3 Haftada Vw Transporter Ile Iskandinavya Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan a.adalioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,173

a.adalioglu

Kamp II
Yer
İstanbul
30 haziran- 24 temmuz 2016 tarihleri arasında eşimle birlikte İstanbul'dan çıkışla Osloya kadar süren bir gezi gerçekleştirdim. Sırasıyla gidişte Bulgarıstan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Polonya, Almanya, Danimarka, İsveç, Norveç dönüşte İsveç, Danimarka, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Solvakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan güzergahını izleyerek 25 şehir görülmüş, sayısız kasaba ve köyden geçilmiş ve mola verilmiştir. Toplamda 9000 km. yol yaparak 600lt. motorin harcanmıştır. Birkaç kez kampinglerde kalmakla beraber ağılıklı olarak araç içinde park yerleri, şehir içi park yerleri, benzin istasyonları konaklama için kullanılmıştır. Duş imkanları olarak, kampingler ve benzin istasyonlarından istifade edilmiştir. Özet olarak yorucu, heyeanlı ve keyifili bir gezi yapılmıştır. Konu ile ilgili sorularınıza açığım. Gezimden bazı fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.

Sofya,
DSCN0096

Timişoara,
DSCN0121

Tokaj,
DSCN0173

Debrecen,
DSCN0154
WP 20160703 007

Krakov,
DSCN0194

Etiketler

sizi tebrik ediyorum.çok güzel bir gezi olmuş anladığım kadarı ile paylaşımlarınız bizim için çok önemli. sizin tecrübelrinzden yaralanıyoruz.ayrıca böyle çok donanınlı olmayan bir araçla avrupada 26 gün 9000 km çok iyi.devamınısbırsızlıkla bekliyoruz.

Sanırım Vidin-Kalafat gümrüğünden Romanya'ya geçtiniz. Bir zamanlar köprü de yoktu küçük bir sal gibi feribotla geçmiştik. Birkaç satır yazıyla biraz daha bilgi vererek aktarırsanız çok daha memnun oluruz. Paylaşım için teşekkürler.:blush:

Sanırım Vidin-Kalafat gümrüğünden Romanya'ya geçtiniz. Bir zamanlar köprü de yoktu küçük bir sal gibi feribotla geçmiştik. Birkaç satır yazıyla biraz daha bilgi vererek aktarırsanız çok daha memnun oluruz. Paylaşım için teşekkürler.:blush:
Maalesef sizin gibi ifade edemiyorum. Yazmak çok zoruma gidiyor. Bazı noktalarda sizin önceki notlarınızı dikkate aldım. Soru cevap şeklinde daha işime gelecek. Dediğiniz gibi söz konusu köprüyü kullandım. 1 km. lik köprü için de para aldılar. (6euro).

Maalesef sizin gibi ifade edemiyorum. Yazmak çok zoruma gidiyor. Bazı noktalarda sizin önceki notlarınızı dikkate aldım. Soru cevap şeklinde daha işime gelecek. Dediğiniz gibi söz konusu köprüyü kullandım. 1 km. lik köprü için de para aldılar. (6euro).
Size bol miktarda soru hazırlayalım o zaman. :wink:
Biz 2008 yılında feribota araç için 17€ ve kişi başı 3€ ödemişiz. Köprü 3'te birinden ucuza geliyor.

Almanya ya kadar gezimi özetleyecek olursam; Bulgaristan girişinde aracım arandı ve 3 euro sterilizasyon ücreti ödedim. Bulgaristanda yol kullanımı için 6 euro vinyet aldım. sınır çıkışı ve Romanya girişi aynı aynı noktada yapıldı. Rmanya ya da girerken aracım kontrol edildi. Fakat işlemlerim kısa sürdü. Romanya da da yol için 6 euro bir haftalık vinyet aldım. Bu ülkedeki Timişoara şehri ve şaraplarıyla ünlü Tokaj kasabasını çok beğendik görme imkanı olanlara tavsiye ederim.:wink:
Romanyadan Macaristana sınır geçişini de aynı noktadan yaptık ancak bilmediğim bir nedenle Macaristan tarafında pasaport çıkışında park alanında pasaport ve araç ruhsatım verilmeden bekletildim. 15 dakika sonra belgelerim iade edildi ve bir şey yok dendi. :confused:
Macaristan yolu için daha ekonomik olan bir aylık vinyet aldım, dönüşte de kullandım. (15 euro).
Polonya da vinyet kullanmadım. Polonya sınırına girerken ve bundan sonrası sınır geçişlerinde herhangi bir kontrol olmadı.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR