302 Çılgınlığı Başladı Ne Diyorsunuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan safiranefe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,955

safiranefe

Ana Kamp
Bu ara herkes 0302 topluyor karavan için çoğu başaramayacak bitmicek arabalar bu konuda düşünceniz nedir dostlar

Etiketler
hepsı sonra pısman olacak surmek bır dert par yerı bulmak bır dert park yerı bulsa cok para kamp gunluklerı asırı pahalandı kamp harıc bır yerede park edemezler parca bulmak ve arıza cok yapacagını dusunuyorum arıza cok cıkmaması ıcın devamlı kontrollerını tam bakımlarını yapmalrı lagazım o kadar devamlı para harcayacaklarını zannetmıyorum

hepsı sonra pısman olacak surmek bır dert par yerı bulmak bır dert park yerı bulsa cok para kamp gunluklerı asırı pahalandı kamp harıc bır yerede park edemezler parca bulmak ve arıza cok yapacagını dusunuyorum arıza cok cıkmaması ıcın devamlı kontrollerını tam bakımlarını yapmalrı lagazım o kadar devamlı para harcayacaklarını zannetmıyorum
Sürmek daha bir dert olacak dağ tepe gezecekler ömründe uzun rampa inişi yapmamış insanlar bunlar o fren sistemleri ile işleri var midibüs sonrası fanteziye girer olmaz
Clio ile sakar rampasını inmek zannediyorlar ne yüksek ne düşük vitesi bilmezsen gökovaya direk inersin Datça anamur Rize Artvin yollarını saymıyorum bile
Hepsi yapacak bir yere çekecek ve orada kalacak arabalar

Ustalar bu meraktan iyi para kazanır.Alıp da Youtube da içerik üretenlere bakıyorum,ne aldıkları hakkında hiçbir fikirleri yok.Tamamen ustaların ve eski 302 şoförlerinin ağzına bakıp hareket ediyorlar.302 kaç paramızı yedi başlıklarını görmemiz yakındır.

Neredeyse hepsini takip ediyorum. Olaya çok teknik ve bilgi sahibi olarak yaklaşan da var. Ne yaptığının farkında olmayanda var. Biraz da içerik üretmenin ve sosyal medya desteği almanın gazına geliyorlar. Gerçekten otobüsü seven, ilgisi olan, bilgi edinene saygım var. Ama bazıları otobüsü aldıktan sonra 302 sevdalısı kesiliyor. Bir anda egzoz sesi dinlemeler motor senine hayran olmalar. Bu bana komik geliyor açıkçası. Ama yine de cesaretlerine hayranım. Sanayi bitirir adamı, eski araba ile uğraşmış çoğu kimse girismez böyle işlere. Çok para varsa o zaman ayrı, verirsin parayı yaptırırsın ama yine de kullanmak ayrı bir iş.

Pandemi sonrası ortalık karavan hurdalığına dönecek. Bitmiş, bitmeye az kalmış, başlangıç aşamasında, projeden diye bir sürü satılık ilanı karşımıza çıkacak.

Başka bir sorun, bunlar park yerlerini yol kenarlarını işgale başladıklarında (hareket edemeyecekleri için) belediyeler yeni kurallar ve park düzenlemelerine gidecek. Bu da herkesi etkileyecek.
Pandemi döneminde sahil kenarlarına, otoparklara, boş alanlara çekilen çekme karavanların çalınmaması için, çekilmemesi için tekerleklerinin sökülüp askıya alındığı çok örnek görmüştük. Sonra belediyeler bunlara önlem almaya başlamıştı.

Yine aynı şey olacak. Youtube hevesiyle iş yapanlar yüzünden gerçek karavancılar cezalandırılıp sıkıntıya girecekler.

Pişman olacakları konusunda haklısınız, neden daha önce başlamadık diye pişman olacakları kesin bence🤣🤣🤣

Daha düne kadar 20.000tl ye satılıp alıcı bulamazlarken şimdi. Çok iyi fiyatlara hallediyorlar.

Maalesef karavan hayatının az ile yetinmek, kısıtlı-minimal imkanlarla, hayatın tadını gezerek, her gün başka manzaraya uyanmak olduğunu bilmeden, aracımda şu da olsun bu da olsun diye düşünerek işe girişenler, yarın ikinci el sitelerinin satılık karavan ilanlarıyla dolmasına sebebiyet verecekler.
Şu anda, uzun zamandır karavan hayatı yaşayan karavanseverlerin, araçlarının modellerini ve donanımlarını yükseltmek için yükselen fırsattan istifade araçlarını satmakta olduklarını görüyorum. Bunlara, yarın bu hayatı deneyip beğenmeyenlerin, araçlarını şartlara göre değil de yola çıkmadan isteklerine göre dizayn edenlerin araçları da eklenecek.
Olsun. Araç çok olsun ama sıkıntı çekmesinler, zarar etmesinler.
Evet. Birçok kimsenini hayali karavan hayatı. Pandeminin de bunda büyük etkisi oldu.
Sosyal medyada karavan yapımı, yaşamı, kolaylığı, güzelliği, zorlukları ile ilgili senelerdir bu işi yapan arkadaşların paylaştığı birçok video olmasına rağmen, bu işe yeni başlayanların da büyük bir heyecan içerisinde lakin bilinçsizce karavan yapımı ve gezi videoları paylaştığını görüyorum. Bu hayata atılmak, izlenilmek ve beğenilmek son günlerin modası.
Can sıkıcı olan ise hala bu yeni videoların altında oldukça tuhaf soruların sorulması...
Bir de unimog çılgınlığı başladı. Bir iki kişi olsa, gerçekten araçlarını bilinçli bir şekilde düzenleyerek dünya turu yapacaklarına emin olsam, araçlarını koyabilecekleri otoparklı veya geniş bahçeli evleri olsa, ikinci veya üçüncü bir araçları olsa takdirle karşılarım ama bu arkadaşların da Eylül ayından itibaren araçlarını ikinci el sitelerde göreceğimizi düşünüyorum.
Belki bu durum, gerçekten bu araçların hakkını verecek ama şu an almaya güçleri olmayan arkadaşların da işini kolaylaştırabilir.
Ne diyelim, rabbim herkesin gönlüne göre versin.
Umarım yaptıkları masraf onları mağdur durumda bırakmaz ve hayallerini yaşarlar...

Maalesef karavan hayatının az ile yetinmek, kısıtlı-minimal imkanlarla, hayatın tadını gezerek, her gün başka manzaraya uyanmak olduğunu bilmeden, aracımda şu da olsun bu da olsun diye düşünerek işe girişenler, yarın ikinci el sitelerinin satılık karavan ilanlarıyla dolmasına sebebiyet verecekler.
Şu anda, uzun zamandır karavan hayatı yaşayan karavanseverlerin, araçlarının modellerini ve donanımlarını yükseltmek için yükselen fırsattan istifade araçlarını satmakta olduklarını görüyorum. Bunlara, yarın bu hayatı deneyip beğenmeyenlerin, araçlarını şartlara göre değil de yola çıkmadan isteklerine göre dizayn edenlerin araçları da eklenecek.
Olsun. Araç çok olsun ama sıkıntı çekmesinler, zarar etmesinler.
Evet. Birçok kimsenini hayali karavan hayatı. Pandeminin de bunda büyük etkisi oldu.
Sosyal medyada karavan yapımı, yaşamı, kolaylığı, güzelliği, zorlukları ile ilgili senelerdir bu işi yapan arkadaşların paylaştığı birçok video olmasına rağmen, bu işe yeni başlayanların da büyük bir heyecan içerisinde lakin bilinçsizce karavan yapımı ve gezi videoları paylaştığını görüyorum. Bu hayata atılmak, izlenilmek ve beğenilmek son günlerin modası.
Can sıkıcı olan ise hala bu yeni videoların altında oldukça tuhaf soruların sorulması...
Bir de unimog çılgınlığı başladı. Bir iki kişi olsa, gerçekten araçlarını bilinçli bir şekilde düzenleyerek dünya turu yapacaklarına emin olsam, araçlarını koyabilecekleri otoparklı veya geniş bahçeli evleri olsa, ikinci veya üçüncü bir araçları olsa takdirle karşılarım ama bu arkadaşların da Eylül ayından itibaren araçlarını ikinci el sitelerde göreceğimizi düşünüyorum.
Belki bu durum, gerçekten bu araçların hakkını verecek ama şu an almaya güçleri olmayan arkadaşların da işini kolaylaştırabilir.
Ne diyelim, rabbim herkesin gönlüne göre versin.
Umarım yaptıkları masraf onları mağdur durumda bırakmaz ve hayallerini yaşarlar...

Çok önemli noktalara değiniyorsunuz. Karavanların çoğalması güzel ama korona nedeniyle gerçeklere pek uymayan beklentilerle karavan alanların çokluğu sorun yaratacak gibi. Benzer gelişme Almanya’da da var. Burada karavancılık ve çevre ilişkieri oldukça düzelmişken, korona nedeniyle acele karavancı olanların çevreyi rahatsız edici davranışları (karavanda yaşama yabancı oldukları için) problem olmaya başladı.

Çok önemli noktalara değiniyorsunuz. Karavanların çoğalması güzel ama korona nedeniyle gerçeklere pek uymayan beklentilerle karavan alanların çokluğu sorun yaratacak gibi. Benzer gelişme Almanya’da da var. Burada karavancılık ve çevre ilişkieri oldukça düzelmişken, korona nedeniyle acele karavancı olanların çevreyi rahatsız edici davranışları (karavanda yaşama yabancı oldukları için) problem olmaya başladı.
Katılıyorum. Geçen haftasonu gittiğim kampta yeni tamamlanmış bir alkovenliden dışarı koca bir hoparlör çıkartıp gün boyu yüksek sesle oyun havası dinleyen pandemi karavancısı iki aile vardı mesela. Tepki üzerine vazgeçtiler ama bizi zor günler beklediği ortada. Hatta ormandan akşam yakmak icin topladığımız kuru odunları çeki demirinin altına bırakmıştık. Onlar bile gitmiş biz dolanırken, kim aldı bilinmez. Hiç yaşamadığımız durumlar yaşanır oldu. Ben pandemi öncesinde asla böyle şeylerle karşılaşmadım.

@tapatalk

Katılıyorum. Geçen haftasonu gittiğim kampta yeni tamamlanmış bir alkovenliden dışarı koca bir hoparlör çıkartıp gün boyu yüksek sesle oyun havası dinleyen pandemi karavancısı iki aile vardı mesela. Tepki üzerine vazgeçtiler ama bizi zor günler beklediği ortada. Hatta ormandan akşam yakmak icin topladığımız kuru odunları çeki demirinin altına bırakmıştık. Onlar bile gitmiş biz dolanırken, kim aldı bilinmez. Hiç yaşamadığımız durumlar yaşanır oldu. Ben pandemi öncesinde asla böyle şeylerle karşılaşmadım.

@tapatalk
Kampta yüksek sesle müzik en rahatsız edici şeylerden biri. Ben ancak kulaklıkla Rock dinleyerek katlanabiliyorum böyle durumlara... Oysa katlanmak zorunda değiliz hiçbirimiz...

.
Hepiniz doğru yazmışsınız..

Karavanı tekerlekli ev olarak değil de yollarda gereksinimlere cevap verebilen bir araç olarak görenler zaten kazançlı çıkmakta.
Kısaca evden çıkıp, karavana varılmıyor.
Ama karavancılığa yeni başlayanların da evden başka nirengi taşı yok.
Tecrübelliler de haklı olarak bu tarz karavan anlayışını basitlerinden daha fazla sorunlu görmekte.

Bu açıdan değil 68 li yıllarda yollarda olanlar, zamanımızın Vanlife’cıları da Nirvana’ya ulaşmış olmalı ?
Sanırım en olgunumuz ise yatak, koltuk, dolap ve mutfak bana yeter diyen devlet babamız. Fazlasını gerekli görmemesinin bir sebebi olmalı ?
Ben izninizle fazladan portatif bir WC koyuyorum.
Eh o kadar kabahat kadı kızında da var.
Bereket bütün kabahatlerimize yetiyor.. ;)
Diğer gereksinimleri dış kaynaklardan karşılıyoruz.
Mutlu olmasak neredeyse 10 senedir yılda yaklaşık 3 ay yollarda olmazdık..

Galiba karavanda mutluluk; karavanın kendisinden çok, karavancılığı nasıl gördüğümüzde yatmalı ?

Ne diyelim, herkez kendi raconuna göre mutlu olsun ama ne başkalarını nede çevreyi rahatsız etsin..

Aah dünya, ah !.. Kaçma öyle.
Bu Corona bi aradan çekilsin, ben sana ne yapacağımı biliyorum.. :yum:

Son düzenleme:

.
Hepiniz doğru yazmışsınız..

Aah dünya, ah !.. Kaçma öyle.
Bu Corona bi aradan çekilsin, ben sana ne yapacağımı biliyorum
.. :yum:
Günaydın Bu corona denen mahluk bizde derman mı bıraktı da Dünyaya sopa gösteriyorsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR