3 Haftada Vw Transporter Ile Iskandinavya Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan a.adalioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,227
Merhaba ,
a.adalioglu çok güzel bir gezi yapmışssınız, yazınızı büyük bir keyifle okudum. Ben de İzmir'de oturuyorum. Aracınızın yeşil sigortası hususunda sanırım herhangi bir problem olmadı. Bizde de sizin aracınızın normal şasisi var. Ben de aynı yöntemi kullanarak yeşil sigortayı yaptırmayı düşünüyordum. Bu konuda biraz daha açıklama yapabilirseniz memnun olurum.İyi günler.
Cevapta gecikme nedeyle özür dilerim. Yesil sigorta konusunu Yurtdışına Araçla Çıkanlar Için Ucuz Yeşil Sigorta linkten irtibat kurduğum arkadaş ile hallettim. Sigortayı Bulgaristan üzerinden aracı vasıtası ile yaptırıyor. Ancak sigorta yalnız Avrupa Birliği ülkekerinde gecerli. Bulgar sınırında yaptırırsanız daha ucuz olduğunu duydum.

Etiketler
Güzel gezi olmuş, bende 2014 İskandinav ülkeleri gezisi yaptım İsveç, Norveç ve Filanda'da yol ücretleri yok. 2017 de eşimle birlikte bizde tekrar Norveç gezisi yapacağız en uca gitmemiştik sizin gibi bizde Nordkapp'a kadar gitmeği planlıyoruz. Aracımız Caddy, daha rahat etmek için Transporter almayı düşünüyorum standart şasemi yoksa uzununumu alayım.
Uzun şase ile daha rahat edersiniz. Türkiyede paralı yollar ve körüler için 2. sıınıf araç olduğunuda gözöne almanızda fayda var.

Uzun şase ile daha rahat edersiniz. Türkiyede paralı yollar ve körüler için 2. sıınıf araç olduğunuda gözöne almanızda fayda var.

Teşekkür ederim Nordkapp'da buluşmak ümidiyle, size yakınım Manisada ikamet ediyorum Facebuk Veli Devekaya

2015 yılında karavanla yaptığımız norveç gezisinde istemeden bir çok paralı köprü ve yoldan ücret ödemeden geçtim malmöde bir avm nin parkında dört saatten fazla park ettiğim için ceza yedim hiç birini ödemedim iki yıla yakın oldu adresime bir makbuz gelmedi.

2015 yılında karavanla yaptığımız norveç gezisinde istemeden bir çok paralı köprü ve yoldan ücret ödemeden geçtim malmöde bir avm nin parkında dört saatten fazla park ettiğim için ceza yedim hiç birini ödemedim iki yıla yakın oldu adresime bir makbuz gelmedi.
O topraklara bir gün araçlı veya araçsız giderseniz belki sizi hatırlarlar.

O geziden sonra İtalya ve Almanya gibi bir kaç shengen ülkesine gittim bir şey çıkmadı,Almanyadan İsveçe geçerkende herhangi bir gümrük olmadığına göre bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.a ncak italyada kiralık araçla gezerken yanlış yere park etmenin cezası iki ay sonra evimize kadar geldi internet üzerinden İtalyan polisinin hesabına ödedim

O geziden sonra İtalya ve Almanya gibi bir kaç shengen ülkesine gittim bir şey çıkmadı,Almanyadan İsveçe geçerkende herhangi bir gümrük olmadığına göre bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.a ncak italyada kiralık araçla gezerken yanlış yere park etmenin cezası iki ay sonra evimize kadar geldi internet üzerinden İtalyan polisinin hesabına ödedim
Norveç te adresinizi bulamazlarsa veya cezanın size ulaştırılması masrafı cezayı geçiyorsa gönderilmiyormuş diye duydum. Bununla beraber, İtalya da ne kadar ceza aldınız.

Norveç te adresinizi bulamazlarsa veya cezanın size ulaştırılması masrafı cezayı geçiyorsa gönderilmiyormuş diye duydum. Bununla beraber, İtalya da ne kadar ceza aldınız.

Norveç te adresinizi bulamazlarsa veya cezanın size ulaştırılması masrafı
İki tane park cwzası için yaklaşık 100 euro parayı internet üzerinde direk floransa trafik bürosunun hesabına gönderdim

bu geziyi gerçekleştirmeden önce;
1-park edip geceleyeceğiniz yerleri daha önce yerleri tespit ettinizmi ,yoksa gittiğiniz yerde uygun gördüğünüz yerlerde mi gecelediniz.
2-Gezilecek yerler için önceden bir planlama yaptıınız mı?. x müze, y katderal vs.. gibi
3-benzin istasyonlarında duş alabilirsiniz demişsiniz, sorarak mı öğrendiniz yoksa duş yapılacağını belirten bir işaret tabelası falan var.Bu duş için ilave para talep ediliyor mu ve duşlar genelde nasıl temiz miydi ?
4-Bulgaristan'dan yeşil kart sigortası nasıl yaptırılıyor,bu iş için Türkiye'de aracısı mı var ?
5-Konsolosluktan Vize alırken nerede konaklayacağınızı ,rezarvasyon belgeleri vs talep ediliyorken ;bu kadar ülke dolaşırken vize başvuru sırasında konaklama yerleri için belge talepleri olmadımı ?
sorularıma yanıt verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.
Zevkli bir gezi olmuş.Darısı bizlerin başına

bu geziyi gerçekleştirmeden önce;
1-park edip geceleyeceğiniz yerleri daha önce yerleri tespit ettinizmi ,yoksa gittiğiniz yerde uygun gördüğünüz yerlerde mi gecelediniz.
2-Gezilecek yerler için önceden bir planlama yaptıınız mı?. x müze, y katderal vs.. gibi
3-Benzin istasyonlarında duş alabilirsiniz demişsiniz, sorarak mı öğrendiniz yoksa duş yapılacağını belirten bir işaret tabelası falan var.Bu duş için ilave para talep ediliyor mu ve duşlar genelde nasıl temiz miydi ?
4-Bulgaristan'dan yeşil kart sigortası nasıl yaptırılıyor,bu iş için Türkiye'de aracısı mı var ?
5-Konsolosluktan Vize alırken nerede konaklayacağınızı ,rezarvasyon belgeleri vs talep ediliyorken ;bu kadar ülke dolaşırken vize başvuru sırasında konaklama yerleri için belge talepleri olmadımı ?
sorularıma yanıt verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.
Zevkli bir gezi olmuş.Darısı bizlerin başına

İlk olarak sorularınıza geç cevap verdiğim için özür dilerim.

1. Rotamı belirledikten sonra daha önce bu bölgelerde gezi yapmış gezginlerin paylaşımlarından tespit ettiğim yerlerde ve kampinglerde. Ayrıca belirttiğiniz gibi uygun gördüğüm yerlerde konaklamayı tercih ettim.
2. Bazı ülkelerde önceden hedeflediğim yerler oldu.
3. Benzin istasyonları özellikle Polonya'dan itibaren oldukça imkanları yüksek. Yolda gelecek istasyonda hangi olanakların olduğunu belirten tabelalar mevcut. Benzin istasyonlarında duş için ücret veriyorsunuz. Kullandığımız duşlar oldukça temiz ve rahattı.
4. Yeşil sigorta için bu siteden Ucuza Yeşil Sigorda Bu Başlıkta ile irtibat kurdum.3 günde elime geçti.
5 Yeşil pasaportum olduğu için vize uğraşım olmadı.

İyi günler dilerim.

İlk olarak sorularınıza geç cevap verdiğim için özür dilerim.

1. Rotamı belirledikten sonra daha önce bu bölgelerde gezi yapmış gezginlerin paylaşımlarından tespit ettiğim yerlerde ve kampinglerde. Ayrıca belirttiğiniz gibi uygun gördüğüm yerlerde konaklamayı tercih ettim.
2. Bazı ülkelerde önceden hedeflediğim yerler oldu.
3. Benzin istasyonları özellikle Polonya'dan itibaren oldukça imkanları yüksek. Yolda gelecek istasyonda hangi olanakların olduğunu belirten tabelalar mevcut. Benzin istasyonlarında duş için ücret veriyorsunuz. Kullandığımız duşlar oldukça temiz ve rahattı.
4. Yeşil sigorta için bu siteden Ucuza Yeşil Sigorda Bu Başlıkta ile irtibat kurdum.3 günde elime geçti.
5 Yeşil pasaportum olduğu için vize uğraşım olmadı.

İyi günler dilerim.
Sorularıma içtenlikle vermiş olduğunuz yanıtlar için teşekkür ederim.

Gözümden kaçmış bir gezi yazısı daha...
Bu aralar gezenbiliri daha az ziyaret ettiğimden sizin yazınızı da gözümden kaçırmışım.
Kamp aracınız sizi oralara kadar götürüp, 3 hafta da ev sahipliği yaptığına göre bence yeterli. Bir çok gezgine ümit veren bir araç düzenlemesi yapmışsınız.2 kişi için bir çok donanımla ihtiyaca cevap vermiş. Biz uzun gezilerimizde plastik değil ama kağıttan yapılan, tabak ve bardakları kullanıyoruz. Gerçekten pratik oluyor. Bir de bir öğün için bir yemek çeşidi ile yetinince tencere tava bulaşığı da daha az oluyor. Ayrıca gittiğimiz yörenin lezzetlerini tatmayı da ihmal etmiyoruz.
Gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri