3.9 V8 Defender

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,693

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Mehabalar 2 yıl önce aldığım aracımı günlük şehir içi kullanımımın çok artması ve 300tdi dizel defender aramam sebebi ile satıyorum. Özellikler şu şekilde;

ORJİNAL İNGİLİZ ÜRETİMİ VE GÜMRÜK GİRİŞLİDİR

ÖZEL SERİ LAND ROVER 110 COUNTY MODELİDİR TR DE ÇOK NADİR BİR KASADIR

1986 MODEL ORJİNAL GÖĞÜSTEN KLİMALI (A/C) (SONRADAN TAKILMA GÖĞÜS ALTI MODELLERDEN DEĞİL DİREK GÖĞÜSE MONTE ORJİNAL KLİMADIR)

3.9 V8 Land Rover Discovery Motor Ruhsata işli (fabrika çıkış verisi 185hp dir, fakat aracımda dereceli egsantrik ve edelbrock karburator oldugu için muhtemelen +210hp civarı güç alıyoruz)

DERECELI EKSANTRIK MILI

Off Road kitli EDELBROCK KARBURATOR

DISCOVERY DERİ ON KOLTUKLAR

ARKADA IKI BAGIMSIZ DERİ KOLTUK (fotoğraflarda arkada 3 koltuk görünüyor ortadaki bej koltuğun yerinde orjinalde buz dolabımız var fakat yer sıkıntı olduğu için oraya geçici koltuk koyduk. Satılırken orta koltuk sokulup buz dolabı eklenecektir)

RUHSATA İŞLİ LPG

RN 380 ŞANZUMAN

ÖN ARKA DİSK FRENLER

HİDROLİK DİREKSİYON

ARKADA PORT BAGAJDA ÖZEL YAPIM ALUMİNYUM PASLANMAZ AVADANLIK

ÖZEL YAPIM PORT BAGAJ

ÇEKİ DEMİRİ RUHSATA İŞLİ

ÖZEL YAPIM 2 KİŞİLİK ARAÇ ÜSTÜ ÇADIR

ÖNDE DETROIT TRUETRACK KİLİTLİ DİFERANSİYEL

ARKADA ARB AIRLOCK KİLİTLİ DİFERANSİYEL

TAVAN SPOT SETI 4 ADET

AGAC YASLAMAYA KARSI YAN BARLAR CELIK

TAKVIYELI HEAVY DUTY ROT KOLLARI

BRITPART HEAVY DUTY 2" (INC) HELEZONLAR

BRITPART HEAVY DUTY 2" AMORTİSORLER

285 / 75 / 16 NANKANG LASTİKLER (YEPYENİ)

16 INC 30 OFSET JANT

JANT GÖBEKLERİ İÇİN ÖZEL KESİM BİLEZİK (BALANS PROBLEMİ YAŞAMAMK İÇİN)

UZAKTAN KUMANDALI KEVLAR HALATLI VINC

ÇEKİ DEMİRİ

SAĞLI SOLLU ÇİFT ÇIKIŞ 60LIK KALIN BORU ÖZEL YAPIM EGSOZ SİSTEMİ

ŞNORKEL

IPHONE-IPOD BAGLANTI PORTALI (ARAÇTA TEYP YOKTUR TELEFONUNUZU VEYA MP3 ÇALARINIZI BU PORTALA BAĞLAYIP O ŞEKİLDE MÜZİK DİNLERSİNİZ)

SARJ ICIN 750W BLACK AND DECKER INVERTER, USB CIKISLI

ARKADA IKI ADET ALPINE HOPARLOR

ONDE IKI ADET SU GECIRMEZ MARIN HOPARLOR

1000 LIK CADENCE WOOFER

ALPINE 40W AMPLIFIKATOR

DAHILI KABIN AYDINLATMA

PRESİDENT CB TELSIZ VE ANTENI (HARRY II)

ONDE ORIJINAL CELIK VINC TAMPONU

YENI TIP EL FRENI

UZAKTAN KUMANDALI KAPI KILITLERI

120VA BUYUK TIP ALTERNATOR

KABIN ICI KOL DAYAMA VE SAKLAMA DOLABI

FASILALI SILECEKLER

PERFORMANS TIPI BENZIN POMPASI

CIFT AKU TERTIBATI (TERTİBATI HAZIR FALAT 2. AKÜ ALMADIM)

KOMPLE KABIN IZOLASYONLU

BUZ DOLABI

Kısada bir bilgi vermek gerekirse , aracın boyası orjinal boyadır 86senesinde fabrikada boyandıgı yeşildir. Bu sebeple ben yeniden boyatmaya kıyamadım orjinalliği bozmamak adına. İngiliz olmasının avantajı ne derseniz ingiliz ve otokar Defenderlar arasında 5mm ye kadar şase kalınlıgı farkı bulunur. Malzeme ve işçilik kaliteside kendini belli edecektir. Aracım hiç sökülüp toplanmamış olmasına rağmen 98model bir Tdi kadar konforlu sessizdir sağı solu oynamaz. Bunun dışında araçta aldığımızda enjektör sistemi mevcuttu yani motor beyinliydi. Bu sistemde sorun yaşadığımız ve performans kaybı yaşadıgımız için Edelbrock karburatore donduk. Off Road cu değilim araç tamamen uzun yol amaçlı kullanılmıştır uzerindeki off road donanımı aldıgımda üzerindeydi yani dif kilitlerini falan ben takmadım. Karburatoru yeni takılmıştır dolayısıyla motor bakımlarıda bu vasıta ile yapıldı. Aynı zamanda yürüyende elden geçti. Son 1 ay içerisinde 10bin TL masraf ettik binicez diye fakat işim dolayısıyla şehir içi kullanımımın artması sebebi ile dizel bi araç aramaya döndüm. İstanbul trafiğinde lpg de 55 70kurus civarı bir yakıtı var kullanıma bağlı olarak. Uzun yolda bu rakam 45 lere iniyor. İlan fiyatım 65.000TL fakat geniş bir pazarlık payım olabilir. Bunun dışında takas sadece üste 10.000 15.000TL alabileceğim 300tdi veya 200tdi 110 yada 130 kasa defender ile olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR