Bütçe karşılaştırması yaparsak da Rubicon çok daha makul fiyar aralığında.
2013 RR 3.0 Tdv6 ortalama 650_750 bin TL bandında.
2013 Wrangler Rubicon 2.8 d ortalama 200_300 bin TL bandında.
Bu tip bir araç alma amacınız off road kabiliyeti de olan,günlük kullanıma uygun bir araç olduğuna göre,
Rubicon daha doğru bir seçim gibi görünüyor.
Atilla.

Atilla bey cok tesekkur ederim son bir sorum daha olacak yukaridada acikladim bu ise sirf 13 yasindaki oglumuzun amansiz baskisi yuzunden giriyoruz benim offroaddan kastim bele kadar camur degil ama yine dag tepe kamp yapabilecegimiz bozuk engebeli yollar hatta dun bir offroad kulubune kaydimi yaptirdim ama arac yok tabiki cunku anlamadigim bir konu:smiley:)
Tek arac olcagi icin wrangler alip sehirler arasi sehir icinde acaba surunurmuyum pisman olurmuyum korkusundayim
Rr kesinlikle sehir disinda kucuk offroad icin bile tavsiye etmiyorsunuz dogru anladim degil mi

Atilla bey cok tesekkur ederim son bir sorum daha olacak yukaridada acikladim bu ise sirf 13 yasindaki oglumuzun amansiz baskisi yuzunden giriyoruz benim offroaddan kastim bele kadar camur degil ama yine dag tepe kamp yapabilecegimiz bozuk engebeli yollar hatta dun bir offroad kulubune kaydimi yaptirdim ama arac yok tabiki cunku anlamadigim bir konu:smiley:)
Tek arac olcagi icin wrangler alip sehirler arasi sehir icinde acaba surunurmuyum pisman olurmuyum korkusundayim
Rr kesinlikle sehir disinda kucuk offroad icin bile tavsiye etmiyorsunuz dogru anladim degil mi
Range Rover da dağ tepe ,bozuk yollarda kapasite olarak sorun çıkarmaz ama daha çok acırsınız aracınıza.Range Rover daha hassas hissi veren bir araç,bu doğru olmasa bile verdiği his öyle.
Rubicon da şehir kullanımında çok konforsuz değil gayet güzel araç ama Extra konfor donanımları eksik.Koltuk ısıtma bile yok örnek vermek gerekirse.RR deki gibi yumuşak sürüşü yok ama Defender kadar da konforsuz değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.