2021'de Gap Turu - Sorular

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ali Bey007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,377

Ali Bey007

Yeni Üye
Merhabalar, mümkün olursa nisan 2021'de eşimle GAP turu yapmak istiyoruz. Belçikada yaşıyoruz, bu yüzden direk Adana veya Gaziantep'e inmek istiyoruz. Bir kaç sorum olacaktı. Yollarda herhangi bir sorun olur mu? Nekadar güvenli? Hiç dikkat etmemiz gereken bir şey var mı? Yollar ne durumda?

Rotamız: Adana - Hatay - Antep - Urfa - Mardin - Diyarbakir - Adiyaman - Urfa - Antep - Adana

Etiketler
Araç kiralayacaksanız kurumsal bir firmadan kiralayın yeterli.
Başka herhangi dikkat etmeniz gereken bişey yok.
İstanbul İzmir yolculuğundan farksız. Heryer güvenli, her yer aynı

Güzel bir gezi planı olduğunu kimse inkar edemez. Ben bu şehirlerde ne yenir düşünüyorum direkt. Baharda gelin her yer çok daha güzel olur.

Antep-urfa arası Birecik ilçesi var. Meşhur bir kebabı var. Çağ kebabı diye, eğer sabah gelirseniz, nohut var. Çok güzel sabahları tüketiliyor. Urfada fıstık vs kuruyemiş alabilir, yine yemekleri harikadir.

Ayrıca isot biber salçası alın mutlaka çok güzel baharatlar.

Mardinde yine yemeklerinin yanında badem şekeri meşhurdur. Diyarbakır yemek ama ürün olarak bilmiyorum. Diyarbakır dan urfaya gelince Siverek ilçesi var. Oradan Karacadag pirinci alın. Dünyanın en iyi pirinci, antepten birşey almayın mümkünse, genelde hep komşu illerden getirmişler 😊

Güzel bir gezi planı olduğunu kimse inkar edemez. Ben bu şehirlerde ne yenir düşünüyorum direkt. Baharda gelin her yer çok daha güzel olur.

Antep-urfa arası Birecik ilçesi var. Meşhur bir kebabı var. Çağ kebabı diye, eğer sabah gelirseniz, nohut var. Çok güzel sabahları tüketiliyor. Urfada fıstık vs kuruyemiş alabilir, yine yemekleri harikadir.

Ayrıca isot biber salçası alın mutlaka çok güzel baharatlar.

Mardinde yine yemeklerinin yanında badem şekeri meşhurdur. Diyarbakır yemek ama ürün olarak bilmiyorum. Diyarbakır dan urfaya gelince Siverek ilçesi var. Oradan Karacadag pirinci alın. Dünyanın en iyi pirinci, antepten birşey almayın mümkünse, genelde hep komşu illerden getirmişler 😊
Hocam Cağ kebabı Erzurum'daki yanlamasına yapılan döner tarzında kesinlen çok güzel bir kebaptır.

Birecikte cağ kebabı olmaz, hiç olmadı.

Birecikte doğru mevsimde çok güzel patlıcanlı kebap yenir.

Güneydoğu civarına temmuz Ağustosta gelinmez.

Yol sorunsuzdur.

Suriye sınırını söyleyen arkadaş ise tam spesifik yer söylerse gidilir gidilmez tarzında net cevap verebilirim.

Her santimetresine gittim.

Uzaktan sizi korkutanlara itibar etmeyiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR