96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,629
bu konuyla alakalı bence başlığı açmanın zamanı gelmiş de geçmiş bile.
hem foto hem de bilgilendirme amacı ile başlığı aç bence, okunacak bişiler olsun :smiley:

Fotoğraf olsa açmayı düşündüm ama yok maalesef.
Eğer ileride bir şey yaparsam fotoğraf çekip yine geriye dönük olarak konu açarım.
Şimdilik hala yabancısıyım arabanın ama ufak kaşıntılarım var.Şu ekonomik belirsizlikler bitsin ona göre şekillenecek her şey.

Etiketler
expedition mu aldınız? hayırlı olsun. inşallah iyi paraya alınmıştır çünkü ZJ ye göre çok nadir bulunuyor ve satmak isteyenler saçma sapan paralar isityorlardı. sonuçta expeditionun aynı model navigatordan pahalı olması kadar saçma birşey olamazdı. biri halk arabası f150 kırması, diğeri premium sınıftaki ilk büyük SUV.

Aslında sıfır fiyatlarına bakıldığında ZJ, Expedition ve Tahoe dan daha pahalı ama fiyatlarını nadir bulunması ve temizliği belirliyor maalesef. Araç sayısı çok az olduğunda bir kişinin fiyat arttırması diğerlerinede misliyle yansıyor ama reel piyasası da ben aldıktan sonra yükseldi. Tam zamanında almışım. Navigator ile arasında bir kaç donanım dışında neredeyse fark yok. Navigator'ın koltukları çok güzel ama.

ben bundan 3 sene önce jeep KJ yi 48 e sattığımda 62 bin tl idi expedition un ikinci eli. şimdi aynı kj 60 70 bin tl aralığında. expedition ise... isteyenin bir yüzü vaziyeti var gibi. benzer bir saçmalığı 400 bin km deki land cruiserlerde görmek mümkün.

ZJ yi ne yaptınız?

Bugün küçük bir sürprizle karşılaştım.Arka diferansiyelimde kilit varmış 🙃

Satılıklarıda güncelliyorum.

Fel-pro külbütör conta takımı 200

Moog 369 şaft ıstavrozları. 100
(4 adet var elimde)

Omix-Ada ön fren tamir takımı 300
(Piston ve contalar)

Kilitli benzin depo kapağı 100
(AC delco iki anahtarlı)

Pitman kolu 150

Direksiyon kutu revizyon kiti 250
(Kitten çıkmayan sector shaft rulmanı ile beraber)

Sector shaft rulmanı 100
(Kutu revizyonunda değişir)

Orjinal kriko kolu 150

Addco ön viraj demiri 900

AVC den aldığım plaka ve sis ayağı 100
(sıfır hiç montajlanmadı)

96 model için direksiyon kutusu+ 700
revizyon kiti+rulman

Yağmur yağınca veya arabayı yıkatınca airbag ışığı yanıyor. Biraz vakit geçince tahminimce kuruyunca birşey sönüyor. Nerden olabilir. Yada airbag sensörü nerede? 93 zj

Tam olarak ne tarafında üstad. Yapmurdada bir müddet sonra yanıyor. Muhtemelen dediğiniz gibi bir durum.
93'lerde tek airbag var. o yüzden solda olabilir bilemiyorum. ama şundan eminim elle ulaşabilceğin bir yerde değil. ön tampon şok emicinin üstünde. yani ön tamponu sökmeden ulaşamazsın.

Tamam teşekkür ederim. Bir inceleyeceğim. Ön ızgaranın tam arkasında radyatörün önünde bir sensör var o olabilir mi?

Tamam teşekkür ederim. Bir inceleyeceğim. Ön ızgaranın tam arkasında radyatörün önünde bir sensör var o olabilir mi?
yok o dış sıcaklık sensörü. airbag sensörü kare siyah kutu şeklinde.

S l400

birde şu el freninin arkasında airbag beyni var. bir ihtimal o da arızalanmış olabilir.

Trying find airbag module my 98 sport abcmlocation

El freninin arkasını biliyorum. Ama benim sorun sadece yağmurlu havada ve arabayı yıkatınca oluyor. O yüzden o parça olduğunu pek sanmıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR