5.2 Satıp Land Cruıser 4.7 Mi Wj 4.7 Mi ? Full Dolduracağım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,455

toyota land cruıser 4.7 vs jeep wj 4.7

• wx 100 4.7

Kullanılan: 2 28.6%
  • wj 4.7

Kullanılan: 5 71.4%

• Kullanılan toplam oy
    7

talip dik

Ana Kamp
Yer
mersin
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 68.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 524638686

aracım bu iki senedir severek biniyorum artık para harcayacağım bi yeri kalmadı ustalarla da aram açıldı (bazen uzak olsunalar :smiley:) üzerindeki bi çok aksesuarı kendim titizlikle yaptırdım 2-3 gün araç başında nöbet tutmuşluğum da vardır ama böyle artık model yükseltip sıfırdan tekrardan herşeyi kednim yaptırasım var tüm parçaları amerikadan alıp yaptıracağım Ama LAND cruıser vx100 4.7 mi yoksa WJ 4.7 mi kararsızım offroad yapmıyorum keyf olarak şehir içi biniyorum bu kadar donanımdan sonra bu iki araç arasında kararsız kalıyorum yardım...derdim devasa bişey olsun ahanda böyle bişey yapacağım
L 45 1080x718
Cf5223742d4ad6557f24c8fe6280ad55
L 411 e1448518345440 1080x726

bence önce zj'yi bi elden çıkar o zaman karar ver hangisini alacğaına. 68 çok istemişsin. gırtlağa kadar dolu olsa bile çok. yani umarım satarsın ama piyasa çok kötü. bu araçlarında zaten piyasası yok. anca meraklısı denk gelirse satılır. gerçi meraklısı da kendi toplamak ister :smiley:

bence önce zj'yi bi elden çıkar o zaman karar ver hangisini alacğaına. 68 çok istemişsin. gırtlağa kadar dolu olsa bile çok. yani umarım satarsın ama piyasa çok kötü. bu araçlarında zaten piyasası yok. anca meraklısı denk gelirse satılır. gerçi meraklısı da kendi toplamak ister :smiley:

arayan hiç bitmiyor 28 kişide fav almış fiyat evet biraz öyle ama aklımdaki rakamda 60 ın altında değil arıyorlar 55 50 değişik değişik fiyatlar geliyor ama işte memnun olduğum içi,n yakıtı koy gez olduğu için pek sıcak bakmıyroum bekliyorum bakalım zj verirsem üzülerek verdiğim bi araç olacak sıfırdan dizmek zahmetine tekrardan gireceğim keyfi için sadece
Adsz

Umarım istediğiniz fiyata satarsınız; hem alıcıyı hem de sizi memnun edecek bir alış veriş olur.

Toyota VX100'ler bana hep çekici gelmiştir. Malum İngiliz televizyon programının Hillux'la ilgi yaptığı programın bir zaman sonra sosyal medyada dolaşmasından sonra Toyota'ya olan ilgi daha artmış olsa da bana hala fiyatları biraz uçuk geliyor. Duyduğumun yalancısıyım, yedek parça/bakım fiyatları da pahalı..

Ben senelerdir takibini yaptıktan sonra hayalimi gerçekleştirme evresinde yaklaşık iki hafta önce bir GC 5.2 LT satın aldım ve anladım ki bu işin öyle "uygun fiyata" "ucuz tarafından" halledilecek yeri pek yok. :smiley: (Muhtemelen siz benden daha iyi biliyorsunuzdur)

Cebimde param olsa, gerisini tercihime ve şımarıklığımın el verdiği sınırın sonuna kadar zorlamaya bırakırdım açıkçası. Bu bağlamda Jeep ya da Toyota diyemem pek tabii. Fakat Jeep'ten aldığım konfor ve buna bağlı hazdan sebep bu markadan uzun süre vazgeçemeyeceğim gibi görünüyor. :smiley: (bunun ilerde başıma ne dertler açacağını bilmeden yazdığımı söylememe gerek yok tabii) :smiley:

Herkesin gönlündeki neyse o olur inşallah.

wx 80 a da bindim wx 100 e de GC limited e de bu jeepteki konfor raahtlık 2010 model üstü araçlarda yok silindir ses kükreme olayına gelince Jeep in üstüne yok ama o Toyota daki irilik cüsse sağlamlık da jeepte yok wx 100 gönlümce bu modifiyenin sonu yok harcadığımız paraların haddi hesabı yok ucuz etin yahnisi yavan olurmuş o yüzden arabalara yaptırdığın her işlerde orjinal ve marka taraftarı oldum bundada öyle yapacam inşallah bakalım artık

vx100de önler torsiyonlu olması lazım, devasa bir şey yapabilmeniz için altyapıda değişikliğe gitmeniz gerekir bu da para ve zaman kaybı. aynı zamanda modifikasyon parçaları vs... uzun iş.
wj 4.7'de ise yurtdışından istediğiniz her şeyi getirebiliriz.

Umarım istediğiniz fiyata satarsınız; hem alıcıyı hem de sizi memnun edecek bir alış veriş olur.

Toyota VX100'ler bana hep çekici gelmiştir. Malum İngiliz televizyon programının Hillux'la ilgi yaptığı programın bir zaman sonra sosyal medyada dolaşmasından sonra Toyota'ya olan ilgi daha artmış olsa da bana hala fiyatları biraz uçuk geliyor. Duyduğumun yalancısıyım, yedek parça/bakım fiyatları da pahalı..

Ben senelerdir takibini yaptıktan sonra hayalimi gerçekleştirme evresinde yaklaşık iki hafta önce bir GC 5.2 LT satın aldım ve anladım ki bu işin öyle "uygun fiyata" "ucuz tarafından" halledilecek yeri pek yok. :smiley: (Muhtemelen siz benden daha iyi biliyorsunuzdur)

Cebimde param olsa, gerisini tercihime ve şımarıklığımın el verdiği sınırın sonuna kadar zorlamaya bırakırdım açıkçası. Bu bağlamda Jeep ya da Toyota diyemem pek tabii. Fakat Jeep'ten aldığım konfor ve buna bağlı hazdan sebep bu markadan uzun süre vazgeçemeyeceğim gibi görünüyor. :smiley: (bunun ilerde başıma ne dertler açacağını bilmeden yazdığımı söylememe gerek yok tabii) :smiley:

Herkesin gönlündeki neyse o olur inşallah.
hocam aynı senin durumundayım bi heves 5.2 almama ramak kaldı sen aldıktan sonra ne kadar masraf yaptın

hocam aynı senin durumundayım bi heves 5.2 almama ramak kaldı sen aldıktan sonra ne kadar masraf yaptın

Selamlar üstat,

Şu ana kadar harcadığım, usta tarafından yaptırdığım "ekspertiz" de dahil, 6.000TL (KDV dahil :smiley:).. Onun hikayesini ayrıca paylaşacağım tabi, öyle yekten söyleyince bir şeyler ukte olarak içimde kalacak yoksa...

Selamlar üstat,

Şu ana kadar harcadığım, usta tarafından yaptırdığım "ekspertiz" de dahil, 6.000TL (KDV dahil :smiley:).. Onun hikayesini ayrıca paylaşacağım tabi, öyle yekten söyleyince bir şeyler ukte olarak içimde kalacak yoksa...
bende 5 bin tl kenarda tutmayı düşünüyordum bu araçların hatasız olmaları imkansız bence 6 bine her sorun çözüldüyse büyük bir keyifle tadını çıkarın kazasız belasız inş. bu arada detayları sabırsızlıkla bekliyorum

bende 5 bin tl kenarda tutmayı düşünüyordum bu araçların hatasız olmaları imkansız bence 6 bine her sorun çözüldüyse büyük bir keyifle tadını çıkarın kazasız belasız inş. bu arada detayları sabırsızlıkla bekliyorum

Yok yok, daha bitmedi.. İşte içimde ukte bırakacak tarafı da burası ya.. 4x4/SUV/Offroad tamir tadilat pazarına çok ama çok yabancıyım sanırım. Ufak bir örnek vereyim;

Aracı servisten alıp ilk akşam yolculuğuma çıktığımda (Bağcılar Oto Sanayii'den Beylikdüzü tarafına geçerken K.Çekmece taraflarında) iç aydınlatmalar pat pat yanıp sönmeye başladı. Hadi sabredeyim dedim ama hava kararmaya başladıkça namussuzlar öyle bir göz alıyor ki... Genelde frene bastığımda ya da engebeli bir yeri geçerken ya da geçtikten hemen sonra oluyordu.(Bu çoook ufak bir örnek yalnız)

İkinci servis maceramda (aynı usta-aynı servis) abi dedim, şunun iç aydınlatmalarına da bir bakın, bu böyle değildi.. Tatile çıkmadan önceki akşam aracı teslim aldım.. AAAA! Bi zaman sonra farkettim ki bu sefer arabanın bilgisayarı diye kabul ettiğimiz ekranda "Rabbin kim? -Ses yok!-" Araba Tekirdağ'a doğru yol aldığında "hallettik" denen sorun tekrar baş gösterdi.. Hem de gecenin köründe.. E bilgisayar ekranına bakıyorum, yine aynı, tek bir pikselde bile bir hayat belirtisi yok... Halledilsin diye bıraktığım sorun kendini bilgisayar ekranındaki garip sorunla katlayarak geri geldi..

Dediğim gibi bu daha iğnenin eeeeen uç tarafı, daha acı hissetmediğim anlardı yani... :smiley:

Ben hiç böyle sorunlarla karşılaşmadım ama toplamda 2 ılda 30 bin tl harcadım hepside aksesuar bi kere oksijen sensörü aldm

vx100de önler torsiyonlu olması lazım, devasa bir şey yapabilmeniz için altyapıda değişikliğe gitmeniz gerekir bu da para ve zaman kaybı. aynı zamanda modifikasyon parçaları vs... uzun iş.
wj 4.7'de ise yurtdışından istediğiniz her şeyi getirebiliriz.

Ayna mahruti ve aks ler komple değiştircem zaten o kollar felan 37 lastği taşımaz

ben ayna mahruti veya aksın kaç freze olduğundan bahsetmedim, önlerin sabit dingilli değil torsiyonlu olduğunu söyledim. ve evet taşımaz.
hepsi mavsallı yapılması gerekiyor istavrozlu baya bi mevzu ama incecik şeylerle koca araba zaten olmaz o yüzden yapılcak ama bi wj yi 20 bin tl ile gırtlak dolduruyorken bi wx100 ü 40 bin tl ile anca doldurabiliyoruz parçalar kitler çok phalı neredeyse iki katı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR